10 klausimų, kuriuos sau reikėtų užduoti kasdien

Santykiai / 123RF.com nuotr.
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2019-11-15 14:43
Kodėl tik beviltiškomis akimirkomis pradedame analizuoti savo gyvenimą, suvokiame, kas yra svarbiausia, ir gailimės to, ko nepadarėme ar padarėme ne taip, kaip galėjome geriausiai?

Nelaukite tos dienos, kai atsitiks kažkas, kas privers jus gyventi prasmingiau. Jau dabar pradėkite sąmoningiau planuoti savo laiką ir turėkite didesnį tikslą. Tam tereikia kasdien užduoti sau šiuos klausimus.

1. Ar tai, ką šiandien planuoju daryti yra prasminga, ar suteikia man laimės ir džiaugsmo? O gal taip elgsiuosi tik todėl, kad tik prastumčiau dar vieną savo gyvenimo dieną? Gyvenimas per trumpas, kad galėtumėte jį švaistyti tam, ko nemėgstate, tam, kas jums nepatinka. Be to, taip gyvendami, jūs negalite realizuoti savęs, negalite būti savimi. Ar tai jus tenkina?

2. Ką savo gyvenime laikote savaime suprantamais dalykais? Į šį klausimą daugelis žmonių net nežino, kaip atsakyti, nes nepagalvoja, kad jiems yra savaime suprantama kasryt atsibusti šalia mylimo žmogaus, matyti vaikų šypseną ir girdėti draugų juoką. Tai dalykai, kuriuos ne tik priimame kaip savaime suprantamus, bet ir visiškai automatiškai. Bet pagalvokite, kad ne visi žmonės pasaulyje turi stogą virš galvos ir mylimą, šeimą, ne visiems pasiseka susilaukti vaikų ir turėti mėgstamą darbą.

3. Ar parodote aplinkiniams, kad juos vertinate? Tai dar vienas iš tų savaime suprantamų dalykų. Tačiau retas turi tokią nuojautą ir sugebėjimų, kad galėtų tai suprasti pats. Tad nustebinkite kolegas pademonstruodami jiems išskirtinį dėmesį, paskambinkite senam draugui, su kuriuos seniai kalbėjotės, pasidomėkite, kaip jaučiasi tėvai. Paslaptis ta, kad toks jūsų elgesys ne tik labai pamalonina jums artimus žmones, bet labiausiai sušildo jus pačius.

4. Ar esu pakankamai atviras sau ir nuoširdus su aplinkiniais? Visi mes turime ne po vieną kaukę ir bendraudami su skirtingais žmonėmis ją keičiame pagal situaciją. Tačiau yra žmonių, kurie su visais elgiasi vienodai, nesvarbu, kas šalia, – karalius, prezidentas ar kaimo močiutė. Deja, tokių maža, o dauguma netrunka išversti kailį pagal aplinkybes. Tiesa ta, kad tai gadina santykius su žmonėmis ir trukdo susirasti tikrų draugų.

5. Ar ant ko nors pykstu? Liaudies išmintis byloja: „Supykai? Atsiprašyk!“ Šiame posakyje slypi gili tiesa. Ne žmogus kaltas, kad supykote, o jūs patys, nes pyktį išprovokavo tai, kas slypi jūsų viduje. Aplinkiniai žmonės yra mūsų sielos veidrodžiai, kurie iškelia į paviršių visus mūsų netobulumus. Net jei kitas žmogus iš tiesų su jumis negerai pasielgė, gebėjimas atleisti ir suprasti yra didžio žmogaus savybė.

6. Ar pakankamai atsakingai elgiuosi? Įdomu, tačiau daugybė suaugusių žmonių yra visiškai neatsakingi, neprisiimantys atsakomybės net už savo pačių kasdienį gyvenimą. Tokie tarsi slepiasi už kitų priimdami kasdienius sprendimus, arba jų stengiasi išvis nepriimti, bet užkrauti kam nors kitam ant pečių.

7. Už ką jaučiuosi dėkingas? Šis klausimas galėtų būti puiki kasdienė praktika. Kai jaučiamės dėkingi už visa, ką turime, ką gyvenimas mums suteikia, mūsų gyvenime daugėja gausos, tampame kur kas laimingesni ir patrauklesni kitiems žmonėms.

8. Kaip galėčiau labiau pasirūpinti kitais? Rūpindamiesi kitais, turtiname save, tampame nuoširdesni, tolerantiškesni, galime suprasti, kaip gerai patys gyvename.

9. Kas mano gyvenimą padarytų dar geresnį? Tai vienas svarbiausių gyvenimo klausimų, kurio nereikėtų nė dienos užmiršti. Tik susitelkite ne į materialius dalykus, bet į dvasinius. Kaip teigia išminčiai, „jei problemą galima išspręsti pinigais, tai nėra problema“. O štai dvasiniai dalykai išties padaro mūsų gyvenimą visavertį ir laimingą.

10. Ką aš daryčiau, jei tai būtų paskutinė mano gyvenimo diena? Galbūt apie tai kasdien galvoti ir niūroka, bet žvelkite kitaip. Jei žinotumėte, kad daugiau jums saulė niekada nebepatekės, ar imtumėtės visų tų menkaverčių dalykų: įsižeistumėte, leistumėtės į konfliktus, pyktumėte ant kitų, neprasmingai leistumėte laiką. Tikriausiai norėtumėte kuo daugiau laiko praleisti su artimaisiais, pasakyti, kaip juos mylite, būtumėte nuoširdūs ir sąžiningi. Argi ne taip verta gyventi visą gyvenimą?..

Ji24.lt

Temos:

Santykiai Laimė

Naujausi straipsniai