12 klausimų Ivetai Lukošiūtei: apie Ameriką, šeimą ir netikėtą pažintį su savo vyru

Iveta Lukošiūtė / Organizatorių nuotr.
Autorius: Lina Grinkevičienė
Publikuota: 2019-11-23 09:17
„Amerika – tikrai galimybių šalis, tačiau čia taip pat milijonai žmonių ir milijoninė konkurencija. Čia išgarsėti, būti pastebėtam gerokai sunkiau, bet įmanoma, jei nepasiduodi siekdamas svajonės...“ – atvirauja televizijos projekto „Šokio revoliucija“ teisėja, daugkartinė pasaulio sportinių šokių čempionė Iveta Lukošiūtė.

Trumpa dosjė

GIMIMO DATA. 1980 m. birželio 29 d.

ZODIAKO ŽENKLAS. Vėžys. 

ĮSIMINTINIAUSI ĮVYKIAI. Geriausias – pirmasis laimėjimas Pasaulio sportinių šokių čempionate, skaudžiausias – brolio mirtis.

DIDŽIAUSIA AVANTIŪRA. Išvykimas gyventi į Ameriką. Dažnai rizikuoju pasikliaudama nuojauta.  

POMĖGIS. Skaniai pavalgyti, geras vynas. 

GERIAUSIAS POILSIS. Degintis prie vandens.

ŠEIMOS RITUALAS. Kiekvieną šeštadienio rytą mūsų tėvelis Jenya kepa mums pursryčiams blynelius su bananais, uogomis ir medumi.

BEPROTIŠKIAUSIAS POELGIS. 16-os šuolis su parašiutu iš kilometro aukščio, net nežinant, ar parašiutas tikrai išsiskleis. 

EROTIŠKA FOTOSESIJA. Nuoga fotografavausi tik kartą per savo gyvenimą – būdama nėščia 40 savaitę. 

MYLIMIAUSIAS AUGINTINIS. 7 metus laikiau nykštukinį pinčerį. Jo jau nebėra. 

TALISMANAS. Tikiu gėrį, karmą ir Kūrėją. 

MOTERIŠKA SILPNYBĖ. Drabužiai, kurių turiu begalę.

LABIAUSIAI ERZINANTI ŽMONIŲ SAVYBĖ. Čepsėjimas, žodžio nesilaikymas ir vėlavimas.

„SKANIAUSIA“ VIRTUVĖ. Prancūzų, lietuvių ir japonų.

MĖGSTAMIAUSIAS SERIALAS. Patinka serialai „Westworld“, „Better than Us“ ir „Glitch“.

 

Iveta Lukošiūtė/ Organizatorių nuotr.
Iveta Lukošiūtė/ Organizatorių nuotr.

Esate daugkartinė pasaulio sportinių šokių čempionė, bet televizijos projekte „Šokio revoliucija“ sėdite kitoje barikadų pusėje – teisėjų kėdėje...

Kaip pramoginių šokių teisėja jau seniai esu įvairiose pasaulio šalyse. Teko teisėjauti ir Pasaulio sportinių šokių čempionate, ir Amerikos, ir Kanados čempionatuose. Būna, per mėnesį tenka suskraidyti į kokius tris. Esu ragavusi ir dalyvio duonos tokiuose šokių projektuose, kaip „So You Think You Can Dance“ ir „Strictly Come Dancing“. Kaip kviestinis svečias buvau pakviesta teisėjauti vienoje laidoje „Šok su manimi“. 

Dėl „Šokio revoliucijos“ specialiai atskridau į Lietuvą beveik dviem mėnesiams. Labai smagu ir malonu, kad lietuviai manęs nepamiršta ir kviečia į tokius nuostabius projektus. „Šokio revoliucija“ paviliojo savo išskirtine koncepcija. Iškart pamačiau, kad tai bus labai geras ir profesionalus projektas, naujovė Lietuvai. Be to, man visada norisi palaikyti ryšį su savo gimtine, žmonėmis, kultūra. Todėl ilgai nesvarstydama sutikau atvykti. 

Ir vyras tokią žavią žmoną išleido į Lietuvą vieną ar atvykote visa šeima? 

Į Lietuvą atskridau su visa šeima – vyru Jenya ir sūnumi Vidu. Vėliau prisijungė ir mama, nes dėl darbo vyras turėjo išskristi namo šiek tiek anksčiau. Klausiate, ar nepavyduliavo (juokiasi)? Manau, tarp vyro ir moters svarbu atvirumas, pasitikėjimas ir, žinoma, meilė. Mes labai gražiai sutariame ir apie viską atvirai kalbame. Abu visada norėjome dviejų vaikų. Kelerius metus bandymai susilaukti antros atžalos baigdavosi nesėkme: arba nepasisekdavo pastoti, arba įvykdavo persileidimas. Teko išgyventi net du iš eilės – šeštą ir penktą nėštumo savaitę. Tikiuosi, šį kartą viskas bus gerai, net bijau džiaugtis garsiai – jau trečias mėnuo kaip laukiuosi. Taigi manęs laukia naujas – šeimos – projektas (šypsosi). 

Ar tiesa, kad su ukrainiečių kraujo turinčiu vyru Jevgenijumi Raytsesu susipažinote internetinėje erdvėje?

Su Jenya susipazinau match.com. Teko sutikti keletą laimingų porų, kurios susipažino per internetą. Pamaniau, gal ir man pabandyti. Norėjosi pabendrauti su kitų sričių žmonėmis, nes nuolat sukausi šokių pasaulyje. Tuo metu visai neturėjau nei laiko, nei noro vaikščioti po barus ar klubus. Pamenu, užsiregistravau birželį, o su Jenya susipažinome rugsėjį. Pajautau stiprų jausmą jo dar nemačiusi gyvai, vien tik iš bendravimo telefonu. Taip nutinka, kai randi artimą sielą. Jis buvo tas žmogus, kurio ilgą laiką ieškojau: paprastas, tikras, atviras, gilus, labai mylintis mane ir mūsų sūnų. Susituokėme prieš dvejus metus, nedvejodama jam tuomet pasakiau „taip“. 

Viename interviu esate sakiusi, kad niekada nenorėjote būti karjeristė ir gyventi su įžymybe. 

Aš – ne prieš karjerą. Daryti tai, ką myli, kas tau įdomu, siekti, progresuoti yra labai gerai. Bet niekada nenorėjau dėl karjeros atsisakyti šeimos arba to, kad ji dėl to kentėtų. Šeima man – pirmoje vietoje. 

Ir prieš žvaigždes, šou pasaulio žmones nesu nusistačiusi. Visur yra visokių, todėl negalima matuoti pagal vieną kurpalį. Žinau, kad ir tarp įžymybių yra šeimai atsidavusių, nuostabių vyrų. Bet, deja, labai mažai, nes dauguma, kiek teko pažinti, stebėti, yra pernelyg susikoncentravę į save. 

Iveta Lukošiūtė su sūnumi Vidu / Facebook nuotr.
Iveta Lukošiūtė su sūnumi Vidu / Facebook nuotr.

Kokie amerikiečių gyvenimo būdo ypatumai?

JAV žmonės dirba daug. 40 valandų per savaitę ten ir čia – normalus darbo laikas, kiti dirba ir daugiau. Amerikoje reikia tik norėti dirbti, ir darbą turėsi. Ir Niujorke, ir čia, Neiplse, žmonės save prisižiūri, sportuoja, pirmenybę teikia ne mėsainiams, o sveikam, natūraliam maistui. Tam negaili pinigų. Čia labai populiarios salotinės. Pavyzdžiui, Niujorke per pietus net eilės nusidriekia – tiek daug norinčiųjų suvalgyti šviežių salotų ir atsigaivinti šviežiai spaustomis sultimis. Sveiko maisto restoranai visada pilni žmonių.

 

Ar tiesa tai, kad amerikiečiai nelinkę į artimas draugystes, yra uždaro būdo?

 

Amerika – imigrantų šalis, todėl žmonės čia labai skirtingi, bet nepasakyčiau, kad amerikiečiai yra uždaro būdo. Mėgsta švęsti visas šventes. Jų labai daug. Viena tokių, kurios nėra Lietuvoje, – Padėkos diena. Tai – šeimos vakarienė su keptu kalakutu ant stalo. 

Ar Iveta – teisėja projekte ir Iveta – žmona, mama namuose yra labai skirtingos?

Teisėjaudama televizijos projektuose, šokių konkursuose stengiuosi būti kiek įmanoma objektyvesnė ir teisinga. Visur – ir namuose esu tokia pati. Nesu iš tų, kurie kažkur eidami, bendraudami viešumoje užsideda kaukę. Vienas skirtumas – kad būdama namuose nenaudoju makiažo ir rengiuosi paprastai bei patogiai. Kokia mama esu? Mylinti ir kartais per gera, pernelyg nuolaidi. Sūnus labai energingas ir pasiutęs, todėl tam, kad sukontroliuočiau situaciją, pastaruoju metu stengiuosi būti kiek griežtesnė. Tačiau nelengva, nes nesinori perspausti ir  suvaržyti augančios asmenybės, kad nenukentėtų jo savivertė. Nenoriu, kad vaikas manęs bijotų. Noriu, kad mylėtų ir gerbtų, kad gyventų iškėlęs galvą, būtų dvasingas, pasitikintis savimi, be baimių, net jei iškiltų kliūčių. Aš taip pat buvau auklėjama. Mama manimi pasitikėjo, suteikė man daug laisvės rinktis ir palaikė mane siekiant tikslo. 

 

Amerika yra didelių galimybių šalis, bet ir konkurencija joje didžiulė. Esate laimės kūdikis? Pasisekė būti pastebėtai ir įvertintai?

 

Amerika – tikrai galimybių šalis, čia milijonai žmonių ir milijoninė konkurencija. Čia išgarsėti, būti pastebėtam gerokai sunkiau nei mažesnėse valstybėse. Tam, kad pasiekčiau tai, ką dabar turiu, daug dirbau, įdėjau daugybę pastangų, daug išgyvenau. Niekas man nieko neatnešė ant lėkštutės. Tas begalinis noras siekti savo svajonės padėdavo kaskart įveikti baimę, visus sunkumus ir išbandymus.

Baigusi šokėjos karjerą neapsiribojote vien namų šeimininkės statusu?

Kai buvau pasiekusi beveik viską, ko norėjau, baigiau pramoginių šokių karjerą. Tai įvyko 2011-aisiais. Norėjosi ko nors nauja. Tuomet prasidėjo kitas etapas – televizjos projektai, teisėjavimas konkursuose. Tai buvo nepatirta ir įdomu. Manau, mes patys kuriame gyvenimą tokį, kokio norime. Tam, kad patys turime rinktis, o ne tiesiog susitaikyti su tuo, ką gauname. 

 

Iveta Lukošiūtė / AOP nuotr.
Iveta Lukošiūtė / AOP nuotr.

Ar amerikietės daug dėmesio skiria grožiui puoselėti? Koks jūsų jaunatviškumo, neblėstančios energijos receptas?

Amerikoje grožio salonai yra populiarūs. Manau, moterys nori būti gražios visur (šypsosi). Vis dėlto tikiu, kad gyvenimo būdas yra svarbiau nei jauninamosios procedūros. Sveika mityba, sportas, miegas, gebėjimas įveikti stresą – daug veiksmingesnis grožio receptas. Stengiuosi gerti daug vandens – odai tai labai gerai. Tiesiog naudoju dieninį ir naktinį veido, taip pat paakių kremą su apsauga nuo ultravioletinių spindulių, nes pastebėjau, kad dėl saulės atsirado dėmelių. Ypač po pirmojo nėštumo. Tam, kad oda nepriprastų, kaitalioju veido ir kūno priežiūros priemones. Šiaip ji nekelia rūpesčių, turbūt geri genai. 

 

Kaip pasikeitė jūsų gyvenimas gimus sūnui? 

 

Gimus sūnui labai stipriai pasikeitė gyvenimo ritmas. Amerikoje dekretinės atostogos trunka tik tris mėnesius. Dirbu savarankiškai, todėl grįžau prie įprastos veiklos dar anksčiau. Niujorke turėjau šokių studiją, joje mokiau šokio meno kitus. Jau su dviejų mėnesių sūneliu skridau teisėjauti į ne vieną šokių konkursą. Esu dėkinga mamai – ji man labai padėjo.

Esate iš tų moterų, kurios nebijo iššūkių. Kokiems esate pasirengusi šiandien?

Turiu daug svajonių, idėjų ir  gyvenimo planų. Noriu pagaliau įgyvendinti seną svajonę – sukurti savo drabužių liniją. Tą veiklą pradėjau seniai, kai kūriau savo šokių sukneles, paskui pradėjau kurti ir vakarines. Mano linija vadinasi „Iveta Couture“. Turiu ir nuolatinių klientų, kuriems patinka mano darbai ir kurie juos perka. Anksčiau buvau labiau susikoncentravusi į šokius, paskui – į vaiką, dėl to ši veikla buvo labai sulėtėjusi. Manau, dabar atėjo metas ją atgaivinti. Be to, šiemet Floridoje planuoju atidaryti šokių studiją. Man patinka išsikelti tikslų ir jų siekti. Kai turi tikslą, įdomu gyventi.