Barselona – miestas, į kurį norėsite sugrįžti

Guelio parkas Barselonoje / 123RF.com nuotr.
Autorius: ji24.lt
Publikuota: 2019-05-20 09:50
Sakoma, gyvenimas per trumpas, kad antrą kartą keliautum į tą pačią vietą. Tačiau ši taisyklė Barselonai negalioja. Sykį apsilankę šiame mieste, po kelių mėnesių vėl ieškosite bilieto į nepakartojamą Ispanijos didmiestį.

Į Barseloną galima vykti apskritus metus, išskyrus rugpjūtį, – tada būna labai karšta ir gražių vietų lankymas virsta ištvermės išbandymu. Net ispanai paskutinį vasaros mėnesį palieka namus ir keliasi į užmiestį. Karštymečiu čia daugiausia britų, amerikiečių ir italų. Jie vaikštinėja svilinančiu grindiniu ir stebisi, kur pradingo vietiniai.

Nuostabi architektūra

Vykdami į Barseloną turėkite fotografuojantį prietaisą, atsarginę atminties kortelę ir, žinoma, papildomą bateriją ar įkroviklį. Kiekviena miesto gatvelė, skveras, parkelis, pastatas yra architektūros šedevras. Net vietiniams įgrisę daugiabučiai mūsų akis džiugina spalvingais balkonėliais, įvairiais raštais išdabintomis uždangomis nuo saulės ir vešlia augalija – kone iš kiekvieno balkonėlio veržiasi ryškiaspalviai žiedai ir svyra vijokliai. Daugybė pastatų stebina raižiniais, raitiniais, kolonomis, langų, durų forma ar koloritu. Žingsniuodami gatve, dairysitės į šalis ir aikčiosite, be atvangos spaudžiosite fotoaparato mygtuką.

Barselonoje yra ir daugybė naujų, modernių architektūros šedevrų. Jie taip pat neturi likti nepastebėti. Norėdami pasižvalgyti po kitokią Barseloną, pavakare pasivaikščiokite Viduržemio jūros pakrante. Rajone Vila Olimpic pirmiausia išvysite stiklinį pastatą Gas Natural, pasagos formos Biomedicininių tyrimų parką ir didelę auksinę Franko Gehry žuvį. Tai tik maža dalis to, ką galite pamatyti modernioje Barselonos dalyje.

Barselona / Eglės Jociūtės nuotr.
Barselona / Eglės Jociūtės nuotr.

Antonio Gaudi šedevrai

Be įprastų pastatų, Barselonoje išvysite ir nuostabą keliančių genialaus architekto A.Gaudi suprojektuotų kūrinių. Būtina į kelionės maršrutą įtraukti du A. Gaudi pastatus – gyvenamuosius namus Mila ir Batllo. Pirmasis XX amžiaus pradžios statinys sumūrytas iš akmeninių blokų. Šis pastatas neturi nė vienos aštrios formos, todėl yra lyginamas su jūros bangomis. Metaliniai balkonų papuošimai atrodo tarsi jūroje tyvuliuojantys augalai.

Antrasis pastatas pritrenkia kruopščiai išdailintu spalvingu fasadu. Namas labiau primena pasakų namelį (beveik norisi paragauti) nei gyvenamąjį pastatą. Jis taip pat turi daugiau banguotų ir riestų detalių nei griežtų ir tikslių kampų.

Barselona / Vida Press nuotr.
Barselona / Vida Press nuotr.

Guelio parke – visa kolekcija nuostabių A. Gaudi kūrinių. Šis parkas įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Čia stebina keisti pastatai, puošti spalvingomis kolonomis, mozaikomis, stiklu. Visi architektūros kūriniai primena meduolių namelius su cukriniais langais. Šiame parke esantis suoliukas, dekoruotas mozaikomis, yra bene ilgiausias pasaulyje. Nors ir netrumpas, sezono metu sunkiai ant jo rasite laisvą vietą – Güell parkas yra itin mėgstamas turistų.

Dar vienas A. Gaudi šedevras, taip pat saugomas UNESCO, – Švenčiausiosios Šeimos bažnyčia. Pradėta statyti 1882 m., ji yra didžiausia Barselonos įžymybė, tapusi miesto simboliu. Barselonos centre esantis pastatas laikomas viena originaliausių maldos šventovių pasaulyje. Nors planuojama, kad Švenčiausiosios Šeimos bažnyčios statybos darbai bus baigti tik 2026-aisiais, ją kasmet aplanko milijonai turistų iš viso pasaulio. Kad patektumėte į šventvietę, teks ilgokai stovėti eilėje ir susimokėti. Tačiau, patikėkite, tą padaryti tikrai verta, juolab kad visi surinkti pinigai skiriami statyboms tęsti.

„Sagrada Familia“ / Vida Press nuotr.
„Sagrada Familia“ / Vida Press nuotr.

Pramogų gausa

Net jei vykstate į Barseloną trumpam, būkite nusiteikę per dieną įveikti bent 10–15 km. Vieną lankytiną objektą nuo kito skiria keli kilometrai, todėl pasirūpinkite tinkama avalyne.

Apžiūrėjus architektūros stebuklus, būtina pasivaikščioti populiariausia Barselonos gatve – La Rambla. Be dešimčių kavinių, restoranų, suvenyrų prekyviečių, rasite ir gyvų skulptūrų. Aktoriai kelias valandas grimuojasi ir rengiasi įspūdingais kostiumais, kad visą dieną stovėtų nemirksėdami ir žadintų turistų smalsumą. Tik sumokėjus kelis eurus, skulptūra „atgyja“, su ja galima nusifotografuoti.

Minėtoje gatvėje yra ir žymiausias Barselonos turgus La Boqueria. Jis vienas geriausių Europoje. Čia rasite įvairiausio maisto – vaisių, sukrautų į spalvotas piramides, didžiulių rūkytos mėsos gabalų, prekystalių su egzotiškais grybais ir, žinoma, kalnus jūrų gėrybių. Vėlai vakare, prieš uždarant turgų, šviežių jūrų gėrybių kaina ženkliai krinta – milžiniškų krevečių kilogramą galima įsigyti vos už porą eurų!

Būtina aplankyti zoologijos sodą ir pasigrožėti įspūdingu akvariumu. Barselonos zoologijos sodas įsikūręs nuostabaus grožio De la Ciutadella parke. Jo centre įrengtas tvenkinys – galima pasiirstyti valtelėmis. Zoologijos sodas yra milžiniškas, kaip ir jame gyvenančių gyvūnų gausa, tad būkite pasiruošę čia praleisti kone visą dieną. Be nuostabaus grožio egzotinių paukščių (tarp jų kelios dešimtys rožinių flamingų), įspūdingo dydžio vėžlių ir iguanų, galėsite stebėti dramblius, begemotus, raganosius bei gorilas. Visiems gyvūnams sukurtos puikios gyvenimo sąlygos, todėl vienas malonumas juos lankyti.

Barselonos akvariumas nepalieka abejingų. Įspūdingo dydžio rykliai ir gražuolės rajos, plasnojančios tiesiai lankytojams virš galvų, neregėti dideli ir maži jūrų gyventojai ir nuostabi vandens augalija.

Turguspagrindinėje La Rambla gatvėje / Vida Press nuotr.
Turguspagrindinėje La Rambla gatvėje / Vida Press nuotr.
Ji24.lt