10 Oprah Winfrey sėkmės taisyklių

Oprah Winfrey / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2019-05-27 15:40
Oprah Winfrey – viena įtakingiausių pasaulio moterų. Nors ji augo varge, tačiau tapo turtingiausia istorijoje juodaode. Nuėjusi ilgą ir spalvingą kelią, Oprah gali dalyti patarimus ir kitiems, todėl dažnai tai ir daro, o iš jos pasisakymų galima sudarinėti vadovėlius, kaip tapti laimingam ir sėkmingam. Štai 10 jos taisyklių, kurios veda į sėkmę.

Nuspręskite, koks norite būti

Intuicija man pakuždėjo – mano gyvenimas nebus toks. Man tada buvo penkeri ir aš žinojau, kad aš nedžiaustysiu skalbinių galiniame kieme, Misisipėje.

Ką matote, žiūrėdami į savo ? Tai labai svarbu, nes svajojate apie tai, ką norite gauti. Jei savo ateitį matote įprastą ir niūrią, ji tokia ir bus. Iš gyvenimo gausite tik tai, ko išdrįsite prašyti – nebijokite kelti kartelės. Ko tikitės, tą ir gaunate.

Tikėkite savimi

„Mano senelė buvo seselė ir ji visada tikėjo, kad aš irgi tapsiu sesele. Tačiau tai buvo mano senelės , o aš turėjau kitų svajonių. Tai buvo daugiau nei svajonė – aš tikėjau savimi. Prisimenu, kai ji lauke džiaustė skalbinius ir pasakė: Turi mane stebėti, Oprah Gail, vieną dieną turėsi tai daryti pati. Tą akimirką aš supratau, intuicija man kuždėjo – mano gyvenimas nebus toks. Man tada buvo penkeri ir aš žinojau, kad aš nedžiaustysiu skalbinių galiniame kieme, Misisipėje. Visada tikėjau, kad manęs laukia kažkas daugiau.“

Būkite aistringi

Aistra mus aplanko, kai darome tai, ką mėgstame. Pajuskite jėgą, kuri užvaldo, kai susitelkiate į tai, kas jus jaudina. Kai apima aistra, galima dirbti dieną naktį. Aistra – tai kuras, reikalingas sėkmei pasiekti. Atraskite savo aistrą ir paskirkite gyvenimą jai realizuoti.

Televizijos laidų vedėja Oprah Winfrey.  / „Scanpix“ nuotr.
Televizijos laidų vedėja Oprah Winfrey. / „Scanpix“ nuotr.

Koncentruokitės į gera

Tai, į ką sutelkiate dėmesį, didėja. Jei koncentruojatės į gera, gaunate to dar daugiau. Kai susitelkiate į trūkumus, jų padaugėja. Raskite gera savo gyvenime ir būkite už tai dėkingi kasdien. Į kur nukreipiate dėmesį, į tą pusę keičiasi jūsų gyvenimas.

Nebijokite keistis

Mes negalime tapti tuo, kuo norime, likdami tuo, kuo esame. Tam, kad turėtumėte daugiau, reikia tapti didesniam. Niekas jūsų gyvenime nepasikeis, kol nepradėsite augti. Ką darote kasdien dėl to, kad tobulėtumėte ir keistumėtės? Gyvenimas keičiasi tiek, kiek keičiatės jūs patys. Jei darote tai, ką darėte visada, tai ir rezultatai bus tokie pat, kaip visada. Kvaila laukti pasikeitimų nesikeičiant pačiam.

Darykite klaidas

Įsivaizduokite vaiką, kuris pradėjęs vaikščioti ir kelis kartus pargriuvęs nusprendžia, kad išmokti vaikščioti jam nelemta. Jūs patirsite nesėkmių, klysite, galite netgi liūdėti dėl to, bet privalote bandyti vėl ir vėl. Nesėkmių nepatiria tik tie, kurie nebando įveikti didesnio aukščio. Klyskite, juokitės iš savo nesėkmių tol, kol ims sektis.

„Kai aš prisimenu save 20-ties, ir kokia kvaila tada buvau, ir kiek jėgų atidaviau santykiams, kurie neturėjo ateities, dabar suprantu, kokias klaidas dariau, ir jų niekada nekartosiu. Klaidos moko.“

Ieškokite savo pašaukimo

Žmogaus gyvenimo tikslas – tapti tuo, kuo jam lemta būti. Stenkitės suprasti, kam esate skirti. Ar visus gebėjimus, talentus ir žinias maksimaliai naudojate tam, kad nuolat tobulėtumėte? Turite išaugti tiek, kad galėtumėte padėti kitiems.

Siekite didesnių tikslų

Tai, ką jums skyrė likimas, yra daug daugiau, nei galite įsivaizduoti. Apsidairykite, aplink daugybė žmonių gyvena žemiau savo galimybių ribos, nes negali atsikratyti kaltės jausmo. Likimas suteikia galimybę turėti geriausia iš to, kas jums lemta. Tapkite geriausi, kokie tik galite būti.

Pasinaudokite savo galimybėmis

„Mano gyvenime nebuvo nieko sėkmingo, nieko“, – pripažįsta Oprah. Man sėkmė yra būti pasiruošusiai priimti suteiktą galimybę. Nebus jokios sėkmės, jei jūs nebūsite pasiruošę atlaikyti jums suteiktų galimybių. Mums nutikę dalykai, kurie galbūt nebuvo malonūs, ruošia mus ateičiai.

Dirbkite su savimi

Pirmas dalykas, kurį turite padaryti, tai dirbti su savimi. Aš moterims visada kartoju, kad svarbu išsiaiškinti, kur esate stipriausia, kokia jūsų jėga. Pasikraukite jos ir laikykite savo puodelį visa pilną tos jėgos. Nežinote savo tikslo? Jūsų darbas tai išsiaiškinti!

Ji24.lt

Naujausi straipsniai