12 klausimų Agnei Gilytei: apie stilių, poilsį ir motinystę

Agnės Gilytės fotosesija / Organizatorių nuotr.
Autorius: JŪRATĖ BRATIKIENĖ
Publikuota: 2019-06-01 10:16
Sparčiai dirbti ir lėtai ilsėtis – toks galėtų būti vienos garsiausių šalies stilisčių, parduotuvių „BIŽU by Agnė Gilytė“ ir „Capsule by Agnė Gilytė“ įkūrėjos Agnės Gilytės moto. Veikli moteris džiaugiasi laikui bėgant išmokusi labai svarbaus gyvenime dalyko – laiką planuoti taip, kad vakarai ir savaitgaliai būtų skirti tik patiems artimiausiems žmonėms.

Trumpa dosjė

GIMIMO DATA IR VIETA. 1983 12 25 Vilniuje.
ZODIAKO ŽENKLAS. Ožiaragis.
AKIŲ SPALVA. Pilkai žydra.
MĖGSTAMIAUSIAS METŲ LAIKAS. Pavasaris.
ŽAVIAUSIA EPOCHA. Šiandiena. Stengiuosi būti čia ir dabar.
GYVŪNAS. Paukščiai.
MĖGSTAMIAUSIA PASAULIO VIRTUVĖ. Labiausiai pavergia Azijos patiekalai.
RYTO RITUALAS. Du puodeliai kavos.
ŠIUO METU SKAITOMA KNYGA. Tara Westover „Apšviestoji“.
PASAULIO VIETA. Azija.
BŪTINIAUSIAS DAIKTAS RANKINĖJE. Buteliukas vandens.
LABIAUSIAI VERTINAMA ŽMOGAUS BŪDO SAVYBĖ. Sąžiningumas.
MĖGSTAMIAUSIAS APRANGOS KODAS. Kasdienis (angl. casual).
DAŽNIAUSIAI NEŠIOJAMAS AKSESUARAS. Žiedai.
MĖGSTAMIAUSIAS LAISVALAIKIO UŽSIĖMIMAS. Nieko neveikti.
Agnės Gilytės fotosesija / Organizatorių nuotr.
Agnės Gilytės fotosesija / Organizatorių nuotr.

12 klausimų Agnei Gilytei

1. Ar bent kartais jums tinka posakis „Batsiuvys be batų“?

Ir taip, ir ne. Iš vienos pusės, nei vaikštau neapsirengusi, nei vilkiu labai senus drabužius, nei
būnu apsirengusi kaip nors kitaip, nei turėčiau. Iš kitos pusės, dėl laiko stokos, nuolatinio
skubėjimo ir daugybės veiklų pavasarinės spintos revizijos dar nepasidariau, nors savo
klientėmis jau seniai pasirūpinau.

2. O ar nebūna taip, kad Agnė Gilytė, pravėrusi savo spintos duris, neturi kuo apsirengti?

Oi, ne, taip nebūna – aš turiu kuo apsirengti! Tik gana dažnai tenka pasukti galvą, kokius drabužius kokiai dienai išsirinkti, kad apranga tiktų skirtingoms veikloms, mat per dieną tenka nuveikti labai daug, būti įvairiose vietose. Drabužių derinys gali tikti ramiam, sėsliam darbui, tačiau aktyviai leisti kitą dienos dalį jis gali būti visiškai nepatogus, o jei dar laukia koks renginys ar pristatymas, apsilankymas fabrike ar dirbtuvėse...

3. Esame įpratę jus matyti gražią, žavią, pasitempusią. Ar atrodyti nepriekaištingai jums – šventas reikalas?

Mėgstu susitvarkyti, tačiau būna visokių dienų. Vis dėlto kai manikiūras visada padarytas, oda prižiūrėta, plaukai gerai pakirpti ir išplauti, jau atrodai gerai. O tai, ar lūpos padažytos raudonai, ar visai nepadažytos, ar vilki suknelę, ar mūvi džinsais, ne taip ir svarbu. Žinau, jog tuomet, kai plaukai, drabužiai, oda, nagai yra tvarkingi, kasdien reikia gerokai mažiau pastangų tam, kad gražiai atrodytum. Jau dvidešimt metų kartą per mėnesį vaikštau pas tą pačią kosmetologę, reguliariai atlieku manikiūrą ir pasirūpinu, kad būtų gerai apkirpti ir padažyti plaukai. Į šiuos dalykus patarčiau ir kitoms investuoti savo laiko ir pinigų – tada nereikės kasdien ilgai plušėti prie veidrodžio.

4. Kaip per 24 valandas pavyksta būti verslininke, žurnaliste, stiliste, drabužių kūrėja,
mama, žmona ir t. t.?

Gal nėra paprasta, tačiau su laiku vis labiau tobulėji – kaip ir kiekvienoje srityje. Tikrai labai detaliai planuoju savo laiką – ir su vyru tiksliai apsitariame, kas kuo pasirūpins, ir su kolegomis pasidalijame darbais, atsakomybe. Jei matau, kad ko nors nespėju, stengiuosi perleisti darbus kitiems. Anksti rytais arba vežu vaikus, arba sportuoju, o vakare po šeštos valandos ir savaitgaliais niekada nedirbu. Išimčių būna retai, nebent tada, kai vyksta renginiai, konferencijos. Vis dėlto tie, kurie mane pažįsta, jau žino, kad vakare arba savaitgaliais Agnės neįmanoma prisikviesti dirbti. Nebuvo ir pačiai lengva priprasti prie tokios tvarkos, tačiau supratau, kad tai yra vienintelis būdas, leidžiantis kokybiškai būti su šeima, draugais, užsiimti mėgstamomis veiklomis.

5. Agne, ar dalijant stiliaus patarimus moterims dažnai prireikia psichologijos žinių?

Vienareikšmiškai taip! Kartais net atrodo, kad psichologijos žinių prireikia daugiau nei profesinių. Ką tai rodo? Įvaizdžio kūrimas glaudžiai susijęs su psichologija. Pradėkime nuo to, kad kiekvieną žmogų mes sutinkame pagal tai, kaip jis atrodo. Kokį įvaizdį susikūrėte, taip apie jus žmonės ir galvoja. Moterims kartoju, kad svarbu mokėti save pateikti ir reikia žinoti, kaip tai padaryti. Kaip mes save „parduodame“, taip ir esame vertinamos. Per dieną moterys gali pakeisti daugybę įvaizdžių, įsikūnyti į skirtingus vaidmenis: darbe atrodome vienaip, eidamos susitikti su draugėmis kitaip, skubėdamos į pasimatymą dar kitaip... Svarbu žinoti, kur ko reikia ir kas kada tinka. Apranga, estetinis vaizdas mums – be galo svarbūs dalykai.

Pastebiu tai, kad žmonės per aprangą arba susikuria problemų, arba atvirkščiai – tikisi jas išspręsti. Labai dažnai po mūsų nesėkmėmis asmeniniuose santykiuose slypi negebėjimas susikurti tinkamo įvaizdžio. Moterys net nepagalvoja, kad priešingos lyties atstovus gali atstumti tokios, atrodytų, nereikšmingos detalės, kaip agresyvūs drabužių raštai ar netinkamai parinktos spalvos. Būna, moterys klausia, kodėl darbe į jas niekas rimtai nežiūri. Atsidarai jų spintą ir matai, kad ten – vien infantilūs apdarai. Arba vadovė nori atrodyti griežčiau, tačiau vilki žirniukais taškuotą pastelinę palaidinę ir segi banguojantį klostuotą sijoną. Tokia apranga natūraliai kuria švelnios moters įvaizdį. Vien drabužiais galima išspręsti daugybę problemų.

6. Ar norint būti stilinga privalu domėtis naujausiomis mados tendencijomis? Gal užtenka turėti gerą stiliaus pojūtį ir pasikliauti savo nuojauta kuriant įvaizdį?

Vergauti mados tendencijoms tikrai nereikia. Įgimtas stiliaus pojūtis (arba nuolatinis jo lavinimas) yra didelis privalumas, tačiau visada pravartu jausti ir šiuolaikinį pulsą, nes, jei iš spintos išsitrauksite keliolikos metų senumo aukštakulnius, galite atrodyti ir ne visai gerai. Tad, jei retai perkate drabužius, aksesuarus, geriau įsigykite klasikinių, kuriais galėsite pasipuošti ir po dešimties metų. Svarbiausia – žinoti, kas jums tinka. Graži moteris yra ne ta, kuri rengiasi pagal naujausias mados tendencijas, o ta, kuri žino, kas labiausiai pabrėžia jos grožį.

7. Ką patartumėte toms moterims, kurios atšilus orams nori atnaujinti drabužines, tačiau nuo drabužių, avalynės ir aksesuarų gausos joms susisuka galva ir jos tiesiog nebežino, ką pirkti?

Atsinaujinti galima nebūtinai nusipirkus visko nuo galvos iki kojų. Jei, pavyzdžiui, turėjote švarką, kurį derinote ir prie kasdienių klasikinių kelnių, ir prie laisvalaikio džinsų ir kuris jau nusidėvėjo, keiskite būtent šį drabužį. O gal užteks pasidovanoti naujus auskarus ir jau atrodysite naujai, jausitės pavasariškai. Arba gal verta pasimatuoti midi ilgio sijoną, kuris dabar labai ant bangos? Būkite budrios gaudydamos naujausias tendencijas. Kai rimtai nuspręsite ką nors pirkti, labiausiai atsižvelkite į save.

8. Moterys dažnai sprendžia dilemą: ar iš vakaro pasiruošti drabužius kitai dienai, ar atsikėlus ryte pagal nuotaiką nuspręsti, kaip rengtis. Kaip pati paprastai darote?

Labai patogu iš vakaro, atsižvelgus į kitos dienos dienotvarkę, apgalvoti, kaip rengtis, tačiau, jei atsikėlus tų drabužių visiškai nesinori, būtinai reikia keisti aprangą. Mes, moterys, esame tokios nepastovios ir nenuspėjamos, todėl labai natūralu tai, kad ryte atsikėlus tų baltų kelnių, kurios vakar su dideliu entuziazmu buvo išsirinktos, šiandien visiškai nebesinori. Kliaukitės vidine nuojauta. Aš apie dienos drabužius mėgstu pagalvoti ryte prausdamasi po dušu. Atsižvelgiu ir į orus, ir į užimtumą tą dieną, ir į nuotaiką.

9. Kokią savo dieną vakare galėtumėte įvardyti kaip vieną sėkmingiausių?

Sėkminga diena būtų ta, per kurią spėčiau tris kartus pavalgyti, pasportuoti, susitikti su artimu brangiu žmogumi, o vakare dar ir kokybiškai praleisti laiką su savo trimis bernais. Darbai ir taip pasidaro (šypsosi). Pastaruoju metu didesnė mano siekiamybė – rasti laiko susitikti su draugais, pabūti su šeima. To niekas kitas už mane nepadarys.

10. Kur ir kiek laiko per metus leidžiate sau atostogauti?

Atostogos man yra ir ilgieji mūsų šeimos savaitgaliai, kai penktadienį po pietų susimetame daiktus ir išlekiame į savo sodybą. Pirmadienį į darbus dažnai važiuojame tiesiai iš jos. Tad, jei per metus daugiau atostogų ir nebūtų, susidarytų visai solidus bendras pabuvimo gamtoje nedirbant laikas. Žiemą, atsižvelgę į darbų krūvį ir finansus, kelias savaites ar visą mėnesį su šeima stengiamės praleisti ten, kur šilta. Turiu nemažai kelionių ir darbo reikalais. Rudenį ir pavasarėjant važiuoju pirkti naujų papuošalų kolekcijų savo parduotuvei „BIŽU by Agnė Gilytė“ – nuolat ieškau naujų įdomių prekių ženklų, nematytų sprendimų ir, žinoma, tendencijų. Tada darbą derinu su poilsiu. Dar su šeima stengiamės nuvažiuoti prie jūros, aplankyti mano studijų miestą Italijoje ar kitus Europos miestus. Tad per metus pabėgimų nuo darbo būna visai nemažai.

11. Kokių tradicijų turite su trimis savo šeimos vyrukais – vyru ir sūnumis?

Kaip dažnai sakau, šventa mūsų šeimos vieta – miškas. Sodyboje, kurią ir vadiname mišku, visi pailsime, nes vaikai tenai pasineria į savo žaidimus gamtoje, o aš galiu nieko neveikti, išsivalyti mintis. Šventas reikalas mums yra ir savaitgalio pusryčiai. Man labai svarbu tai, kad pusryčiautume visi drauge. Mano mėgstamiausi patiekalai – iš pusryčių meniu: košės, varškė, blynai, kiaušiniai... Mėgstu lėtai pusryčiauti, ramiai išgerti savo du puodelius kavos.

12. Namuose trys vaikinai. Kaip jie jus palepina?

Suprantu tai, jog didžiausią įdirbį dabar pati darau: aiškinu berniukams, kad moteris reikia mylėti, gerbti, lepinti... Tikiuosi, kažkada tos pamokos man sugrįš (šypsosi). Vienam mano sūnui – treji, kitam – šešeri metai, tad jie dar visko ir po truputį mokosi. Tačiau galiu pasidžiaugti tuo, kad jau moka pasakyti komplimentų, pataria, kokius drabužius geriau vilktis (juokiasi). Ir, žinoma, kokia saldi laimė apima tuomet, kai iš jų gaunu puokštelę skintų žibučių. 

O vyrui esu dėkinga už tai, jog kartą per metus mane vieną išleidžia atostogų, kad pailsėčiau, atsipūsčiau nuo visų ir pasisemčiau naujų idėjų. Neslėpsiu, man svarbus mano darbas, svarbu būti įvertintai, pavyzdžiui, tuomet, kai žmonės išperka mano kolekciją, žinau, kad viską padariau gerai. O gyvenimo darna man – jausti ramybę savyje. Tai neišvengiamai atsispindi ir išorėje, tada moteris ir yra gražiausia, nereikia nei įmantrių stiliaus sprendimų, nei naujų pirkinių. Kai niekas lengvai negali mūsų išvesti iš pusiausvyros, tada aišku, kad gyvename darniai su savimi ir su aplinkiniais. Lietus lauke siaučia, o tu žiūri pro langą ir juo mėgaujiesi – tai ir yra paprasta,nesuvaidinta laimė.

Naujausi straipsniai