Daugiau pozų – didesnis malonumas? 

Intymios akimirkos / 123RF.com nuotr.
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2019-05-02 11:31
Kai kurie žmonės visą laiką mylisi kone viena poza ir yra patenkinti savo seksualiniu gyvenimu, kiti išbando visas „Kamasutros“ siūlomas ir vis tiek nepasisotina. 

Specialioje literatūroje aprašoma apie 500 meilės pozų, o, statistikos duomenimis, paprastai mylimasi 3–4. Seksologai nesiūlo išbandyti visų galimų pozų, tačiau sako, kad įvairovė praturtina intymiuosius santykius. Kodėl dažniausios tik kelios pozos? 

Vyrai ir moterys anatomiškai skiriasi. Tiek vyras, tiek moteris stengiasi rasti lovoje sau patogiausią būdą mylėtis. Akivaizdu, kad abiem vienodai tinkančių pozų maža. 

Rytų žiniuoniai tvirtina: moteriai intuityviai maloniau mylėtis ta poza, kuri jai padeda lengviau pastoti. Dėl šios priežasties anksčiau mylėtis būdavo rekomenduojama pačiomis įvairiausiomis pozomis, kad pavyktų atrasti pačią palankiausią. 

Tiesa tokia, kad šiais laikais dėl šio tikslo mylisi gal tik dešimtoji dalis visų, kurie mėgaujasi lytiniu gyvenimu. Tačiau tai nereiškia, kad reikėtų apsiriboti „misionieriaus“ poza. 

Dar vienas stimulas išbandyti kuo daugiau įvairių mylėjimosi būdų – gamtos pašnibždėtas. Visi gamtos kūriniai, išskyrus žmogų, tik tenkina instinktus ir daro tai vieninteliu būdu. 

Mokslininkų nuomonės čia nesutampa. Vieni jų sako, kad galimybė mylėtis skirtingomis pozomis tik patvirtina tą faktą, kad žmogus užima išskirtinę vietą evoliucijoje. Kiti teigia kaip tik priešingai – neva žmonės tiesiog nevisiškai susiformavo kaip biologinės būtybės. 

Vadinasi, mums dar yra kur tobulėti ieškant seksualinės harmonijos ir galime tai daryti mėgaudamiesi.

Ji24.lt

Temos:

Santykiai Seksas

Naujausi straipsniai