12 klausimų „gelbėtojai“ N. Mažeikienei: kaip vaikystėje įsižiūrėtas kaimynas tapo jos vyru

Neringa Mažeikienė
Autorius: J. Bratikienė
Publikuota: 2019-10-12 09:38
Įspūdingos išvaizdos Neringą Norbutaitę-Mažeikienę daugelis vis dar sieja su laida „TV pagalba“. Šiame televizijos projekte moteris seniai nedirba, tačiau televizijos ir kino prodiuseriai ją vis kviečia filmuotis serialuose. Kas daugiausia džiaugsmo šiandien teikia pačiai Neringai?

Trumpa dosjė

GIMIMO DATA. 1980 m. liepos 1 d.

ZODIAKO ŽENKLAS. Vėžys. 

AKIŲ SPALVA. Žalia.

SVAJONIŲ KRAŠTAS. Ranka pasiekiama Italija, taip pat Bora Bora sala, Maldyvai.

GERIAUSIA PERSKAITYTA KNYGA. Tikrais faktais paremta Anchee Min „Imperatorė Orchidėja“. 

SVEIKAS ĮPROTIS. Nepersivalgyti.

TABU. Priklauso nuo situacijos.

KASDIENIS RITUALAS. Kava.

ŽAVIAUSIA EPOCHA. Labiau stebina senųjų laikų stiliai, statiniai, nors tada net nebuvo šių dienų technologijų. 

LAUKIAMIAUSIAS METŲ LAIKAS. Vasara.

MĖGSTAMIAUSIA VIRTUVĖ. Italų, prancūzų. Žavi jų maisto kultūros lygis: patiekalų pateikimas, ilgas sėdėjimas ir bendravimas prie stalo.

DIDŽIAUSIA BAIMĖ. Sakoma, kad ko bijosi, tas ir atsitiks. Stengiuosi nepasiduoti blogoms mintims. 

ERZINANČIOS ŽMONIŲ SAVYBĖS. Netikrumas, pavydas, pesimizmas. 

MĖGSTAMIAUSIAS AKSESUARAS. Aksesuarais nemėgstu apsikrauti. Patinka labai konkretūs papuošalai. Kai jauti pilnatvę, nedaug jų ir reikia.

AUTORITETAS. Tobulas žmogus, kuris realiai neegzistuoja, tad savo autoritetą sulipdyčiau iš kelių man imponuojančių žmonių charakterio savybių, gyvenimo būdo ir dar daugelio kitų dalykų.

Neringa Mažeikienė
Neringa Mažeikienė
 • Su kuo labiausiai jums siejasi ruduo? Ar vaikams pradėjus eiti į mokyklą stipriai pasikeičia ir jūsų kasdienis grafikas?  

Ruduo man asocijuojasi su ilgų atostogų ir maloniausio sezono pabaiga. Grafikas tampa įtemptesnis, nes reikia derinti savo ir vaikų darbus (šypsosi). Sūnus ir dukra turi nemažai užsiėmimų po pamokų, tad turime visur spėti. Darbo ir pramogų pasiūlymus taip pat tenka gerai apmąstyti. Visada pasveriu, ką daryti verta, ar nuo to nenukentės šeima.

 • Kokia esate mama savo vaikams?

Ką tikrai žinau ir ko išmokau, tai neguosti vaiko tada, kai vienas iš tėvų jį auklėja ar baudžia. Jei nepatiko, kaip vaikas pasielgė, jei pasirodė netinkamas jo elgesys, su antrąja puse visa tai aptarti reikia tada, kai vaikas negirdi. Esu įsitikinusi, kad negalima išskirti vieno iš tėvų, abu vienodai vaikui turi kelti pasitikėjimą, kad ir kaip kartais norėtųsi būti geresniam.

Būti mama nėra darbas, tai – neįkainojamas ir nepasveriamas džiaugsmas, kurį priskirčiau prie gyvenimo pilnatvės, kai besąlygiškai save atiduodi. Ar aš gera mama? Tik užaugę vaikai galės atsakyti į šį klausimą, tik jiems užaugus galėsiu suprasti, ką dariau gerai, o kur klydau.

 • Ar įsisukus į kasdienę rutiną lieka laiko romantiškoms akimirkoms su vyru? 

Mūsų santuokai – 18 metų. Šiandien atrodo, kad esame vienas kitam skirti. Tikiuosi, jog taip jausimės ir po daugelio metų. Santykiuose labai svarbu girdėti vienam kitą, išklausyti, gerbti, žinoma, nepamiršti ir romantikos, kuo dažniau pabūti dviese, negailėti gražių žodžių ir stengtis abiem kartu visa tai palaikyti, neleisti užgesti.

 • Turite dvi seses. Ar randate laisvą valandą pabendrauti ir su jomis? Ką dažniausiai veikiate kartu susitikusios? 

Sesių ryšys yra labai stiprus, todėl nemažai laiko praleidžiame kartu. Susitikusios daug diskutuojame, bandome viena kitai padėti, patarti sudėtingose situacijose. Ir, nors gali nuskambėti neįprastai, tačiau viena kitos neliaupsiname, atvirkščiai – prašome išsakyti kritiką, atvirai pasakyti, kas nepatiko. Visa tai tam, kad galėtume tobulėti, – juk gerąsias savybes ir veidrodį namuose turime pačios. 

Neringa Mažeikienė / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Neringa Mažeikienė / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
 • Nemažai žmonių jus vis dar sieja su projektu „TV pagalba“. Ar nesiilgite šio darbo?

Darbas „TV pagalboje“ buvo mano pirmas darbas gyvenime. Dar ir šiandien mane daugelis prisimena ir pristato kaip buvusią „gelbėtoją“. Net ir mano aplinkoje artimieji dažnai taip vadina, tačiau ne dėl to, kad prisimena mano darbą televizijoje, o todėl, kad visada esu linkusi padėti, patarti ar paguosti. Man norisi, kad visiems būtų gera.

Į „TV pagalbą“ atėjau būdama labai jauna. Gyvendama ramų ir patogų gyvenimą susidūriau su kitokia realybe. Sunkiausia buvo matyti Lietuvos gyventojų skurdą, alkoholizmą, smurtą, beviltiškumą, o ypač tada, kai matydavau, jog jų situacijoje nieko negaliu pakeisti. 

Patekusi į šį projektą dažnai turėdavau perlipti per save. Gana sunkiai ir atsargiai įsileisdavau naujus žmones į savo gyvenimą. Pradėjus filmuoti laidą, su visa nauja man nepažįstamų žmonių komanda būdavome išsiunčiami dirbti į Palangą. Negana to, žinojau, kad gali tekti gelbėti skęstantįjį, nors turiu vandens gylio baimę. Bet tada neišsidaviau. Laikui bėgant išmokau atsirinkti, kas yra tikri žmonės ir draugai.

 • Praėjusią liepą nusifilmavote Ramūno Rudoko ir kompanijos „Singing Fish“ filme. Kaip sekėsi, kokių įspūdžių liko?

Šią liepą, per mano gimtadienį, R. Rudoko režisuotame filme „Pasmerkti. Pajūrio džiazas“ man atiteko epizodinis labai ryškios, žinančios, ko nori gyvenime, prokurorės vaidmuo. Man tai buvo dviguba gimtadienio dovana. Be galo malonus jausmas, kai filmavimo aikštelėje už tave keliamos taurės.

Esu perfekcionistė, o tai savotiškai trukdo gyvenime, bet kartu ir padeda, nes pati iš savęs reikalauju labai daug. Turiu nemažai darbo televizijoje patirties, tačiau į save visada žiūriu per didinamąjį stiklą. O tai, ar likau patenkinta savo darbu, sužinosiu tik išvydusi premjerą.

 • Būti aktore – sena jūsų vaikystės svajonė. Esate nusifilmavusi filmuose „Tobula kopija“, „Bruto ir Neto“, „Moterys meluoja geriau“, „Prakeikti“. Koks vaidmuo pareikalavo daugiausia energijos, pastangų ir kokiame labiausiai jautėtės savimi? 

Nesvarbu, koks vaidmuo, visada ruošiuosi jam labai atsakingai. Pirmiausia atsakinga jaučiuosi pati sau, tačiau, žinoma, ir žmonėms, kurie manimi patiki ir pasitiki. Tiesa, intymios scenos verčia šiek tiek daugiau įsitempti. Visi mano epizodiniai vaidmenys buvo labai charakteringi. Viską dariau įsijautusi į vaidmenis, nė viename jų nesijaučiau vaidinanti savęs.

 • Ar esate iš tų žmonių, kurie drąsiai priima gyvenimo iššūkius ir ilgai negalvodami neria į naujus vandenis? 

Nesijaučiu tokia nutrūktgalvė kaip tame filme, kuriame reikia viskam sakyti „taip“. Nors gal ir reikėtų kada nors tai išdrįsti (juokiasi). Jeigu rimčiau, gavusi pasiūlymą įsiklausau į save ir, jei projektas abejonių nekelia, net negalvodama neriu į naujus patyrimus. Jei matau, kad abejoju, dar kartą viską gerai apsvarstau. 

Neringa Mažeikienė su dukra/ JurArt's nuotr.
Neringa Mažeikienė su dukra/ JurArt's nuotr.
 • Ką gyvenime galėtumėte vadinti didžiausia avantiūra? 

Manau, didžiausia avantiūra – būnant 10-ies įsimylėti savo vyrą, o tiksliau – susižavėti už save ketveriais metais vyresniu kaimynu, kuris, žinoma, į mane nekreipė jokio dėmesio. Stengdavausi neišsiduoti ir saugoti šią paslaptį. Apie mano jausmus jis sužinojo tada, kai man buvo maždaug 18. Nuo tada mes kartu.

 • Modeliai įpratę rūpintis ir puoselėti savo išvaizdą. Laikui bėgant daugiau ar mažiau laiko tenka praleisti prie veidrodžio? 

Viename interviu esu sakiusi: kad ir kaip būtų keista, laikui bėgant, kai vis labiau save myli, prie veidrodžio praleidi vis mažiau laiko, neieškai priekabių. Džiaugiuosi, kad turiu moterišką figūrą ir kad nereikia dėti daug pastangų sportuojant, ribojant maistą, saldumynus, kad atrodyčiau taip kaip atrodau. Žinoma, neatsilieku nuo grožio naujienų, padedančių saugoti gražią odą, esu neabejinga estetinėms, higienos procedūroms.

 • Neringa, ar yra veiklų, kurių gyvenime dar nesate išbandžiusi, bet labai norėtumėte? 

Labai džiaugiuosi, kad turėjau galimybę išbandyti be galo įdomų aktorių darbą, taip pat padirbėti televizijoje, bet, kadangi esu prancūzų kalbos filologė, vis atrodo, kad turėčiau save realizuoti ir šioje srityje. Vis dėlto darbą televizijoje gavau dar studijuodama, tad diplomas buvo padėtas į stalčių.

 • Ką galėtumėte vadinti gyvenimo pilnatve?  

Gyvenimo pilnatvė – kai pamažu įgyvendini savo svajones, norus, planus, bet dar jų turi. Ji jaučiama ir tuomet, kai pavyksta maksimaliai suderinti šeimą, darbą, poilsį ir kai dėl to kažkas nukenčia labai minimaliai. Ir, žinoma, labai svarbi meilė. Ji ir yra didžiausia gyvenimo pilnatvė ir variklis. 

 

Neringa Mažeikienė su vyru Mindaugu / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Neringa Mažeikienė su vyru Mindaugu / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Naujausi straipsniai