12 klausimų Eglei Straleckaitei: apie dukrą, ateities svajones ir aikštingą charakterį

Eglė Straleckaitė
Autorius: A. Aleknaitė
Publikuota: 2019-08-03 08:19
Šokėja Eglė Straleckaitė sako, kad vasara yra tas metas, kai ji jaučiasi geriausiai ir gali atsipalaiduoti. Moteris papasakojo, kaip pasikeitė jos gyvenimas gimus dukrai Vakarei, kas jai suteikia stiprybės liūdnomis minutėmis ir kas ją stebina.

Trumpa dosjė

Gimimo data. 1992 m. birželio 25 d.

Zodiako ženklas. Vėžys.

Svajonių šalis. Lietuva.

Mėgstamiausia knyga. Mėgstu grožinę literatūrą, tačiau mėgstamiausios knygos kinta kaskart perskaičius naują patikusią, kuri sukėlė naujų minčių, jausmų.

Gražiausios gėlės. Visos, bet mažiausiai patinka rožės.

Didžiausia avantiūra. Mėgstu adrenaliną ir užduotis sau. Mane ypač žavi naujos fizinės veiklos.

Didžiausia gėda. Gėdų neturiu. Tačiau žinau savo didžiausias klaidas ir stengiuosi išmokti per jas gautas pamokas.

Didžiausia baimė. Nereikia bijoti, nes tai, ko bijai, ima ir įvyksta.

Erzinanti žmogaus savybė. Itin nemėgstu melo ir dviveidystės.

Vasaros drabužis. Suknelės ir laisvi drabužiai!

Atpalaiduojanti vieta. Sodas, vasaros naktis, ežeras.

Moteriška silpnybė. Ne moteriška, o žmogiška – saldumynai.

Patiekalas. Sušiai.

Sveikas įprotis. Stiklinė vandens ryte. Mane visada lydi ir sportas.

Autoritetas. Tėveliai.

Prietaras. Nesu labai prietaringa, bet prabėgus katei nusispjaunu (juokiasi).

Talismanas. Visada nešioju auksinę grandinėlę ant kaklo.

Eglė Straleckaitė-Daugėlė  / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Eglė Straleckaitė-Daugėlė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Vasara daugeliui yra mėgstamiausias metų laikas. O jums?

Vasara iš tikrųjų yra mano mėgstamiausias metų laikas. Gal dėl to, kad tai – laikas, kai būna mano gimtadienis. Išties man atrodo, kad kiekvienas lietuvis vertina šį sezoną ir gerą orą, gražias vasaros naktis, nes jų nėra daug. Smagu, kai nereikia skaičiuoti laiko, kai galima gulėti ant ežero kranto ir žiūrėti į žvaigždes danguje. Man tai tiesiog pasakiška. Labai mėgstu gerą orą, saulę ir karštį. Net tobulas vakaras man yra tik vasarą, kai šiltas oras, gamta, kai galima stebėti žvaigždes, o šalia – mylimiausi žmonės.

Neseniai pasiryžote dalyvauti bėgimo maratone. Norėjote išmėginti save ar pasidavėte madai?

Mados aš visiškai nesivaikau. Anaiptol. Esu toks žmogus, kuris niekada nedarys to, ką daro visi. Ilgus metus iš tikrųjų specialiai nebėgau jokių maratonų, bet dabar taip nutiko, kad gavau pasiūlymą būti maratono ambasadore ir pateikti savo požiūrį į bėgiojimą. Tad aš ir sakau, kad nesportavęs žmogus negali bėgti maratono. Labai svarbu pasiruošti tam ir turėti žinių apie sportą, kaip tai daryti tinkamai, apie žmogaus organizmą, jo funkcijas ir t. t. Nereikia bėgioti ilgų distancijų, jei nesate sportininkas, nes galima sau pakenkti. Na, likimas man iškrėtė pokštą ir privertė mane bėgti pusmaratonio distanciją, tačiau dėl to esu labai patenkinta, nes taip iš tikrųjų įveikiau save.

Auginate pusantrų metų dukrą Vakarę. Kaip pasikeitė jūsų gyvenimas gimus jai?

Turbūt į šį klausimą atsakysiu banaliai, nes kiekvienas naujai iškeptas tėvas pavirtins tai, kad, kai gimsta vaikas, pasikeičia viskas, tačiau kartu nepasikeičia nieko. Iš tikrųjų gyvenime susidėliojo visai kiti prioritetai: atsirado gerokai daugiau atsakomybės, netgi ir savimi pradėjau labiau rūpintis. Manau, kad žmonės, gimus vaikams, atsiskleidžia: paaiškėja jų vertybės, moralė, požiūris. Tiesą sakant, nemanau, kad aš labai pasikeičiau. Normalu, kad visko tiesiog daugiau vyksta, tačiau tai yra toks lygmuo, kai negali savęs gailėti, kai eini ir darai tai, ką reikia. Kitos išeities nėra (šypsosi).  

Eglė Straleckaitė-Daugėlė  / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Eglė Straleckaitė-Daugėlė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Nevengiate dukros vestis į įvairius renginius, programas. Norite nuo pat mažų dienų pratinti ją prie scenos ir rampų šviesos?

Vakarytę visur veduosi kartu, nes nemažai dirbu. Jeigu turiu laisvų valandų, minučių, jas ir stengiuosi leisti kartu su ja. Nesutikčiau su teiginiu, kad stumiu dukrą į sceną, į rampų šviesas. Buvo gal tik vienas renginys, kai ji dalyvavo kaip mažų vaikučių drabužių modelis, tačiau anaiptol specialiai jos nevedu į sceną. Kai manęs klausia, ar norėčiau, kad ji būtų šokėja, atsakau, jog nežinau, ar to norėčiau aš. Kaip pedagogė galiu pasakyti tai, kad tėvai neturėtų pildyti savo neišsipildžiusių svajonų, jas prikišdami vaikams, – vaikai patys turi rinktis savo kelią, o gimdytojai gali tik padėti jiems nukrypti viena ar kita linkme. Vis dėlto aš labai džiaugiuosi viena savo dukros savybe, prie kurios, manau, nemažai prisidėjau ir aš, – tai komunikabilumas. Ji beprotiškai draugiškas vaikas, su visais bendrauja, nieko nebijo, yra drąsi. Tai mane labai džiugina.

O štai savęs kaip vaiko aš nelabai pamenu – tas vaizdas labiau suformuotas iš tėvelių pasakojimų. Tačiau nebuvau nei itin drąsi, nei itin baili. Tėveliai sako, kad buvau labai geras vaikas, su manimi nebuvo visiškai jokių problemų ir kad man netgi paauglystės periodo, kurį daugelis sunkiai išgyvena, nebuvo. Tik jau vėliau, kai suaugau, parodžiau savo aikštingą charakterį (juokiasi).

Neseniai išgyvenote skyrybas. Jei ne paslaptis, ar daug gandų šia tema apie save girdėjote?

Gandų tikriausiai apie save girdi ne vienas, gal net kiekvienas žmogus, juo labiau jei yra šiek tiek žinomesnis ar pastebimesnis. Manau, kad mano populiarumo pikas jau nuslūgo, tačiau vis tiek tenka išgirsti kokių nors istorijų apie save. Vis dėlto galiu pasakyti tai, kad jos sukelia tiesiog šypseną, ir tiek (šypsosi)

Eglė Straleckaitė-Daugėlė / Tomasfoto.lt nuotr.
Eglė Straleckaitė-Daugėlė / Tomasfoto.lt nuotr.

Kas sunkiausiomis akimirkomis padeda išlikti stipriai?

Sunkiausiomis akimirkomis man visada padeda mano šeima, jie – mano didysis ramstis. Jei reikia patarimo, visuomet kreipiuosi į šeimos narius, draugus, jų nuomonė man yra svarbiausia. Be to, žinau, kad mano mamos patarimai, kritika, kurią ji išsako, yra tiksliausia, ji pasako taip, kaip viskas iš tikrųjų, ir aš ja labai pasitikiu.

Esate namų žmogus ar gerai jaustis galite bet kur?

Esu toks žmogus, kuris gerai jaustis gali visur, tačiau labai mėgstu būti ir namuose. Šiaip esu gana sėsli ir man patinka, kai mane myli, mėgstu ramybę, ypač vidinę.

Ką jums reiškia humoro jausmas? Ar jis gyvenime svarbus?

Aš labai mėgstu švelnią ironiją, man patinka geras humoro jausmas. Tiesą sakant, manau, kad tai – vienas svarbiausių dalykų gyvenime ir žmonėms bendraujant. Mano nuomone, žmonės be to niekaip negalėtų išgyventi.

Ar yra dalykų, kurie gyvenime jus stebina?

Yra daug dalykų, kurie mane tikrai stebina, tačiau maloniai, iš gerosios pusės – gal į tai labiau koncentruočiausi. Labai smagu matyti žmonių pasiekimus, pastangas. Daugelis linkę sakyti, kad lietuviai pikti, niūrūs, o man atrodo kitaip – mes kaip tik labai kūrybingi, šmaikštūs, protingi, darbštūs. Kiekvieną dieną tenka sutikti žmonių, kurie yra nuostabūs ir savo srityse, ir apskritai gyvenime.

Kokią jūsų gyvenimo dalį dabar užima šokiai?

Šokiai turbūt visą gyvenimą užims labai didelę dalį mano širdies. O šiuo metu šokių srityje dirbu ir su vaikais, ir su suaugusiaisiais. Tai man visada bus ta sritis, kuri atgaivina, per kurią tiesiog atgyju.

Koks pastaruoju metu jūsų didžiausias atradimas?

Turbūt nenuostabu, kad šiuo metu mano didžiausias atradimas yra mamystė. Tikrai suvokiau, kad vaikai mums duoda be proto daug.

Pasvajokite: kokią save įsivaizduojate po 10 metų? Kokių planų turite?

Tiesą sakant, tai yra klausimas, į kurį atsakinėti nemėgstu (juokiasi). Man nepatinka svajoti labai į tolį. Nors planuoti, susidėlioti, įsivaizduoti viską, kaip kas kas turėtų būti, tikrai mėgstu. Bet iš esmės turbūt neturiu kokių nors kitokių svajonių, besiskiriančių nuo tų, apie kurias svajoja paprastas žmogus, norintis būti laimingas, turėti gražią šeimą, meilės kupinus namus ir laimingus vaikus juose (šypsosi).  

Naujausi straipsniai