Dažnas rankų plovimas – iššūkis odai. Kaip ja pasirūpinti?

Rankos / 123RF.com nuotr.
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2020-03-20 14:35
Mūsų rankos tarsi vizitinė kortelė – pažvelgus į jas, galima nustatyti sveikatos būklę, amžių, netgi gyvenimo būdą. Tačiau didžiausią dėmesį skirdami savo veidui, rankų priežiūra dažniausiai rūpinamės mažiausiai. Dabar, kai rankas dėl plintančio koronaviruso patariama plauti itin dažnai, jų oda yra labai pažeidžiama.

Labai svarbu pasirūpinti tinkama rankų higiena. Teigiama, jog kruopščiai plaudami rankas, pašaliname apie 90 proc. žmogui pavojingų bakterijų ir virusų, todėl profilaktiškai apsisaugome nuo užkrečiamųjų ligų.

Tačiau karštas vanduo, kurį įprastai naudojame rankų plovimui, neigiamai veikia rankų odą. Į odos kenkėjų „sąrašą“ taip pat patenka ir permainingi orai, šaltis, žvarbus vėjas, sausas šildomų patalpų oras bei chemikalai, skirti kriauklių, vonios ir indų šveitimui.

Veikiama įvairių neigiamų aplinkos veiksnių, rankų oda sausėja, skilinėja, rausta, tampa šiurkšti, atsiranda įtrūkimų, o su amžiumi – ir pigmentinių dėmių. Kaip tinkamai pasirūpinti rankų oda, kad ši išliktų sveika ir elastinga ilgus metus?

Maitinamosios rankų vonelės

Rankas geriausia plauti kambario temperatūros vandeniu. Karštas vanduo sausina rankų odą, o šaltas daro ją grubia. Be to, jeigu tenka dirbti su cheminėmis medžiagomis, visi darbai turi būti atliekami mūvint apsaugines pirštines.

Šaltuoju sezonu galima rankų odą atgaivinti maitinamosiomis parafino vonelėmis, kurios ypač naudingos šąlančiai ir linkusiai skilinėti rankų odai. Procedūra atliekama ant švariai nuvalytų ir šveitikliu nušveistų rankų.

Įmasažavus į odą kremo, plaštakos panardinamos į šiltą parafiną, prisotintą įvairių naudingųjų medžiagų, tada įvyniojamos į specialų plastiką ir užmaunamos pirštines. Šiltas parafinas padeda naudingosioms medžiagoms prasiskverbti į gilesnius odos sluoksnius, lygina, ramina ją.

Kokybiškas muilas kasdienei higienai

Įprasti rankų muilai dažniausiai gerai pašalina nešvarumus, tačiau sukelia šalutinį poveikį: sausina rankų odą, sunaikina pozityvią ant rankų esančią mikroflorą.

Todėl kasdienei rankų priežiūrai patartina rinktis kuo natūralesnį rankų muilą, kuris ne tik neleistų daugintis blogosioms bakterijoms, bet ir nepažeistų rankų odos, jos nesausintų arba kurių sudėtyje būtų probiotinių medžiagų.

„ProBiotic“ skysti muilai rankoms sukurti naujos, specialios probiotinės formulės pagrindu naudojant probiotinių mikroorganizmų fermentacijos būdu išgautas odą nedirginančias natūralios kilmės medžiagas.

Puikiai tiks muilai, praturtinti aliejais, baltymais ir vitaminais, kurie drėkina, maitina, ramina, regeneruoja ir jaunina odą.

Naujausi straipsniai