7 klausimai porai, norinčiai susilaukti vaikų

Kūdikis
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2019-10-23 08:54
Kūdikio atėjimas į šeimą – išties svarbus ir rimtas žingsnis, kurį derėtų suplanuoti.

Tačiau atsižvelgti derėtų ne tik į savo biudžetą, „sutvarkytą“ gyvenimą, bet ir į savo santykius su antrąja puse. Portalas womenshealthmag.com išskiria 7 klausimus, kuriuos atrinko garsūs psichologai, šeimos planavimo ekspertai bei garsių knygų autoriai. Jie skirti poroms, jau svarstančioms, tačiau iki galo dar neapsisprendusioms susilaukti vaikų.

Kaip po vaiko gimimo pasikeis mūsų gyvenimas?

Į šeimą atėjus vaikui pasikeičia daug kas: tiek namų tvarka, tiek juose tvyrojusi ramybė, tiek ir jaunųjų tėvelių laisvalaikis. Viso to praktiškai nebelieka. Iš anksto susitaikyti derėtų ir su tuo, kad gimus vaikeliui teks atsisakyti ir savo mėgstamų hobių, mat bent jau pradžioje pats geriausias laisvalaikio praleidimo būdas jums abiems bus – saldus miegas.

Vertėtų apkalbėti ir auklės pasisamdymo galimybę, taip pat aptarti, kas gimus vaikui rūpinsis namų ruoša – tyrimai rodo, kad tėvystei iš anksto pasiruošusios poros ir gimus vaikeliui sutaria kur kas geriau.

Kokiais tėvais norėtumėte būti?

Ar tapsite tėvais, kurie savo vaikus griežtai spaus vien tam, kad šie taptų sėkmingi? O galbūt verčiau tapsite atsipalaidavusiais, jaunatviškais tėveliais, kurie ateityje puikiai sutars su vaiko draugais? Pakalbėkite, kokį vaidmenį kiekvienas iš jūsų pasirinktų ir kaip abu įsivaizduojate savo būsimo vaiko auklėjimą.

Kaip dabar baigiasi mūsų pykčiai?

Ar susipykę keliate balsą, bėgate iš kambario ir trankotės durimis? O galbūt abu konfliktus sprendžiate pakankamai lengvai, rafinuotai ir be garsių pykčio išraiškų? Svarbu atkreipti dėmesį ir į tai.

Gimus vaikui garsių konfliktų turėtų nebūti, o jei jų yra dabar, tuomet teks visų pirma pasimokyti, kaip juos išspręsti kur kas tyliau, bet efektyviau.

Ar mes dažnai juokiamės?

Jeigu atsakėte taip, tuomet puiku. Kartais, kai per naktį negalėsite užmigti nuo vaiko verksmo ir teks 3 val. ryto keltis, kad pakeistumėte sauskelnes, būtent juokas ir geras nusiteikimas jus ir išgelbės. Tą naktį prisiminkite, kad visi šie vargai išeis į didelę naudą.

Ar sutvarkyti mūsų finansai?

Skaičius banko sąskaitoje, rodantis, kad pinigų užtenka, kiekvienam gali būti kitoks, todėl savo finansus aptarti ir juos susiplanuoti prieš vaiko gimimą tikrai būtina.

Vaiko auginimas pinigų reikalauja kur kas daugiau nei galėtumėte įsivaizduoti, tad svarbu užsitikrinti, kad galite sau leisti planuotis vaiko atėjimą į šeimą.

Ar mes abu norime šio vaiko?

Tai nėra vienas tų dalykų, kurio galime tik „gal norėti, gal nenorėti“, tai sprendimas visam gyvenimui ir jį priimti derėtų itin atsakingai. Pakalbėkite apie vienas kito jausmus šiuo klausimu ir įsitikinkite, ar tikrai abu vienodai stipriai svajojate apie vaiko gimimą.

Ar ištversime seksualinio gyvenimo pokyčius?

Mažiau sekso gimus vaikui, bent jau pradžioje, yra biologiška būtinybė – to išvengti niekaip nepavyks. Aptarkite tai dabar ir išsiaiškinkite, kaip dėl to jaučiatės/jausitės abu.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai