10 priežasčių džiaugtis lietumi

Pora lietuje / 123RF.com nuotr.
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2019-08-14 15:13
„Vilkėdama raudoną suknelę, ji išėjo į lauką. Lietus sustiprėjo ir merkė ją nenutrūkstama vandens srove, talžoma vėjo. Kiti žmonės tuo metu skubėjo į namus ar į tramvajų, dengamiesi skėčiais ir lietpalčiais. Dauguma jų su nuostaba atsisukdavo į gražią, ramią, laimingų akių merginą, kuri, pasipuošusi raudona suknele, ramiai žingsniavo per audrą taip, lyg vaikščiotų sode po ramiu vasaros dangumi“ (O'Henry, „Raudona suknelė“).

Lietus... Dažnai pamirštame, kad jis ne tik atgaivina žemę, bet atgaivina ir mus, tos žemės vaikus. Kodėl pajusti lietų visu kūnu yra nepasakomas malonumas? Juk tai greičiausia darėte tik vaikystėje – šokinėjote džiūgaudami, taškėtės balose, laukėte, kol rieškučios prisipildys vandens, bėgote į namus ir jautėtės taip, lyg ką tik būtumėte išlipę iš karuselės – laimingi, besišypsantys, nesvarbu, kad nuo drabužių žliaugė vanduo...

Kodėl tai yra taip nuostabu – šokti lietuje, bėgti šlapiu asfaltu ar gaivia, atsigavusia žole? Kai dangus pravirks, neskubėkite dairytis skėčio, o pagalvokite, kiek galite gauti naujų potyrių, sugerdami į save šlapią dangaus dovaną...

1. Pasijusite vaiku

Būnant lietuje „ištirpsta“ brandos ir rimtumo kaukė. Galima pasijusti penkiamečiu išdykėliu, kuris neklauso mamos, ar trylikamečiu velniūkščiu, kuriam viskas dar prieš akis. Ir niekas dabar neuždraus sušlapti iki paskutinio siūlelio, stipriai apsitaškyti ir atsukti veidą šiltiems lietaus lašams. Aš esu! Jaučiuosi gyvybingas kaip niekad!

2. Taškysitės per balas

Šis malonumas ypač naudingas „geroms mergaitėms“. Juk galite sulaužyti visas taisykles: supurvinti baltus batelius ir kojinaites, pakelti koją, susikaupti ir tik – „pliūkšt!“ Patikėkite, po kelių tokių „pliūkšt“ jums bus daug lengviau pasakyti „ne“ , nebūti visame kame tobula ir nepriekaištinga.

3. Nuplausite visą liūdesį

Kai širdyje sunku ir niekaip nepavyksta pamiršti praeities rūpesčių ir liūdnų prisiminimų, lietus – puikus gydytojas. Jis padeda išsiverkti, išlaisvinti susikaupusius jausmus ir ilgam pamiršti bėdas. Be to, ant nuo lietaus šlapių skruostų nesimato ašarų...

4. Suartėsite su gamta

Vaikščiodami basomis šlapiu, bet šiltu asfaltu, arba lipniu moliu, gaivia pieva, drėgnu paplūdimio smėliu, gyvybe alsuojančia žeme, jūs priartėsite prie gamtos, pajusite jos gyvybinės jėgos pulsavimą, džiugų ir glaudų santykį su Motina Žeme.

5. Sušlapsite iki paskutinio siūlelio

Jeigu niekada nebandėte vaikščioti gatvėmis pramirkę iki paskutinio siūlelio – būtinai tai padarykite. Tai mažas, bet nepakartojamas, su jokiais potyriais nepalyginamas stebuklas. O kai grįšite į namus, kaip bus gera įvertinti tai, ką turite – stogą virš galvos ir galimybę sušilti. Regis, tiek nedaug, o kaip tai svarbu! Lietus primins, jog turite būti dėkingi už tai, ką turite dabar.

6. Pasidarysite asmenukę su šlapiais marškinėliais

Tai ypač pravartu moterims: pamatysite visai kitokią savo asmenybės pusę – koketišką, provokuojančią, besijuokiančią, spindinčią iš laimės moterį. Moterį, kurios šlapi drabužiai išryškins visus privalumus, o trūkumus paslėps. Tikėtina, kad nepažinsite savęs, bet jums tai tikrai patiks.

7. Nustebinsite kitus

Nustebinsite visus: vaikus, kurie mano, kad mama yra griežta namų šeimininkė, vyrą, kuris yra pripratęs prie jūsų santūrumo, draugus, kuriems atrodo, kad jau pasenote ir nesugebate iškrėsti kokios nors kvailystės. Lietus, vėjas ir perkūnija pakeis jus, padarys įdomia ir dėmesį prikaustančia asmenybe.

8. Įsitikinsite, kad peršalimas nuo lietaus – išsigalvojimas

Jeigu tinkamai nusiteiksite ir išeisite pasivaikščioti po lietumi geros nuotaikos bei su šypsena veide – jokie peršalimai jums negresia. Net nesusloguosite – adrenalinas ir nauji potyriai, kurių pasisemsite būdami lietuje, jus apsaugos daug geriau negu lietpaltis ir guminiai batai.

9. Pamatysite, kaip viskas aplinkui keičiasi

Šlapi medžiai ir grindinys, permirkę žvirbliai bei šunys, kelkraščiu tekantys lietaus upeliai ir įvairiaspalviai skėčiai – visa tai sukuria pasakišką nuotaiką – su kruopelyte liūdesio, bet tuo pačiu su viltimi apie šviesesnį rytojų.

10. Sukursite dainą ar eilėraštį

Pasivaikščiojimas per lietų sukuria ypatingą nuotaiką ir atneša įdomių minčių. Jeigu negalvosite apie šlapius batus ir už apykaklės varvantį vandenį, gražios mintys, gal netgi eilės, pačios pradės rastis jūsų galvoje. Jeigu aplink nebus žmonių, galbūt netgi sukursite linksmą dainą. Nebijokite jos sudainuoti, nesirūpinkite, kaip tai atrodo iš šalies, svarbu, kad tai patiktų jums. Lietus pažadins kūrybines galias neabejotinai!

Ji24.lt

Temos:

Lietus Savijauta

Naujausi straipsniai