88-erių senelį sportuoti paskatinusi Ieva Mažionytė: „Jis įkvepia kitus“

Romualdas Antanas Karosas
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2019-05-31 13:46
Didėjant senyvo amžiaus gyventojų skaičiui ir ilgėjant gyvenimo trukmei, labai svarbu kuo ilgiau išlikti fiziškai pajėgiems, savarankiškiems, išlaikyti savo socialinį integralumą ir netapti našta savo šeimai ir visuomenei. Tam pasiekti būtina viena iš pagrindinių sąlygų — sveikatos stiprinimas fiziniu aktyvumu. Pagrindinis fizinio aktyvumo tikslas – sulėtinti organizmo pokyčius, aktyvinti visas biologines ir psichines funkcijas, stiprinti organizmą, atsparumą ligoms. Tačiau kiek išties garbingo amžiaus Lietuvos piliečių turi galimybę sportuoti su specialistų priežiūra?

Štai praėjusią savaitę 88-ą gimtadienį atšventusiam Romualdui Antanui Karosui pasisekė, nes turi anūkus, kurie pasirūpina senelio kokybišku laiku – drauge su juo lanko elektrostimuliacines (EMS) treniruotes.

Svajoja vėl vairuoti ir žvejoti

Iniciatyviosios anūkės Ievos Mažionytės pasiteiravus, kaip kilo mintis išbandyti EMS treniruotes kartu su seneliu, mergina buvo atvira – idėją mestelėjo teta, gyvenanti Airijoje. Ten šios treniruotės rekomenduojamos kaip pagalba raumenų atstatymui po įvairių traumų.

„Kadangi senelis turi stuburo išvaržą, jis patiria didelius skausmus. Seneliui antrą kartą buvo keisti klubo sąnariai ir teko ilgai pragulėti lovoje, nusilpo raumenys, jis nebegali nueiti didelių atstumų“, – pasakoja mergina, kuri ir ėmėsi ieškoti būdų, kaip padėti sostinėje gyvenančiam seneliui.

Ieva neslepia, kad išgirdęs apie tokią idėją senelis ėmė vėl svajoti apie ženklų sveikatos pagerėjimą: „Jis labai džiaugėsi galimybe sportuoti ir judėti, jo svajonė yra vėl vairuoti ir žvejoti, todėl jis labai ryžtingai nusiteikęs pasikelti iš neįgaliojo vežimėlio.“

Progresas – akivaizdus

Su seneliu kartu į užsiėmimus vaikštanti mergina pasakoja, kad anksčiau tik pas kineziterapeutus lankęsis stuburo išvaržą turintis senjoras sportuodamas tikrai stiprėja.

„Šiomis treniruotėmis senelis stiprina viso kūno raumenis. Žinoma, ant kojų dėl jose esančių metalų nėra dedamos elektros srovės, tačiau visi kūno raumenys tvirtėja dėl jam pritaikytų mankštų“, – įspūdžiais dalinasi I. Mažionytė ir priduria, kad senelis jau sugebėjo be pagalbos nueiti iki kino teatro salės ir be mėšlungio pojūčio žiūrėti filmą. Jiems abiems tai – be galo didelis pasiekimas.

Iššūkiu, bet tuo pačiu įkvėpimu EMS studijos „Fitty“ treneriams tapęs Romualdas džiugina noru jaustis geriau ir kantrybe.

„Esame labai dėkingi klubo treneriams Jolitai ir Tomui už tai, kad jie neišsigandę senelio amžiaus ir sveikatos būklės nusprendė jį treniruoti. Didžiausias elektrostimuliacinės mankštos privalumas yra efektyvumas“, – neabejoja I. Mažionytė.

Šiuo metu treneriai ir rūpestingoji anūkė yra R. A. Karoso raumenų stebėjimo procese, nes, pasak jų, išjudinus raumenis yra mėšlungio atsiradimo padažnėjimas. Tačiau visi entuziastingai teigia, kad kuo toliau, tuo geriau. 

Romualdas Antanas Karosas / Eimanto Žilinsko nuotr.
Romualdas Antanas Karosas / Eimanto Žilinsko nuotr.

Laikas kartu – neįkainojamas

Vos 20 minučių trunkančių treniruočių ir pati nepraleidžianti Ieva iš patirties sako, kad jos tinka įvairaus amžiaus ir fizinės būklės žmonėms, todėl reikia nedvejoti ir pradėti rūpintis savimi.

Tikru pavyzdžiu jaunimui esanti anūkė pasakoja, kad įkvėpimo toli ieškoti nereikia: „Mūsų senelis tikras aktyvistas! Kartu važinėjame kartingais, palydime į šachmatų turnyrus, keliaujame po Lietuvą. Mintyse dažnai sau palinkiu, kad sulaukusi tokio garbingo amžiaus būčiau tokia pat žingeidi kaip jis.“

Mergina teigia, kad ryšys su seneliu visuomet buvo stiprus, o kai jis persikėlė gyventi į sostinę – skirtingų kartų šeimos nariai dar labiau suartėjo.

„Senelis visada mus sveikina savo kūrybos eilėraščiais, dalinasi gyvenimo patirtimi ir pataria įvairiais klausimais. Džiaugiamės galėdami jį dažnai aplankyti ir tuo labiau – kartu turiningai leisti laiką“, – gražių žodžių spalvingai senelio asmenybei negaili I. Mažionytė, pridurdama, kad jo žingeidumas įkvepia ir aplinkinius. 

Romualdas Antanas Karosas / Eimanto Žilinsko nuotr.
Romualdas Antanas Karosas / Eimanto Žilinsko nuotr.
Ji24.lt

Naujausi straipsniai