12 klausimų Editai Lavrinovič: apie išpildytą didžiausią vyro norą ir laimę šeimoje

Darjušas Lavrinovičius su žmona Edita ir vaikais / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Lina Grinkevičienė
Publikuota: 2020-06-06 08:46
„Būti daugiavaike mama yra sunkus, bet malonus darbas. Kažkaip bandome ir kol kas su vyru spėjame viską. Darjušas, kiek tik gali, visą savo laiką skiria man ir vaikams“, – pasakoja garsaus krepšininko žmona, trijų vaikų mama Edita Lavrinovič.

GIMIMO DATA IR VIETA. 1977 m. liepos 9 d., Alytus.

ZODIAKO ŽENKLAS. Vėžys.

VAIKAI. Titas (14 m.), Darjus (12 m.), Leyla 10 (mėn.).

GERIAUSIAS DRAUGAS. Vyras Darjušas.

VESTUVIŲ DATA. 2005 m. liepos 9 d. Šiemet švęsime 15-ąsias vestuvių metines.

DIDŽIAUSIAS GYVENIMO IŠŠŪKIS. Įveikti pačios sau nustatytas ribas ir eiti taip toli, kaip niekada nebūtum nė svajojęs.

MIELIAUSIA ŠIRDŽIAI ATGAIVA. Skaityti knygas.

ĮSIMINTINIAUSIAS FILMAS. Nesu filmų mėgėja, bet labai patiko „Pusryčiai pas Tifanį“. 

DIDŽIAUSIA BAIMĖ. Netekti artimo žmogaus.

POMĖGIS. Gyvūnai. Namie turime nemažai augintinių (šypsosi).

JŪSŲ IDEALAS. Nesu tikra, ar išvis yra idealių žmonių, bet yra nemažai tokių, kurių poelgiais žaviuosi. 

KULTINĖ FRAZĖ. Elkis su kitais taip, kaip norėtum, kad elgtųsi su tavimi. 

MĖGSTAMIAUSIA VIETA NAMUOSE. Vonia. 

GERIAUSIOS ATOSTOGOS. Su šeima.

Edita Lavrinovič/Foto Alibi nuotr.
Edita Lavrinovič/Foto Alibi nuotr.

Daugelis skundžiasi, kad, kilus pandemijai, gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis. Ar smarkiai susijaukė jūsų šeimos ritmas?

Įvedus karantiną, mūsų gyvenimas mažai kuo pasikeitė. Tiesiog išėjo taip, kad mums paankstėjo atostogos, nes išsikraustėme iš miesto į sodybą mėnesiu anksčiau. Įprastai ten vykdavome tik birželį, kada vaikams baigdavosi mokslo metai. O kadangi dabar vaikai mokosi online, tai nebuvo reikalo likti Vilniuje. Taigi mums tai tapo tik privalumu, nes kasdien mėgaujamės gamta. Be abejo, nerimauju dėl pandemijos, dėl savo ir vyro tėvų, todėl laikomės karantino ir vykdome visus saugos nurodymus. Šiuo metu, kaip juokaujama feisbuke, geri vaikai tėvų nelanko (šypsosi).

Ko labiausiai pasigendate per karantiną? Nestinga pramogų?..

Nesu didelė pramogų mėgėja. Man nereikia restoranų, nesu iš tų, kurioms patinka be tikslo vaikščioti po parduotuves (šypsosi). Gal esu netipiška moteris, bet neturiu moteriškų silpnybių. Moku džiaugtis paprastais dalykais, kurie nieko nekainuoja. O geriausias laikas sau – tai laikas su knyga. 

Be to, sodyboje yra labai daug veiklos, kuri užpildo laisvalaikį ir viską kompensuoja. Šiais metais įsigijome net dvylika vištų ir gaidį. Visa šeima valgome naminius kiaušinukus. Ir vaikams atrakcija – lesina paukščius ir kas rytą bėga pažiūrėti, kiek jie sudėjo kiaušinių. Taigi mūsų ūkis tik didėja. 

Labai myliu gyvūnus. Iki tol jau auginome du šunis (bišono ir špicų veislės). Turime ir katytę, jos istorija labai graudi. Dar kai Darjušas žaidė krepšinį Stambule, radome benamę ir sužeistą gatvėje. Nuvežėme pas veterinarą, katytei prisiuvo kojytę. Tuomet pagailo tokią silpną išleisti atgal į gatvę. Taigi parsivežėme į Lietuvą ir ji tapo mūsų šeimos nare (šypsosi). Dar turime didelį akvariumą, taip pat terariumą, kuriame gyvena egzotinė varlė ir ne tik... 

Nepasiilgstate bendravimo, išėjimo į žmones?

Turėdama laisvo laiko anksčiau labai mėgau susitikti su draugais, išeiti pasižmonėti. Bet su kiekvienais metais, ypač dabar, kol mūsų pagrandukė Leyla dar labai maža, to laiko likdavo vis mažiau. Vyresnėliams sūnums – mokykla, kasdien krepšinio treniruotės, o savaitgaliais abiem berniukams dar ir varžybos. Todėl neretai laiko pritrūkdavo. Mums su vyru svarbu investuoti į vaikų ateitį. 

Vaikai, šeima jums – didžiausia vertybė?

Taip. Juk viskas prasideda nuo šeimos. Man svarbu, kad vaikai būtų visapusiškai išsilavinę. Labai noriu, kad jie susidraugautų su knygomis. Pusvalandį prieš miegą, pagal mano įvestą priverstinį ritualą, jie skaito. Paskui kitą vakarą visi susėdę prie arbatos puodelio aptariame ir pasidalijame knygos įspūdžiais, kas ką perskaitė, kokios išminties pasisėmė, ką naujo sužinojo. Išsilavinimas – aukščiau visko. Labai norėčiau, kad mūsų vaikai užaugtų padorūs, atsakingi ir sąžiningi žmonės. 

Kuris iš judviejų griežtesnis, reiklesnis, o kuris nuolaidžiauja atžaloms?

Nesame griežti tėvai, kol kas nebuvo priežasčių taip elgtis. Tiesiog yra mūsų šeimos ir namų vertybės, tam tikri ritualai ir taisyklės, kurių visi stengiamės laikytis.

Galiu pasidžiaugti, kad vaikams esu ne tik mama, bet ir draugė. Man didžiausias įvertinimas, kad sūnūs manimi pasitiki, išsipasakoja. O tėtis yra šeimos galva. Berniukai jį supranta iš žvilgsnio, be žodžių. Tad netenka kelti ir balso. Šeimoje stengiamės daug kalbėtis. Ne tik apie kitos dienos planus, bet ir kaip kiekvienam praėjo ši diena.

Darjušas ir Edita Lavrinovičiai su sūnumis Titu ir Darjušu jaunesniuoju / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Darjušas ir Edita Lavrinovičiai su sūnumis Titu ir Darjušu jaunesniuoju / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Jūsų vyras turbūt labai laukė dukrytės, be galo džiaugiatės ją sūpuodami?

Darjušas turbūt dar laimingesnis nei aš. Tai buvo jo ne vienų metų svajonė. Taigi dabar vyrui galiu tik padėkoti už tai, kad tiesiog išsireikalavo trečio vaiko (šypsosi). Buvo pasižadėjęs, kad trečiajam duos tai, ko negalėjo pirmiesiems. Vis sakydavo: „Dirbsiu ir šoferiu, ir auklyte“. Ir šį pažadą tęsėjo. Netgi su kaupu. Gimus Leylai, išėjo tėvystės atostogų. 

Be abejo, Darjušas dievina dukrytę, tarp jų ypatingas ryšys, bet jis labai myli ir daug dėmesio skiria berniukams. Dabar toks amžius, kad jiems labai reikia tėčio ir jo patarimų. 

O kaip jūsų verslas – įkurtas salonas „Angel SPA“?

Augindama dukrytę truputį atitolau nuo veiklos „Angel SPA“, nes matau, kad viskas ten ir be manęs puikiai sekasi. Dabar mano pagrindinis darbas – vaikai ir šeima. Reikia galvoti, ne kas bus po penkiolikos metų, o kasdien kažką padaryti, pajusti, pažinti. Taigi mėgaujuosi šia akimirka, motinyste, stengiuosi gyventi čia ir dabar. 

Aplinkui tiek daug skyrybų. Kaip jums tiek metų pavyksta išsaugoti gerus santykius? 

Ypatingo recepto neturiu. Mūsų gražių santykių paslaptis ta, kad nėra jokios paslapties. Tiesiog stengiamės išklausyti, išgirsti ir suprasti vienas kitą. Manau, meilė, santykiai trunka tiek laiko, kiek to nori abu partneriai. Meilė gali tęstis visą gyvenimą arba iki pirmos užklupusios krizės, pirmo sunkaus išbandymo. 

Gal man pasisekė, kad mano ir vyro vertybės dėl šeimos sutampa. O kodėl tiek daug porų skiriasi, sunku pasakyti. Turbūt kažkas neįtinka ar žmonės neturi kantrybės investuoti laiko ir įdėti pastangų kurdami santykius. Tai – nesibaigiantis procesas, dvasinis augimas kartu. Gyvenimą šeimoje palyginčiau su kelione. O kelionėje nutinka ir nenumatytų dalykų, kuriems negali iš anksto pasiruošti. Manau, svarbiausia išmokti atsiverti, kalbėtis ir išsakyti tai, ko tikiesi iš mylimo žmogaus.

Komplimentus Darjušas ne taip ir dažnai sako, bet nejaučiu jų stokos (nusijuokia). Mano nuomone, ne žodžiai, o poelgiai yra svarbiausia. Pamenu, net pasipiršo be gražbyliavimų: tiesiog vieną vakarą, grįžęs namo po treniruotės, jis paprašė tapti jo žmona. 

Ar jūsų vyras jau baigė krepšininko karjerą?

Karjeros kol kas nebaigė, šiais metais dar žaidė. Be to, turi daug veiklos su savo projektu – „LavTwins“. Šis prekės ženklas apima aukščiausių dvynių, profesionalių krepšininkų Darjušo ir Kšištofo gyvenimą. Skleisdami pozityvumą ir charizmą broliai su „LavTwins“ žengė į tarptautinį pramogų ir verslo pasaulį. Jie ne tik filmuojasi, keliauja, bet ir sukūrė laisvalaikio mados liniją. O visą laisvą laiką Darjušas stengiasi padėti man. Ir netgi pagirsiu, kad padeda tikrai daug. Drąsiai lieka vienas ir rūpinasi mažąja Leyla, keičia sauskelnes nuo pirmos jos gimimo dienos. Esu laiminga, nes ištekėjau už mylinčio, mylimo, rūpestingo vyro ir vaikų tėčio. Kiekvieni metai su juo man yra vertybė ir galimybė tobulėti kartu.

Ar tiesa, kad su Darjušu likimas suvedė gimtajame Alytuje?..

Tiesa. Tada jis žaidė Alytuje. Darjušui, matyt, labai kritau į akį, nes neiškalbiam, santūriam vaikinui prieiti ir užkalbinti merginą kavinėje, tikiu, reikėjo sukaupti nemažai drąsos (šypsosi). Kartais užtenka akimirkos, kad suprastum, ar su tuo žmogumi sieja kažkoks ryšys, ar ne. Iškart radome bendrą kalbą, pradėjome susitikinėti, taip ir užsimezgė mūsų meilė. Pakerėjo jo dėmesys, rūpestingumas ir požiūris į šeimos vertybes.

Daugelis moterų bijo skubančio laiko ir visaip mėgina jį sustabdyti. Koks jūsų receptas?

Kol kas negalvoju apie senatvę, bet gražiai ir jaunatviškai atrodyti, manau, nori kiekviena moteris. Neturiu grožio recepto, stengiuosi sveikai maitintis, sportuoti ir naudoti kokybišką kosmetiką. Vakarais atlieku veido priežiūros ritualus, tam skiriu ypatingą dėmesį, nes juk odos nepakeisi kaip rūbo. Tačiau dėl atsiradusios vienos kitos raukšlelės tragedijos nedarau (šypsosi).

Apie ką svajojančią save pagaunate dažniausiai?..

Visišką laimę jau turiu. Tai – šeima, sveiki vaikai ir tėvai. Žinau, kad ne titulai ar prestižinė profesija, populiarumas – laimės garantas. Esu realistė, vienintelė mano svajonė, kad vaikai būtų laimingi ir sėkmingi. O mes su vyru jau viską turime užgyvenę.

Naujausi straipsniai