Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip išsirinkti tinkamus kvepalus?

Moteris kvepinasi
„Fotolia“ nuotr. / Moteris kvepinasi
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

Vos ne kas mėnesį įžymūs dizaineriai bei įvairios viešos asmenybės pristato vis naujas savo kvepalų linijas. Įžengę į parfumerijos gaminių parduotuvę susiimame už galvos: nuo ko dabar pradėti? Žymių etikečių? O gal buteliuko dizaino?

O gal nuo kvepalus pristatančio reklaminio šūkio? Kaip išmokti išsirinkti sau tinkamą kvapą iš tokios gausios pasiūlos? Dar daugiau – kaip neapsigauti ir neišmesti pinigų vėjais kvepalų klastotėms?

Reikia žinoti, ko klausti

L‘Occitane produktų vadovė Kristina Birgelė teigia, jog kvepalus kiekvienas mūsų renkamės pagal savo nuotaiką ir būdą. Dėl šios priežasties nėra paprasta atspėti, kokie kvapai patinka kitam žmogui, kadangi kiekvieno skonis yra labai individualus. Tas, kuris pasiryžta dovanoti kitam kvepalus, nežinodamas kito žmogaus pomėgio bei nuostatų, prisiima nemenką riziką.

Kita vertus, K. Birgelės teigimu, yra būdų, kaip galima padėti žmogui išsirinkt jam labiausiai patinkantį kvapą, nesiūlant išmėginti visų turimų kvepalų pasiūlos: „Mes vadovaujamės tikslinių klausimų pagalba. Įvadinis klausimas: ar žmogui patinka intensyvūs, ar gėliniai kvapai. Tuomet klausiame, ar jis mėgsta žalumos atspalvius,  o gal jį labiau žavi citrusinių vaisių aromatas? Dažniausiai šie keli pagrindiniai klausimai leidžia turimą pasiūlą susiaurinti bent jau iki trijų galimų variantų.

Šiuo metu savo internetiniame puslapyje kaip tik esame sukūrę kvapų nustatymo testą, kurį atlikęs klientas gauna mūsų rekomendacijas, iš kurių kvapų rinktis. Tačiau, apskritai kalbant, „nematomis“ internetu perkančių kvepalus klientų nėra daug. Dažniausiai perkami tie kvepalai, kuriuos klientas yra išmėginęs salone“, – teigia L‘Occitane produktų vadovė.

Iš populiariausių L‘Occitane linijos perkamų kvapų (tiek internetu, tiek tiesiogiai) K. Birgelė išskyrė „Vyšnių žiedų“ ir „Ambros“ kvepalus: „Nors šie kvapai yra visiškai skirtingi, tačiau susilaukia daugiausiai klientų dėmesio."

Ekologiška parfumerija – mėgstantiems lengvus gamtos atspalvius

Ekologiškos produkcijos atstovų „Elfų namai“ pardavimų vadovė Ingrida Budreikienė paklausta, ar sudėtinga patarti savo klientams, kaip išsirinkti kvepalus iš jų parduotuvės turimos parfumerijos pasiūlos, atsako, jog ne, kadangi jų siūloma ekologiška produkcija pasižymi ryškiu, vienaplaniu kvapu, kurį klientas pamilsta arba atstumia iš pirmojo karto. „Ekologiški kvepalai neturi įprastiems kvepalams būdingo sintetinio „šleifo“, kuris, įprastų kvepalų atveju, vėliau suvienodėja.  Be to, šie kvepalai turi išgrynintą tam tikro augalo (dažniausiai – gėlės) kvapą, pavyzdžiui – rugiagėlės, narcizo. Šis kvapas po tam tikro laiko netampa kitoks, neišsisklaido, tad žmogus nė už ką nesirinks kvapo to augalo, kurio aromatas jam suteikia diskomforto jausmą“, – teigia I. Budreikienė.

Pardavimų vadovės teigimu, ekologišką parfumeriją derėtų rinktis tiems, kurie mėgsta labai subtilų aromatą: „Ekologiška parfumerija yra išgaunama iš eterinių aliejų ir augalų esencijų. Šios parfumerijos kvepalai (tualetinis vanduo) neturi sintetiniams kvepalams būdingo intensyvumo, kuris išsilaiko daugybę valandų. Tai – lengvas gamtos aromatas, išliekantis apytikriai porą valandų.“

Shutterstock nuotr./Kvepalai
Shutterstock nuotr./Kvepalai

Ar didelė rizika nusipirkti „katę maiše“?

Ne paslaptis, jog kartu su importo gausa į rinką kartais patenka ir netikra, t. y. originalaus gamintojo pavadinimu pridengta produkcija. Šiandien galime internete atrasti nemažai internetinių parduotuvių, sūlančių užsisakyti įvairius parfumerijos bei kosmetikos gaminius iš viso pasaulio šalių. Tačiau, kaip būti tikriems, jog siūlomi gaminiai yra originalūs?

Minėtos pašnekovės – K. Birgelė ir I. Budreikienė – teigė dar nesusidūrusios su sukčiavimo atvejais šioje srityje, nors neneigė, jog tokių veikiausiai pasitaiko. „Mes, „C&D Style“, esame specialūs L‘Occitane atstovai Lietuvoje, tad visi mūsų produktai yra atvežti iš Prancūzijos, kur jie ir gaminami. Turime važtaraščius, oficialius dokumentus, iš mūsų perkantis klientas yra užtikrintas gaminio tikrumu“, – teigia L‘Occitane produktų vadovė.

K. Birgelės nuomone, riziką prisiima dažniausiai tie žmonės, kurie užsisako užsienio produkciją internetu iš kitų šalių per pasitikėjimo nekeliančius tarpininkus ar mažai žinomus atstovus. „Tokiu atveju reikia žiūrėti, ar perkant gaminį yra išlaikyta originali gamintojo pakuotė su etikete. Juk pačiam iš kvapo nustatyti, ar kvepalai yra tikri, ar padirbti – labai sudėtinga arba net neįmanoma. Arba turi turėti labai puikią uoslę, arba išmanyti kvepalus. Tačiau tokį išmanymą, mano nuomone, gali turėti tik ekspertas, dirbantis su šiuo kvapu metų metus“.

Natūrali parfumerija – įperkama kaina

K. Birgelės pastebėjimu, L‘Occitane kvepalų kaina, rinkos kainų atžvilgiu, nėra tokia didelė, kad atsirastų daugybė nelegaliai siekiančių pasipelnyti asmenų: „Natūralūs kvepalai kainuoja nuo 100 iki 180 litų, tai palyginti su didžiaisiais sintetinių kvepalų gaminiais, jie nėra labai brangūs. Taigi neapsimoka jų klastoti."

Ekologiškos produkcijos įmonės „Elfų namai“ siūlomų kvepalų kainos šiuo požiūriu taip pat yra nedidelės: internetinėje parduotuvėje parduodamą parfumeriją galima įsigyti vos už 70–140 litų. Tokios sąlyginai patrauklios kainos stebina. Tačiau I. Budreikienės teigimu, žema rinkos kaina yra vienas esminių veiksnių, kuriuo siekiama prisitaikyti prie vietos vartotojo, jo pamajų: „Užsienio rinkose ekologiška parfumerija kainuoja žymiai brangiau. Nors pas mus, Lietuvoje, ši parfumerija anaiptol nėra naujas dalykas, tačiau perkančių ekologišką produkciją apskritai nėra dauguma. Be to, reikia derintis ir prie atitinkamas pajamas gaunančio vartotojo. Kitaip juk stovėtų ta produkcija ištisus metus... O mes to tikrai nenorime."

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt