12 klausimų Evelinai Sašenko: apie muziką, moteriškas silpnybes ir meilę

Evelina Sašenko
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2019-12-15 11:01
Emocionalia save vadinanti nuostabaus balso savininkė Evelina Sašenko pačius stipriausius savo aštuonerių metų jausmus ir išgyvenimus sudėjo į albumą „Jausmai“. „Meilė turi labai daug spalvų ir atspalvių. Nemažai jų išgyvenau“, – šypsosi atlikėja.

Trumpa dosjė

GIMIMO VIETA. Rūdiškės.

ZODIAKO ŽENKLAS. Liūtas.

ŠALIS, KURI VISADA TRAUKIA. Italija.

ĮSPŪDĮ PALIKUSI KNYGA. Vernerio Fuldo ir Tomaso F. Šneiderio „Pasakyk, kad mane myli. Erichas Marija Remarkas – Marlena Dytrich. Aistros įrodymai“.

FILMAS. Esu didelė filmų mėgėja. Vienas iš daugybės patikusių – „Jaunystė“.

DIDŽIAUSIA GYVENIMO AVANTIŪRA. Dalyvavimas nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje ir atstovavimas Lietuvai tarptautiniame „Eurovizijos“ konkurse. 

METŲ LAIKAS. Pavasaris. 

RYTO RITUALAS. Kiek įmanoma ilgiau pamiegoti. Iš lovos šoku paskutinę minutę ir tada viską darau bėgte. 

VIETA, KURIOJE GERIAUSIAI ATSIPALAIDUOJATE. Gamta. 

MĖGSTAMIAUSIA PASAULIO VIRTUVĖ. Pastaruoju metu labai patinka tailandietiški patiekalai. 

ERZINANČIOS ŽMOGAUS SAVYBĖS. Vėlavimas ir melavimas. 

NEMĖGSTAMIAUSIAS BUITIES DARBAS. Tokio nėra.

ĮVYKIS, KURIUO NORISI DIDŽIUOTIS. Mano solinis albumas.Evelina Sašenko/ Mindaugo Navicko nuotr.
Evelina Sašenko/ Mindaugo Navicko nuotr.

Solinį albumą pavadinote „Jausmai“. Ar jis skirtas jausmingiems žmonėms? 

Taip. Į šį albumą sudėta 12 dainų ir daug įvairių jausmų (šypsosi). Jos – ir apie išsiskyrimą, ir apie begalinę meilę... Tai jausmai, kuriuos išgyvenau per tuos metus, kai galvojau apie albumą. Galima sakyti – nuo 2011 metų, kai dalyvavau „Eurovizijoje“. Taigi albume – visi maždaug per aštuonerius metus išjausti jausmai, patirti išgyvenimai. Dainos tinka visiems žmonėms, kurie jaučia, myli, gyvena šia diena.

Ar meilė turi daug spalvų?

Tikrai taip. Žmogus kiekvienu gyvenimo laikotarpiu patiria, išgyvena skirtingą meilę. Kai esame jauni, meilė būna vienokia, kai subręstame, jau visai kitokia. Sutikus savo tikrąjį žmogų, išgyveni dar gilesnę meilę. Visgi kiekvienam ji – skirtinga.

Ar pati esate jausminga, emocionali? 

Labai! Išties esu be galo jausminga. Tai žino visi, kurie mane pažįsta. Visas mano gyvenimas – vien emocijos. Kūryba vyksta tik tuomet, kai išgyvenu gilius jausmus. 

Ar būti emocionaliai – pliusas? Manau, kad taip, nes scena visgi ta vieta, kurioje reikia emocijų. Ir daug. Per daug jų šioje vietoje nebūna. Pernelyg daug jų gali būti gyvenime. Namuose, manau, geriau būti santūresniai. Nors ne visada asmeniniame gyvenime pavyksta išlikti ramiai. Nežinau, ar mano vyrui dėl to įdomu (juokiasi). Bet jis yra daug ramesnis, todėl puikiai papildome vienas kitą.

Ant scenos išlieti jausmus yra lengviau? 

Man niekur nėra sunku tai daryti. Esu atviras ir tiesus žmogus, nesislapstau, visada ir visur stengiuosi sakyti tai, ką galvoju. Taip gyventi paprasčiau. Kaip jaučiuosi, taip ir elgiuosi. Tikrai nesistengiu kažko vaidinti ir būti kitokia, nei esu. Tarp artimųjų esu visiškai atvira, tik viešumoje nepasakoju savo asmeninio gyvenimo smulkmenų. Kam to reikia, juk viskas greitai kinta – žiūrėk, vieną dieną viena pasakei, o kitą dieną jau kažkas pasikeitė tavo gyvenime, bet žmonės to nežino ir tiki tuo, ką buvo seniai išgirdę. 

Evelina Sašenko / Organizatorių nuotr.
Evelina Sašenko / Organizatorių nuotr.

Šiais laikais populiaru kalbėti apie tai, kaip nesveika savyje gniaužti emocijų, skatinama rasti būdų, kaip darniai išlieti susikaupusius jausmus. Gal žinote, kaip tai padaryti? 

Žinau, kas labiausiai padeda man. Labai mėgstu krapštytis savo darželyje, persodinti gėles. Tai dar vienas mano hobis. Man patinka viskas, kas susiję su žeme. Sodelį turiu prie tėvukų namų. Tai išties veiksminga terapija. 

Dar man patinka vaikščioti gamtoje. Klausausi paukščių čiulbėjimo, lapų šlamėjimo. Pusantros valandos taip pasivaikščiojusi, labai atsigaunu. Koncertų metu juk daug savęs atiduodi žiūrovams. Turiu paskui atgauti jėgas, pabūti visiškai ramiai. Padeda ir nuėjimas į pasimatymą su savo vyru ar gražus filmas vakare. Žinoma, kaip ir daugeliui, man patinka keliauti. Kelionių metu persikraunu, pasisemiu įspūdžių. Tačiau kai važiuoji į kitą šalį koncertuoti, poveikis būna kitoks – tada įsijungia darbinis režimas ir negali maksimaliai atsipalaiduoti, nes galvoji apie žiūrovus, būsimą koncertą. Tai ne tas pats, kas nuvažiuoti tik pailsėti. Labai laukiu, kada su vyru vyksime į kelionę. Turime prisiderinti prie darbų grafiko. Tai ne visada paprasta tokiems darboholikams kaip mes. Visgi žinau, kad laisvalaikiu tikrai reikia savimi pasirūpinti, save palepinti. Nauji potyriai tam labai tinka.

Kas jums ant scenos padeda jaustis laisvai? 

Ant scenos stoviu nuo trejų, tad, žinoma, patirtis daro savo. Lipti ant scenos man labai natūralu. Be to, jaučiu, kad tai mano vieta. Geresnės vietos už sceną dar nesu radusi. Dažnai kartoju, kad užlipusi ant jos jaučiuosi geriau nei gyvenime. Nuo mažens norėjau ir planavau būti dainininke. Kitų variantų niekada nesvarsčiau, todėl tai ir turiu daryti.

Nuo vaikystės dainuojate prancūziškai. Tikriausiai be prancūziškų šansonų nelabai jau ir įsivaizduojate savo koncertų? 

Tikra tiesa. Prancūziškos dainos – mano vizitinė kortelė. Editos Piaf dainos taip įaugusios į mane, kad tapo kone mano dalimi. Nuolat dainuoju tą pačią „La vie en rose“. Gal daugeliui ji jau nusibodusi, bet man patinka. Kiekvienąkart ją dainuoju vis kitaip. Su metais ši daina įgauna vis kitokį atspalvį. 

Įdomu tai, kad didelės traukos pačiai Prancūzijai, šios šalies kultūrai nejaučiu. Buvau joje, patiko, visgi labiausiai mane žavi muzikinis šansonų stilius.

Evelina Sašenko su vyru Giedriumi dalijasi medaus mėnesio akimirkomis/Asmeninio archyvo nuotr.
Evelina Sašenko su vyru Giedriumi dalijasi medaus mėnesio akimirkomis/Asmeninio archyvo nuotr.

Kas didžiausi jūsų gyvenimo mokytojai? 

Gyvenime didžiausi mokytojai mano tėvukai. Prieš priimdama bet kokį sprendimą pagalvoju, o kaip šioje situacijoje pasielgtų mano tėvai. Jų nuomonė man be galo svarbi, jie mano autoritetai. O profesiniame kelyje turiu keletą žmonių, į kuriuos norisi lygiuotis. Mano dievukė – Barbra Streisand. Anksčiau jos dainų klausydavau ypač dažnai, dabar dažniau mano namuose skamba džiazas.   

Ar jūsų vyras Giedrius nemėgsta viešumo, ar jūs nusprendėte apie jį nekalbėti? 

Mano vyras toks žmogus, kuriam nei šilta, nei šalta, gauna jis viešumo ar ne. Nei jis nori būti viešas, nei slapstosi. Kai gauna dėmesio, supranta, kad nieko nepadarys, nes tokią jau žmoną išsirinko (šypsosi).  

Ar draugai jums – šventas reikalas?

Mano geriausi draugai – šeimos nariai. Turiu dvi seses. Stengiuosi rasti laiko su jomis susitikti. Mano geriausias draugas – vyras. Labiausiai vertinu laiką, praleistą artimųjų rate. Draugų daug neturiu. Tai tie patys žmonės, su kuriais dirbu, – mano muzikantai. Mes ir taip kartu daug laiko praleidžiame. Tik pasikalbame, kad nebemokame rengti vakarėlių, kokius anksčiau buvo populiaru organizuoti. Mes labiausiai mokame daug dirbti. Tai, neslėpsiu, mane šiek tiek liūdina. Šiais laikais suplanuoti kokį susibūrimą su draugais – didžiausias iššūkis, nes visi užsiėmę, kažkur bėga, lekia, tad tokius vakarėlius reikia planuoti kone prieš pusę metų, kad visus suburtum. Bet man taip nepatinka. Na, nieko nepadarysi, tokiu laiku gyvename – tai tiesiog laikmečio problema. 

Menininkai ir buitis, regis, sunkiai suderinama. Galite tai paneigti?

Tiesą pasakius, buities darbai manęs nevargina. Mėgstu tvarkytis. Man patinka, kai namuose būna švaru. Su malonumu ir valgyti gaminu. Visus darbus dirbu labai greitai, tad ši veikla neužtrunka ir neprailgsta. Būna dienų, kai man labai gera tvarkytis. Matant, kad aplinka gražėja, man vis smagiau.

O kokių turite moteriškų silpnybių?

Mėgstu masažą. Pasimėgauju juo gana dažnai. Būdama namuose nevengiu plaukų palepinti kauke. Bet didžiausią silpnybę jaučiu bateliams ir suknelėms. Turiu savo siuvėją, pas kurią pasisiuvu ir pačios sumodeliuotų suknelių. Jų turiu daug. Kurti suknelių modelius man yra ir puiki saviraiška, kūrybos būdas. Jas dažniausiai siuvuosi scenai, nes man patinka atrodyti elegantiškai. Žinau, kad mano gerbėjos ir gerbėjai taip pat mėgsta, kai būnu pasipuošusi, visada nužiūri mano drabužius, tad stengiuosi jų nenuvilti ir visuomet ruošiuosi susitikimui su žiūrovais. Šis gruodis taip pat bus labai karštas, bet man patinka daug dirbti, dalytis geromis emocijomis ir, ką čia slėpti, gauti glėbius gėlių (šypsosi). Nekantrauju su visais susitikti! 

 

Evelina Sašenko / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Evelina Sašenko / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.