12 klausimų Irenai Starošaitei: apie artėjantį jubiliejų, pasikeitusį įvaizdį ir pozityvą

Irena Starošaitė/Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Lina Grinkevičienė
Publikuota: 2019-06-08 09:19
Įvaizdį pakeitusi dainininkė Irena Starošaitė sako sulaukusi komplimentų net iš vyro, kuris paprastai nelinkęs jų žarstyti ir gražbyliauti.

Trumpa dosjė

GIMIMO DATA. 1969 m. spalio 1 d.

ZODIAKO ŽENKLAS. Svarstyklės.

MALONIAUSIAS METŲ LAIKAS. Vasara.

POMĖGIS. Padelio tenisas.

GERIAUSIAS POISLIS. Ten, kur yra jūra.

ŠEIMOS RITUALAS. Pasigarinti pirtyje.

MYLIMIAUSIAS AUGINTINIS. Didysis šveicarų zenenhundas Aras.

PRIETARAS. Nepasakyčiau, kad esu labai prietaringa. Gal greičiau iš įpročio visada pasižiūriu į veidrodį, jei tenka ką nors pamiršus grįžti namo.

LAIMĘ NEŠANTIS TALISMANAS. Turiu talismaną, dovanotą draugės. Segėdama jį atšokau visą TV šokių projektą 2011-aisiais. Tuomet laimėjome pirmą vietą.

LABIAUSIAI ERZINANTI SAVYBĖ. Moralizavimas.

KEISČIAUSIAS SKANAUTAS PATIEKALAS. Islandijoje teko ragauti arklienos, o Japonijoje saldžių silkių.

MĖGSTAMIAUSIAS FILMAS. Vieno neišskirčiau, patinka veiksmo juostos.

12 klausimų

Specialiai pakeitėte įvaizdį – nusirėžėte afrikietiškas kasytes artėjančio jubiliejaus proga ar... tiesiog patinka iššūkiai?

Kasytes nusirėžiau pasibaigus koncertiniam turui, grįžusi iš Amerikos ir Kanados. Keliauti su tokia šukuosena buvo patogu. Nereikalauja daug priežiūros. Prieš keletą savaičių, dar iki išvykdama į Ispaniją, ekspromtu pakeičiau įvaizdį. Tiesiog norėjosi pokyčių. Pirmą kartą apsisprendžiau taip drąsiai, be didelių svarstymų. Pagalvojau: kaip bus, taip bus. Nors man tokie drastiški ir spontaniški poelgiai nebūdinga, nesu iš tų, kurie stačia galva neria, rizikuoja (juk gimiau po Svarstyklių ženklu), nė akimirką nesigailėjau. Priešingai, net iš Žilvino sulaukiau komplimentų: „Gerai atrodai“, „Seksualu“. Kadangi jis gyvenime nelinkęs sakyti komplimentų (gal kartą per metus), šie du žodžiai atstojo tūkstantį. Supratau, kad neprašoviau pro šalį (šypsosi).

Laikas – tarsi jūsų sąjungininkas. Gražėjate, lieknėjate. Gal išduosite jaunatviškumo receptą?

Dėl svorio – tai pokyčių įvyko ir mano valgiaraštyje. Susidomėjau Stokholmo dieta. Nors sakyti „laikausi dietos“ būtų ne visai tiesa, nes tai nėra dieta. Labiau – gyvenimo būdas. Pasikeitė mitybos įpročiai. Turiu begalę receptų, pagal kuriuos gaminu maistą. Valgau skaniai ir, svarbiausia, nebadauju. Kadangi nesu vegetarė, ir mėsytės mano racione yra, ir žuvies. Mėgstu ir žvėrieną, daržoves. Nesu gurmanė ir pernelyg išranki.

Jei ne paslaptis, ar neteko išbandyti grožio peilio galios, kas dabar labai populiaru?

Veido plastinių operacijų nedarau. Manau, grožį svarbiausia puoselėti iš vidaus. Dvylika metų vartoju vienos garsios kompanijos, kuri jau atšventė 60-metį, maisto papildus. Trykštu energija, džiaugiuosi sveikata ir elastinga oda. Žinoma, daug lemia ir pozityvus požiūris, optimizmas. O grožis?! Juk tai ne amžina, praeina, kaip ir viskas gyvenime. Ne tai svarbiausia. 

Spalį švęsite jubiliejų. Negąsdina skubantys metai?

Nesureikšminu bėgančių metų. Svarbiausia – nesiliauti svajojus ir turėti tikslų. Nors nemeluosiu, norisi kuo ilgiau atitolinti tai, kas neišvengiama. Geriausias tam būdas – aktyvus laisvalaikis. Ir aš, ir Žilvinas, ir mūsų vaikai – visa didelė šeima labai mėgstame lauko tenisą. Poilsiaudami daug laiko praleidžiame šio žaidimo kortuose. Galėtume surengti net Žvagulių padėlio teniso turnyrą (šypsosi). Esame šios sporto šakos aistruoliai.

O didysis šventimas vyks per mano gyvo garso jubiliejinį koncertą, kuris numatytas spalio 26-ąją „Žalgirio“ arenoje. Paskui vyks jubiliejinių koncertų turas po Lietuvą. Na, o jiems pasibaigus pailsėsime. Su Žilvinu gal net leisimės į kruizą laivu po kokias Karibų salas.

Kai Arūnas Valinskas susilaukė anūkės, juokavo, kaip čia jam dabar teks miegoti su senele. Ar netraukiate per dantį vyro tapus seneliu?

Ne, juokauti mūsų šeimoje labiau linkęs Žilvinas. Galiu pasakyti, kad gyvenu ne su seneliu, o su opapa. Mano vyras pats taip vadino senelį, kuris iš tėvo pusės buvo latvis. Taip Žilvinas įpratino jį vadinti ir anūkus – Barborą ir Bernardą, dėl kurių tiesiog eina iš proto. Ypač dievina pirmąją anūkę Barborą ir ją visaip lepina.

Ar įsivaizduojate save močiute?

Nors aš dar nesu močiutė, mano sūnus Vakaris (jam – tik 19-a) dar neturi vaikų, įsivaizduoju, koks tai puikus jausmas. Barborą, kuriai jau ketveri, su Žilvinu ne kartą dviese vežėmės atostogauti į Ispaniją. Ir tėvai mums patikėjo savo vaiką. Nuostabi mergaitė, ji klauso, supratinga. Su ja jokių problemų.

Dažnai leidžiate laiką su visa gausia šeimyna?

Tikrai daug laiko praleidžiame visi kartu. Žilvinas ilgai neištvertų nematydamas anūkų. Mėgstame rengti iškylas gamtoje, piknikus. Pamatytumėte, kaip jis it tikras virtuvės šefas kepa ant žarijų mėsytę. Visi smagiai leidžiame laiką. Juk svarbiausia – bendravimas, galimybė pabūti su mylimiausiais žmonėmis. Tai didžiausia vertybė.

Jūsų sūnus Vakaris studijuoja Londone. Ar nepasekė tėvų pėdomis?..

Dainininko karjera jo nesuviliojo. Nors vaikystėje jį traukė muzika, mušė būgnais, grojo gitara, turi puikią klausą, nelankė muzikos mokyklos. Buvo išbandęs ir sportininko karjerą, bet galiausiai apsistojo ties muzika – studijuoja muzikos technologijas. Savo vaikams duodame rinktis gyvenimo kelią patiems. Ypač Žilvinas neleistų, kad jiems kas nors diriguotų, kaip gyventi. Vaikai turi patys atrasti, ko nori. Ir to siekti. Juk svarbu gyvenime daryti tai, kas tau pačiam išties patinka.

Žilvinas Žvagulis ir Irena Starošaitė / TV3 nuotr.
Žilvinas Žvagulis ir Irena Starošaitė / TV3 nuotr.

Su Žilvinu likote dviese. Ar neliūdna ištuštėjus namams?

Gyvename labai aktyviai, nuobodžiauti neturime kada. Be to, likome ne dviese, o trise. Įskaitant ir mūsų keturkojį augintinį Arą. Jis labai didelis – sveria 56 kg. Dresavome nuo mažens, kad klausytų komandų, nes kai toks milžinas kuo nors susidomi, gali vilkte nuvilkti ta linkme. Ir norėdamas neišlaikysi. Būna, kartais aš jį vedžioju, o kartais – jis mane (juokiasi). Nors jis buvo Vakariui pirktas, dabar tapo mūsų su Žilvinu. Aras labai prisirišęs prie jo, bet ir mane labai myli.

Minėjote, kad mėgstate jūrą. Gal gimtadieniui svajojate gauti dovanų jachtą?

Beje, esu baigusi laivavedžių kursus ir galiu valdyti pramoginius iki 12 pėdų laivus. Kažkada Žilvinui buvo kilusi mintis su draugu įsigyti nedidelį laivelį. Mane delegavo į kursus kaip būsimą kapitoną, o laivo taip ir nėra. Matyt, tam ir reikėjo išlaikyti egzaminus, kad suprastume, jog jachtos mums nereikia. Tai – labai didelė prabanga. Daug kainuoja ir jos laikymas, ir priežiūra. Juolab kad mūsų klimato sąlygomis plaukiojimo sezonas nėra ilgas. Na, o atostogaujant kur nors svetur žinau, kad bet kada galiu išsinuomoti laivą ir smagiai pasiplaukioti. Net galėčiau gyventi ant vandens, nes jūra – mano stichija.

Irena Starošaitė/Asmeninio archyvo nuotr.
Irena Starošaitė/Asmeninio archyvo nuotr.

Po atostogų Ispanijoje turbūt kibote į darbus – ruošiatės jubiliejiniam koncertui?

Neseniai grįžome po atostogų Ispanijoje. Puikiai pailsėjome, atsigavome ir pasportavome padelio teniso kortuose po įtemptų koncertinių turų. Dabar su Žilvinu kibsime į darbus. Vasarą, liepą, Palangos vasaros estradoje laukia mūsų dueto gyvo garso koncertas. Bet pernelyg nežadame išsitaškyti, nes norime pataupyti energiją ir naujausias dainas mano jubiliejiniam koncertui „Spalvingas gyvenimas“. Jis ne už kalnų, rudenį, tad po truputį spartiname pasiruošimo tempą.

Ar galite bent šiek tiek atskleisti paslapties širmą – kokių staigmenų žadate savo gerbėjams?

Be abejo, bus staigmenų, ir ne viena. Daug svečių, kurie pasirodys kartu su manimi. Jau sutiko dalyvauti ir operos solistas Kristianas Benediktas (Lietuvoje žinomas kaip Vaidas Vyšniauskas), debiutavęs Niujorko „Metropoliten Opera“. Kaip tik bus grįžęs į Lietuvą. Žinoma, skambės naujų kūrinių, tačiau neišsiversime ir be senų gerų dainų. Nemažai jų bus naujai aranžuotų. Reginių jūra, gyva muzika ir... visko neišduosiu, bet galiu užtikrinti, kad žiūrovai išvys grandiozinį šou, kuris atspindės visą mano spalvotą gyvenimą.

Naujausi straipsniai