Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Ar nėštukė gali dažyti plaukus?

Nėščia moteris
Shutterstock nuotr. / Nėščia moteris
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

Nėštumo metu kiekviena moteris nori atrodyti patraukliai. Skaisti ir sveika veido oda, gražūs nagai, žvilgūs plaukai... Beje, pastaruosius nėštukė neretai dar ir dažo. Tačiau ar ši grožio procedūra – plaukų dažymas – nekenkia vaisiui?

Vienas esminių šiuolaikinės moters grožio atributų – puiki šukuosena, tiksliau – tolygi ir spindinti plaukų spalva. O ar galima juos dažyti, kai moteris laukiasi kūdikio? Šį klausimą sau turbūt užduoda kone kiekviena būsima mamytė.  Taigi siūlome drauge pagvildenti šią aktualią grožio problemą.

Plaukų dažų įtaka kūdikio sveikatai

Plaukų dažymo metu odos poros sugeria cheminius elementus ir toksinus, įeinančius į dirbtinio dažiklio sudėtį, paskui jie patenka į nėščios moters kraujotaką ir pasklinda po visą organizmą. Bent jau taip teigia vieni specialistai. Tuo tarpu kiti šio fakto nepatvirtina. Taigi vieningos nuomonės šiuo klausimu nėra.

Maža to, šios grožio procedūros metu moteris dažnai įkvepia amoniako ir kitų kenksmingų medžiagų, kurias išskiria ant plaukų tepami sintetiniai dažikliai. Ar tai turi įtakos būsimos mamytės savijautai? Be abejonės. Dėl to gali pablogėti nėščios moters sveikata, būsimam mažyliui atsirasti alergija ir dermatitas, o svarbiausia – jiems abiem padidėja rizika susirgti ateityje širdies ir kraujagyslių bei onkologinėmis ligomis.

Shutterstock nuotr./Nėštukė
Shutterstock nuotr. / Nėštukė

Kai kurios ilgalaikių dažiklių sudedamosios dalys gali sukelti rimtų patologijų ir sutrikdyti vaisiaus vystymąsi embriogenezės metu, taip pat rimtai pažeisti jo imunitetą. Kadangi per visą nėštumo laikotarpį moteris dėl hormonų pokyčių nuolat patiria stresą, plaukams šiuo periodu būtina ypatinga ir švelni priežiūra. Aišku, labai gaila, kad šiuo klausimu neatlikta specialių medicininių tyrimų, tad priimti galutinį sprendimą – dažyti plaukus ar ne, kai laukiatės vaikelio, teks jums pačiai, miela mamyte.

Plaukų dažymo rekomendacijos

Būkime atviros ir racionalios: kad ir kokie natūralūs plaukų dažai būtų, juose vis tiek yra cheminių medžiagų, bet kur kas mažiau. Jei mažylio laukimosi periodu visgi nusprendėte dažyti plaukus, siūlome atkreipti dėmesį į keletą mūsų patarimų.

Taigi, kad rizika, dažant plaukus, būtų minimali, nėščia moteris ŽŪTBŪT turėtų paisyti šių rekomendacijų:

  1. Susiturėkite nedažyti plaukų pirmąjį nėštumo trimestrą.
  2. Atsparius plaukų dažus, kurių pagrindą sudaro amoniakas, pakeiskite kur kas švelnesniais.
  3. Pirmenybę teikite natūraliems ir augaliniams plaukų pigmentams bei plaukų struktūros nepakeičiantiems, jų nepažeidžiantiems organiniams dažams.
  4. Jei vis dėlto nutarėte dažyti plaukus, tuomet leiskite šį procesą atlikti profesionaliam kirpėjui, gražinkitės tik labai gerai išvėdintoje patalpoje ir iš anksto patikrinkite, ar nesate alergiška pasirinktiems plaukų dažams.
  5. Per viso nėštumo laikotarpį plaukus dažykite ne daugiau kaip tris kartus, venkite kardinalių plaukų spalvos pokyčių.
  6. Jei ketinate dažyti visus plaukus, iš pradžių išmėginkite tai ant nedidelės plaukų sruogos. Greičiausiai dabar jūsų galvoje kirba klausimas, ar verta taip terliotis? Žinoma! Kadangi neščios moters organizmas kupinas staigmenų, patikėkite, išmėginta plaukų spalva gali jus smarkiai (ir nebūtinai maloniai!) nustebinti.

Plaukų dažų arsenalas būsimai mamytei

Profesionalūs kirpėjai besilaukiančiajai dažyti plaukus rekomenduoja tokiais dažais:

  • Organiniais (ekologiškais). Beveik 90 proc. šių plaukų dažų sudaro augaliniai ir natūralūs komponentai, aliejai, ekstraktai. Nors į jų sudėtį visgi įeina vandenilio peroksidas ir amino junginiai, jie kur kas mažiau kenkia organizmui nei amoniakas.
Shutterstock nuotr./Nėščiosios pilvukas
Shutterstock nuotr. / Nėščiosios pilvukas
  • Pusiau ilgalaikiais. Šie plaukų dažai ne tokie kenksmingi ir pavojingi kaip ilgalaikiai, bet jais patariama nepiktnaudžiauti.
  • Natūraliais. Šiems priskiriami chna ir basma. Tai natūralūs augaliniai pigmentai, gerinantys plaukų struktūrą, maitinantys ir drėkinantys galvos odą, saugantys nuo kenksmingos aplinkos, pleiskanų, skatina plaukų augimą. Dažant plaukus augaliniais dažais, teks paaukoti nemažai laiko, tačiau įdėtų pastangų rezultatas – širdį užliejanti ramuma dėl kūdikio ir nuostabi jūsų išvaizda.
  • Natūraliomis priemonėmis. Išsaugoti natūralią plaukų spalvą, sustiprinti, atgaivinti plaukus be jokio neigiamo poveikio mažyliui jums pagelbėtų laiko patikrinti liaudiški grožio receptai paprastų produktų: citrinų sulčių, ramunėlių, juodosios arbatos, graikinių riešutų kevalų, svogūnų lukštų, šalavijų ir kt.

Nė neabejojame, kad jūs, besilaukianti moteris, būtinai priimsite teisingą sprendimą, t. y. rasite išeitį, kaip atrodyti tvarkingai, gražiai ir švytėti visą nėštumo laikotarpį. O tai, sutikite, teigiamai veiks ne tik jūsų savijautą, bet ir kūdikio bei jūsų sveikatą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt