Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Filmuke įamžinta, kaip kito moters figūros idealas per 3000 metų

Merginos paplūdimyje
123RF nuotr. / Merginos paplūdimyje
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

Kūno metamorfozės! Kažkada apvalios formos buvo vadinamos siekiamybe, o kaip yra šiandien?

Amžiai keitė amžius, o supratimas apie tai, kas yra gražu ir patrauklu akiai, taip pat vertėsi aukštyn kojomis. Kuris jau čia dabar vyras taip karštai pagirtų rubensiškas formas? Vienas kitas... O štai pernelyg liekno kūno kultas jau seniai ant bangos, nors ir kelia gana kontroversiškas diskusijas apie tai, kas sveika ir gražu... 

Taip pat skaitykite: 10 patikrintų būdų atrodyti jauniau

Senovės Egipto laikais grožio etalonas buvo simetriškas veidas, ilgi plaukai, siauri pečiai, liekna figūra, išraiškinga talija; Antikos laikais graikai vertino pilnas, proporcingas, tvirtas formas; kinai Hanų dinastijos valdymo metu pirmenybę teikė blyškiai odai, ilgiems juodiems plaukams, raudonoms lūpoms, baltiems dantims ir, savaime suprantama, grakščiai eisenai bei smulkutėms ir mažutėms pėdoms; italai Renesano metu moters figūrą iškėlė ant pjedestalo – kas galėjo būti gražiau už itin apvalias formas, plačius klubus, didžiulę krūtinę?

Viktorijos era Anglijoje labiausiai buvo siejama su motinos įvaizdžiu, motinyste. Tuo metu buvo itin populiaru nešioti korsetus, taip sukuriant smėlio laikrodžio figūrą, tačiau tokie drabužiai pridarydavo begalę nepatogumų, tuo labiau sukeldavo rimtų sveikatos bėdų. 

Trečiasis XX amžiaus dešimtmetis moterims atnešė dar kitokių potyrių. Tais laikais bet kokios formos buvo praradusios savo reikšmę: populiaru buvo atrodyti berniukiškai, slėpti krūtinę, trumpai tariant, vyravo androginiška, berniukiška išvaizda ir figūra. 

Taip pat skaitykite: Paskelbtas lengviausiai pasiekiamas būdas sulėtinti senatvę

Auksinis Holivudo dievaičių amžius 1930–1950 m. Norite tobulo to laikotarpio figūros apibūdinimo? Žvilgtelėkite į Marilyn Monroe! Daili, didžiakrūtė, besipuikuojanti liekna talija ir labai sultingais klubais. Štai kas valdė pasaulį! 

Tačiau atkeliavo ir septintasis dešimtmetis, kai moterys segėjo trumputėlius sijonus, pradėjo vartoti kontraceptines tabletes. Moterys sukėlė tikrą feminizmo judėjimo sprogimą! Tuo laiku visos damos kopijavo garsiąją Twiggy. Taigi nuo apvalainų formų buvo pereita prie lieso, berniukiško kūno propagavimo. 

Devintasis dešimtmetis – tai supermodelių era. Aktorė Jane Fonda išpopuliarino aerobiką, todėl moterys pradėjo rūpintis savo kūnu. Labiausiai akis traukė išpuoselėtas, atletiškas, lieknas, sveikas kūnas – kaip Cindy Crawford. Tačiau pamažu užsimezga ir anoreksijos nuojauta...

Dešimtuoju dešimtmečiu sužibo Kate Moss žvaigždė. Jos gyvenimas ir dešimtasis dešimtmetis paženklintas narkotikų žyme, kurie negailestingai atsiliepė išvaizdai, įvaizdžiui ir visuomenės požiūriui į figūrą. 

Nuo 2000-ųjų ir dabar. Dabar moterys yra tiesiog įkalintos grožio standartų. Jos turi būti lieknos, bet sveikos, didžiuotis plačiais klubais ir didele krūtine, tačiau liekna talija ir plokščias pilvas tiesiog privalomi! Gal todėl vis daugiau dailiosios lyties atstovių kreipiasi į plastikos chirurgus, kurie jas paverčia lėlėmis, tobulų figūrų savininkėms, visiškai prarandančiomis savo identitetą. 

Taip pat skaitykite: Norite vartoti mažiau druskos? Šie patarimai jums tikrai padės

Visą moteriškos figūros pokyčių istoriją atrasite tinklalapyje Buzfeed įdėtame filmuke. Įvertinkite! Juk kiekvienas kūnas tam tikru laikmečiu buvo laikomas idealiu ir gražiu, ar ne?

VIDEO: Moters figūros pokyčiai per tūkstančius metų
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Moteris Amžius
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt