Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ką daryti, kad kosmetikos priemonės džiugintų ilgiau?

Kosmetika
„Fotolia“ nuotr. / Kosmetika
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

Kosmetikos priemonių galiojimo laikas palyginti neilgas, tačiau jei tinkamai prižiūrėsite ir saugosite, džiaugsitės ilgiau.

Laikykite sausoje, vėsioje vietoje. Kosmetikos priemonėse esančios medžiagos jautriai reaguoja į šilumos ir drėgmės pokyčius, todėl pati netinkamiausia vieta joms yra vonios kambarys. Taip pat nesinešiokite su savimi visko, ką esate įsigijusi. Sykį paplūdimio kaitroje ištirpusios ar automobilyje žiemą užšalusios priemonės gali būti nebetinkamos naudoti. Geriausiai visas grožio priemones laikyti šaldytuve. Ten, beje, vieta ir kvepalams.

Geriausiai visas grožio priemones laikyti šaldytuve. Ten, beje, vieta ir kvepalams.

Visas dėžutes ir buteliukus po naudojimo sandariai uždarykite. Jei priemonės skystos, laikykite taip, kad nesivartytų.

Akių ar lūpų kontūro pieštukus drožkite tik specialiu drožtuku, kurį įsigysite kosmetikos priemonių parduotuvėje, taip nesugadinsite dažančios šerdelės.

Norėdamos paimti daugiau blakstienų tušo, nekaišiokite šepetėlio pirmyn atgal, nes taip jį greičiau išdžiovinsite ir nebegalėsite naudoti. Daugiau priemonės paimsite, pasistengusios sukamuoju judesiu šepetėliu apvesti vidines indelio sieneles.

Laiku išmeskite. Net jei ant pakuotės nurodyta galiojimo data dar nepraėjo, tai nereiškia, kad kosmetikos priemonė tinkama naudoti. Apie jos suprastėjusią būklę gali rodyti pakitusi spalva, konsistencija, skonis ir kt.

  • Tušas netinkamas naudoti, kai sukietėja, ima trupėti; pasidažius, gali niežėti akys.
  • Lūpdažį meskite į šiukšlių dėžę, kai pakinta, suintensyvėja jo kvapas, o patekus į burną, jaučiamas kartumas.
  • Nagų lako nebenaudokite, kai jis sutirštėja ir, net gerai pakračius, spalva netampa vientisa.
  • Kremų, kreminės pudros nebegalima naudoti, kai pakinta jų konsistencija.

Kaip sutaisyti?

Jei netyčia sudaužėte akių šešėlius ar birią pudrą, atsargiai surinkite jos dalis ir sudėkite atgal į jai skirtą dėžutę ar jos skyrelį. Plonu smailiu daiktu visai sutrupinkite ir įlašinkite alkoholio turinčio skysčio (tinka ir kvepalai). Sumaišykite šešėlius su alkoholiu ir tolygiai paskirsčiusios palikite. Alkoholis išgaruos, o šešėliai ar pudra dailiai užpildys indelį ir toliau nebyrės.

Jei nulaužėte lūpdažį, abiejų dalių lūžio vietas pakaitinkite, kad kiek aptirptų. Greitai suglauskite abi dalis ir švelniai spustelėkite. Sutaisytą lūpdažį 15–30 minučių palaikykite šaldytuve, kad jis vėl sukietėtų ir tvirčiau susiklijuotų.

Svarbiausia – higiena

Kosmetikos priemones naudokite tik švariomis rankomis, ypač jei pirštais imate priemonę iš viso indelio.

Kalbant apie kosmetikos įrankius – blakstienų rietiklius, šepetėlius pudrai ar šešėliams – svarbiausia yra reguliariai juos plauti. Kosmetikos prekių parduotuvėje galima įsigyti specialaus tam skirto valiklio bei dezinfekanto. Jei tokių priemonių neturite, įrankius plaukite skystu muilu, dezinfekuokite spiritu ar kitu skaidriu alkoholiu. Ypač atidžiai plaukite kempinėles, nes jose lieka nemažai kosmetikos priemonių.

Vakare, gerai išplovusios įrankius, palikite juos džiūti pernakt suguldytus po vieną taip, kad plaukelius iš visų pusių pasiektų oras, dar geriau – sudėkite į stiklinę plaukeliais į viršų. Nedžiovinkite šepetėlių plaukų džiovintuvu ar paskleidusios ant radiatoriaus, nes per didelė kaitra deformuos plaukelius ir nebegalėsite kokybiškai pasidažyti.

Jei oda probleminė, kyla spuogeliai ar sergate kokia odos liga, nenaudokite daugkartinių kempinėlių, o šepetėlius dezinfekuokite po kiekvieno naudojimo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Kosmetika Grožis
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt