7 dalykai, kurie jus ištinka nustojus mylėtis

Porelė / 123RF.com nuotr.
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2019-08-16 18:23
Tai, kad seksas padeda palaikyti gerą nuotaiką ir stiprina imunitetą, žinoma visiems. Tačiau kartais taip jau nutinka, kad intymus gyvenimas lieka tik užmaršty. Kelionės, darbas, nėštumas, skyrybos – priežasčių tikrai nemažai. O susilaikymas gali atnešti ne tik naudos – štai 7 priežastys, dėl ko nevertėtų atsisakyti mėgautis meile.

Jūs jausitės vis labiau nerimastingi

Seksas padeda žmonėms atsipalaiduoti ir nusiraminti, kitaip tariant, atitrūkti nuo rūpesčių. Štai škotų mokslininkai atskleidžia, kad tie, kurie susilaiko nuo sekso, kur kas sunkiau susidoroja su stresinėmis situacijomis, palyginti su tais, kurie mylėjosi bent kartą per 2 savaites. Sekso metu išsiskiria endorfinai ir oksitocinas, kurie mums padeda ir atsipalaiduoti, ir pasijausti laimingiems.

Vyrai, saugokitės prostatos vėžio

Tikinama, kad vyrai, kurie susilaiko, gali patirti didesnę riziką susirgti prostatos vėžiu. Tyrimą atlikusi Amerikos urologų asociacija paskelbė džiuginančius rezultatus – reguliarus seksas 20 proc. sumažina prostatos vėžio riziką. Manoma, kad tai gali būti susiję su tuo, jog ejakuliacijos metu pašalinamos kenksmingos medžiagos iš prostatos.

Būsite jautresni peršalimui ir gripui

Mažiau sekso, vadinasi, didesnė bakterijų ir mikrobų antpuolių tikimybė. Pasirodo, jog tie, kurie mylisi dažniau, gauna didesnę dozę imuniteto. Štai Wilkes-Barre universiteto Pensilvanijoje mokslininkai tikina, kad žmonės, kurie mylisi 1–2 kartus per savaitę, džiaugiasi 30 proc. didesniu imunoglobulino A kiekiu palyginti su tais, kurie mylisi retai arba niekada. IgA – vienas svarbiausių faktorių, saugančių nuo virusų ir kitų susirgimų.

Norite ilgesnio gyvenimo?

Reguliariai mylintis, organizmo raumenys tampa elastingi ir nepraranda savo tonuso. Be to, sekso metu organizme didėja kolageno – hormono, kuris palaiko odos stangrumą, neleidžia jai greitai senti.

Verta paminėti ir tai, jog seksualinis aktyvumas prailgina gyvenimo trukmę. Žmonės, turintys lytinių santykių kas antrą dieną, gyvena bent 10-čia metų ilgiau negu tie, kurie tai daro kartą per savaitę.

Nesaugumas dėl santykių gali pradėti juos ardyti

Ekspertai sako, kad poros gyvenimas be sekso turi neigiamos įtakos laimei, artumui, santykių saugumui. „Santuoka be intymaus ryšio menkina pasitikėjimą savimi, savivertę, mažina hormono oksitocino kiekį ir sujaukia kitų hormonų veiklą“, – teigia psichologas, knygos Saving Your Marriage Before It Starts autorius Lesas Parrottas.

Taip pat tai gali sukelti paranoją, kad vienas iš partnerių pradės dairytis į kitus dėl savo seksualinių poreikių patenkinimo. Tačiau tuo pačiu psichologas pabrėžia, kad pora gali puikiai gyventi ir be sekso – tai reiškia, kad intymumas nėra vienintelė meilės išraiška, suteikianti laimės. „Seksas – tik vienas iš meilės būdų“, – tikina psichologas.

Auga erekcijos disfunkcijos rizika

Tikinama, kad vyrai, kurie mylisi retai, net du kartus dažniau gali patirti erekcijos sutrikimų palyginti su tais, kurie seksu užsiima vieną ar kelis kartus per savaitę. American Journal of Medicine paskelbtame tyrime autoriai analizuoja, kad penis – tai raumuo ir kasdieniai „užsiėmimai“ veikia kaip „treniruotė“.

Prastėja nuotaika, tačiau tam įtakos turi netikėtas veiksnys

Archives of Sexual Behavior žurnale skelbama, jog moterys, kurios gyvena be sekso, kur kas dažniau jaučia depresijos simptomus. Tačiau ne tik sekso trūkumas turi įtakos tokiai savijauta. Dauguma dailiosios lyties atstovių tokius pačius jausmus patiria, kai vyras dėvi prezervatyvą.

Neva tyrėjai vyrų sėkloje aptiko tokių komponentų kaip melatoninas, serotoninas, oksitocinas, kurie moters nuotaiką veikia teigiamai. Tačiau šioje vietoje reikia atsiminti ir dar vieną svarbų dalyką – nesaugus seksas gali kainuoti kur kas brangiau nei galite pagalvoti. 

Ji24.lt