Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip pasirinkti tinkamą plaukų spalvą

Plaukų atspalviai
Fotolia nuotr. / Plaukų atspalviai
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

Moteriai atnaujinti plaukų spalvą nereikia rimtų priežasčių – juk keistis išties smagu, ypač pavasarį. Dilema tampa tik kosmetikos parduotuvėse ir kirpyklose siūlomi plaukų dažų atspalviai.

Norite, kad nauja plaukų spalva paryškintų ir pabrėžtų dailiausius jūsų veido bruožus, tiktų prie odos spalvos? Štai keletas pastebėjimų, kaip tinkamai išsirinkti.

Pradėti rinktis tinkamą spalvą reikėtų nuo savo spalvinio tipo nustatymo, t. y. verta žinoti, koks tipas esate: šaltas ar šiltas (daugiau apie tai galite sužinoti šiame straipsnyje).


Vilioja švelnios šviesiaplaukės įvaizdis?

Šviesūs plaukai turi ir privalumų, ir trūkumų. Dauguma moterų, tapusios blondinėmis, teigia, kad veidas atrodo gyvesnis, skaistesnis, o ir pačios jaučiasi jaunesnės bei seksualesnės. Tačiau verta žinoti, jog šviesūs plaukų dažai labai pažeidžia giliausius plaukų sluoksnius, todėl ilgainiui jie pradeda triušti, skilinėti, slinkti, praranda gyvybingumą. Taigi priežiūros šviesintiems plaukams reikės tikrai nemažai.

♦ Jeigu jūsų plaukai gana šviesūs iš prigimties, atsižvelgdamos į savo gymį, galite rinktis įvairius šviesių plaukų dažų atspalvius.

♦ Šatenėms patariama nedažyti plaukų itin šviesių atspalvių dažais. Daug gražiau atrodys plaukų dažymas keliais skirtingais atspalviais, ypač jeigu nenutolsite nuo natūralios savo spalvos.

♦ Šilto spalvinio tipo atstovėms labiausiai tinka šviesesni ir tamsesni medaus, aukso, karamelės, irisų atspalviai; šalto – smėlio, pelenų, platinos spalvos.


Gundanti brunetė?

Tamsūs plaukai gali atrodyti tobulai – tinkamai prižiūrimi jie nuostabiai žvilga. Šviesiaplaukėms išgauti tokį plaukų žvilgesį kur kas sunkiau.Tiesa, verta paminėti, kad, nusidažiusios plaukus tamsiu atspalviu, turėsite kiek ryškiau dažytis. Ir dar viena tiesa – itin tamsūs plaukai dažnai prideda metų, kurių netrokšta nė viena moteris...

♦ Būkite atsargi ir tokiu atveju, jei jūsų oda ypač šviesi. Toli gražu ne visos šviesiaodės moterys, nusidažiusios labai tamsiais atspalviais, atrodo taip patraukliai kaip Snieguolė iš pasakos „Snieguolė ir septyni nykštukai“.

Tad jei esate natūrali blondinė, bet degate noru išbandyti, ar tikrai pakeitusi plaukų spalvą atrodysite gundanti brunetė, verčiau susimąstykite ir gerai apgalvokite savo sprendimą. Nepamirškite, kad augančios šviesios plauk šaknys, stilistų teigimu, didžiulė įvaizdžio klaida. Maža to, kirpėjai tikina, kad dažnai buvusios blondinės labai greitai įsigeidžia vėl grįžti prie savo ištakų, t. y. šviesių plaukų. O toks dažnas dažymas jums tikrai ne į naudą...

♦ Šatenės irgi turėtų atidžiai pagalvoti prieš dažydamos garbanas varno juodumo spalva. Kur kas geresnis ir patrauklesnis sprendimas – rinktis kaštonų ir panašius atspalvius. Jie puikiai paryškina veido odos spalvą, atgaivina veido bruožus ir atrodo kur kas dailiau.

♦ Natūralios tamsiaplaukės gali žaisti pačiais įvairiausiais plaukų atspalviais. Šalto spalvinio tipo moterys puikiai atrodys pasirinkusios juodos kavos, kakavos, juodojo šokolado spalvas, o šiltam tipui puikiai tiks pieninio šokolado, mokos spalvos.

 

Pašėlusi raudonplaukė

Natūralios raudonplaukės atrodo provokuojamai. Vis dėlto išgauti tokį plaukų atspalvį ir juo labiau išsaugoti jį – tikrai nelengva. Dauguma raudonų atspalvių atrodo gana dirbtinai, kartais net pigiai ir neskoningai. O jei dar ryškiu kontrastu boluoja ataugusios šaknys – išvis nekoks vaizdelis. Taigi, prieš pasirinkdamos šį variantą, labai rimtai pasvarstykite, ar jis tikrai jums. Jei kokiame žurnale pamatėte žavingą raudonplaukę, tai nereiškia, kad taip atrodysite ir jūs. Kas svarbu renkantis raudoną spalvą?

♦ Rinkdamosi raudonus atspalvius, nenutolkite nuo natūralios savo plaukų spalvos. Sakykime, jeigu esate šviesiaplaukė, tuomet geriau dažyti plaukus pačiu šviesiausiu rausvu (ne rožiniu) atspalviu.

♦ Šatenėms turėtų tikti ir ryškesni vario atspalviai.

♦ Juodaplaukės puikiai atrodys pasirinkusios raudonmedžio spalvą arba nusidažiusios plaukus keliais skirtingais raudonais atspalviais.

 

P. S. Norite eksperimentuoti? Eksperimentuokite! Tik atminkite, kad didžiausia dažytų plaukų bėda – sausumas, šiurkštumas, lūžinėjantys plaukų galiukai. Natūralūs aliejai ir dažytiems plaukams skirtos priežiūros priemonės turėtų išgelbėti nuo šių problemų. Tačiau jeigu plaukai iš prigimties silpni, dažymas gali juos dar labiau susilpninti. Tokiu atveju geriau rinktis natūralesnes ir švelnesnes priemones, žolinius dažus arba spalvinamuosius šampūnus, losjonus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt