14 gyvenimo pamokų iš serialo „Seksas ir miestas“

Kristin Davis, Sarah Jessica Parker ir Cynthia Nixon filme „Seksas ir miestas“
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2019-06-27 14:07
Sakykite, ką norite, tačiau šis serialas tikrai sudrebino ne vienos moters pasaulį. Dar niekada nebuvo išdrįsta taip atvirai kalbėti santykius ir... seksą.

Keturių jaunų merginų meilės paieškos, nuolatiniai nusivylimai, santykių analizė niekada nemiegančiame Niujorke serialui atvėrė kelius į triuškinamą šlovę. Kerė, Šarlotė, Samanta, Miranda – skirtingos, seksualios, pašėlusios, linksmos, laimingos, liūdnos... Tai tikra moterų biblija! Žodžiu, „Sekse ir mieste“ kiekviena moteris galėjo atrasti save ar tinkamu metu sulaukti patarimų, kartu su serialo herojėmis išgyventi santykių griūtį, konfliktus ar „pasisemti“ patirties iš nuolatos sekso ištroškusios Samantos...

Vėliau, kai serialas buvo baigtas rodyti, kino teatrus pasiekė du „Sekso ir miesto“ filmai, kuriuose santykių ekspertės Kerės gyvenimą pagaliau per vargus vainikavo santuoka su Misteriu Šauniuoju. Žurnalistė Kerė buvo tapusi ir stiliaus ikona tūkstančiams moterų: ekstravagantiškais jos apdarais ir dieviško grožio batelių spinta įkvėpė aikčioti tikras mados gerbėjas.

Ką dar verta išskaityti iš šio moteriško serialo?

1. Leiskite jam siekti jūsų. Moteris gyvena tokioje visuomenėje, kur visiškai normalu pačiai rodyti dėmesį, kviesti vyrus į pasimatymus ir nesėdėti rankų sudėjus laukiant princo ant balto žirgo. Tačiau perdėm besistengdamos mes galime juos atbaidyti. Vyrai mėgsta postringauti, kad jiems nėra nieko įdomiau nei užkariauti, kovoti dėl moters ir jos dėmesio. Trumpai tariant, savo pastangas galite nukreipti ir kita linkme, o erdvės pasireikšti palikite ir stipriosios lyties atstovams.

2. Apibrėžkite sau – kas yra tas seksualumas. Nereikia jo painioti su tuo, ką matome ekrane, nes tai nėra ta realybė, kurią kuriate. Būkite atsakingos už save seksualinį gyvenimą ir pasiruošusios priimti pasekmes. Juk nenorėtumėte pakartoti kai kurių serialo epizodų ar atsidurti herojų vietose? Supraskite – geriausia pagarba vienas kitam, o svarbiausia – sau.

3. Neskubėkite. Kaip sakoma, skubos darbą velnias veja. Santykių pradžioje skraido drugeliai, šurpiuliukai apima visą kūną, norisi rėkti pasauliui, koks jis nuostabus ir aplinkui matyti vien fejerverkus ir vaivorykštes. Tačiau... Realybė nėra tokia graži, kadangi matote iškreiptą situaciją, kad ir kokia ji maloni akiai. Trumpai tariant, džiaukitės saikingai, analizuokite įnirtingai.

4. Suraskite sau lygų žmogų. Merginai reikalingas vyras, o ne objektas. Kur kas paprasčiau kurti santykius tuomet, kai šalia jūsų žmogus, trokštantis to paties. Ką veiksite su tuo, kurio pagrindinis užsiėmimas vaikščioti po klubus, o jums patinka domėtis literatūra, todėl miegate su knyga rankose? Tas pats ir su jausmais – neverta bandyti keisti žmogaus, jeigu matote, kad tai pareikalaus neįmanomų pastangų. Žinoma, iš meilės mes galime padaryti viską, pakilti aukštyn ir suprasti, kad turime daugiau jėgų negu galime pagalvoti. Visgi, geriausi santykiai su tais, su kuriais mes jaučiamės saugiais ir galime būti tokiais, kokiais esame, neapsimetinėti.

Serialo „Seksas ir miestas“ garsioji herojų ketveriukė / „Scanpix“ nuotr.
Serialo „Seksas ir miestas“ garsioji herojų ketveriukė / „Scanpix“ nuotr.

5. Atkreipkite dėmesį į signalus. Būna, kad santykiams nelemta susiklostyti net tada, kai yra potencialas. Žmogus gali atrodyti pats nuostabiausias, gal net jūsų svajonė, tačiau tai, ką mes kuriame savo mintyse tėra fikcija. Mes įsivaizduojame, kaip viskas turi būti ir tuo patikime, o kai ištinka kokia kebli situacija, mūsų mylimas žmogus gali pasielgti visiškai kitaip nei mes norėtume. Jeigu jaučiate, kad kažkas ne taip, pradėkite nuo pokalbio.

6. Žinokite, kas gali tapti išsiskyrimo priežastimi. Labai dažnai darome tas pačias klaidas, kad ir kaip to nenorėtume. Supraskite tai ir kartokite sau, kas neturi kartotis jūsų santykiuose. Pavyzdžiui, kai seriale Kerė skyrėsi su Misteriu Šauniuoju, ji sau prižadėjo, kad daugiau niekada neužmegs santykių su vyrais, kurie nemoka dalintis savo emocijomis. Supratusios, ko netoleruojate santykiuose, jūs pasijausite kur kas geriau, tikėsite ir pasitikėsite savimi. O kur dar pagarba sau! Juk moteris, žinanti, ko nori – tikra brangenybė, ar ne?

Scena iš filmo „Seksas ir miestas“ su Michailu Baryšnikovu / Vida Press nuotr.
Scena iš filmo „Seksas ir miestas“ su Michailu Baryšnikovu / Vida Press nuotr.
7. Įsiklausykite į draugų patarimus ir intuiciją. Geriausiai viską, žinoma, suprantame ir pačios, tačiau su tais rožiniais akiniais pasaulis kartais atrodo visiškai kitoks nei mūsų artimiesiems. Nereikia į tai reaguoti pernelyg aštriai, piktai, tačiau ignoruoti taip pat nevalia. Tiesiog kiek nusileidus ant žemės situacija tampa realesnė. Kaip kad tada, kai Miranda pasakė savo nuomonę Kerei, kai ši ruošėsi viską metusi lėkti Paryžiun paskui savo mylimąjį.

8. Suraskite tą, kuris pasiruošęs santykiams. Kam gaišti savo ir kito žmogaus laiką, jeigu jūsų keliai ne tik kad nesusikerta, bet dargi ir aplenkia vienas kitą šimtu mylių atstumu? Kai vienas partneris nori vaikų ir namo užmiestyje, o kitas keliauti aplink pasaulį, nė vienas jų nėra neteisus. Tiesiog prioritetai susidėlioja skirtingai… Ką daryti? Ieškoti kompromiso.

9. Derinkite.
Kas jau kas, bet Kerė mokėjo apsirengti taip, kad visiems atvipdavo lūpa. Gražiausi, keisčiausi, netikėčiausi deriniai buvo jos arkliukas. Iš jos tikrai yra ko pasimokyti! Viena vienintelė detalė jūsų aprangoje gali tapti pačia patraukliausia dalimi... Nauja ir sena, brangu ir paprasta, moteriška ir vyriška – bandykite, eksperimentuokite ir leiskite sau keliauti pirmyn.

10. Negyvenkite tam, kad įtiktumėte vyrui ar tik tam, kad jį susirastumėte. Visos keturios serialo veikėjos buvo tikros asmenybės, kurioms netrūko individualumo. Manome, kad kiekviena moteris, kuri ėjo iš proto dėl jų istorijų, kažkada jose mate ir save. O svarbiausia tai, kad jos neišdavė savęs net tada, kai buvo įsimylėjusios ir pasaulis sukosi aplink kitus dalykus.

Sarah Jessica Parker ir Chrisas Nothas filme „Seksas ir miestas“ / Kadras iš filmo
Sarah Jessica Parker ir Chrisas Nothas filme „Seksas ir miestas“ / Kadras iš filmo

11. Atsisakykite tų, kurie nenori būti jūsų gyvenimo dalimi. Nejaučiate pagarbos, noro bendrauti, jus skaudina? Pasakykite “sudie”. Prarasite nerimą, o gausite ramybės dozę.

12. Sugebėkite save aprūpinti finansiškai.
Kerės gyvenimas vien iš žurnalistės, be to, laisvai samdomos, honoraro atrodo tikrai neįtikėtinai, ar ne? Tačiau bet kuriuo atveju finansinė nepriklausomybė išties svarbi. Ką sau galime leisti ir be vyro pagalbos? Viską! Nereikia susitelkti į vyrą, kaip į pinigų maišą, jau geriau siekti karjeros, tobulėti dvasiškai, mokytis, o ne sėdėti vienoje vietoje lakuojant nagučius penkiasdešimt pirmuoju rožiniu atspalviu.

13. Galite planuoti, tačiau tai nereiškia, kad viskas vyks taip, kaip trokštate.
Nesprauskite nei savęs, nei kitų į griežtus rėmus. Taip jūs kankinsite ir save, ir kitus. Situacijos šiuo atveju gali būti pačios įvairiausios, tačiau žinokite, kuo plačiau ir lanksčiau žvelgsite, kuo daugiau išeičių pastebėsite, tuo jūsų gyvenimas bus mielesnis. Atsisakyti savo laimės vien tam, kad tai neatitinka jūsų penkmečio planų? Kartais reikia išties gerai pagalvoti.

14. Atraskite save. Savęs ieškojimas – nepaliaujamas procesas. Sakykite, ką norite, tačiau jis neužsibaigia, kai jūs ištekate, turite nuostabų darbą ir vaikus bei namą užmiestyje su tobulu sodeliu. Net ir tada gali nutikti tai, kuo negalėtumėte patikėti. Leiskite sau pažinti save. Nebėkite nuo naujų savo spalvų, kas žino, kur jos gali jus nuvesti. Svarbiausia, nenerkite į tai, kas nepažinta, pernelyg greitai.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai