Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pamokėlė: kaip nubrėžti tobulą akių kontūro liniją?

Tobulas akių makiažas
Shutterstock nuotr. / Tobulas akių makiažas
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

Akių kontūro linija daro tikrus stebuklus – mūsų akys atrodo didesnės, gražesnės, o svarbiausia – išraiškingesnės bei gilesnės. Nuo ko pradėti? Visų pirma išsirinkite tinkamą priemonę, kurią naudosite savo nuostabiosioms akytėms.

Ypač dailiai atrodo skystas akių kontūras, tačiau ne visos juo moka tobulai naudotis, kad išgautų tas gundančias ir nepakartojamas katės akytes. Dalijamės puikiais patarimais! 

 • Dažydamosi rinkitės kuo ryškesnį apšvietimą, kad būtų lengviau nubrėžti ryškią ir tiesią liniją.
 • Dažnai moterys išgyvena, kad skystas akių kontūras nė iš tolo neprimena tokio, kurį matome dailių žurnalų viršeliuose. Tačiau nusiminti neverta – praktikuokitės su pieštuku ir pamatysite, kad vėliau plunksnele brėžite idealiai lygias akių kontūro linijas. Tik bandančioms išmokti, ką reiškia susidoroti su skysto akių kontūro linija (tai ir dėmės, ir „drebančių rankų“ efektas), patartina iš pradžių nusibrėžti akių liniją pieštuku, o po to ant viršaus užtepti skystą kontūrą.
 • Brėždamos liniją, kiek atloškite galvą ir patempkite akių voką į viršų. Liniją brėžkite pusiau prisimerkusios. Pradėkite nuo voko vidinio kampučio. Jeigu brėšite užmerkusios akių voką, linija iš pradžių gali atrodyti lygi, tačiau atsimerkusios, tikėtina, pamatysite gana kreivą rezultatą. Beje, nuo vidinio kampo liniją brėžia jau įgudusios moterys, tikros profesionalės. O jeigu tik pradedate pažintį su skystu kontūru, siūlome liniją brėžti nuo voko vidurio išorės kryptimi, o paskui plonesne ir atsargesne linija paryškinti likusią atkarpą nuo vidinio akių voko kampo iki centro.
 • Išoriniame akies kampe būkite kaip įmanydamos atsargesnės, kadangi tai viena „pavojingiausių“ vietų, kai jūsų darbas gali nueiti šuniui ant uodegos.
 • Darbą itin palengvins, jeigu ant akių voko, ties blakstienų linija, pažymėsite kelis taškus. Linijos „uodegėles“ pieškite atsimerkusios, kadangi kitu atveju jos gali atrodyti nelygios ir asimetriškos. Kad būtų lengviau neišklysti iš kelio, išoriniame akies kampe užsiklijuokite specialias juosteles – taip susikursite tobulą efektą ir neišeisite už ribų. Arba prie nosies šnervių („sparnelių“)  pridėkite pieštuką visu ilgiu taip, kad jis susijungtų su antakių pabaiga, tuomet matysite, kur turėtų baigtis jūsų akių kontūro linija. Daugiau patarimų rasite štai šiame filmuke (patarimų tęsinys žemiau, po video).
VIDEO: Pamokėlė: tobula akių kontūro linija
 • Dar vienas svarbus patarimas – palaukite, kol nubrėžta akių linija išdžius. Neskubėkite dažyti blakstienų tušu ar taisyti akių vokų šešėlių. Galite sugadinti įdėtą darbą!
 • Akių linija žvilgsniui suteikia dramatiškumo ir išskirtinumo, tačiau toks makiažas tinka tikrai ne kiekvienai ir dažydamosi turite atsižvelgti į savo akių formą, kad jas padailintumėte, o ne „sugadintumėte“. Tarkime, apatinio voko ryškinimas apskritai yra slidus reikalas, kadangi akys gali atrodyti ne seksualesnės, bet pavargusios ir... senesnės.
 • Kartais nubrėžtos „strėlytės“ veidui ir pačiam makiažui suteikia griežtumo, todėl jas galite derinti su šešėliais ir sušvelninti savo įvaizdį.
  „Scanpix“ nuotr./Dita Von Teese švenčia 41-ąjį gimtadienį
  „Scanpix“ nuotr./Dita Von Teese
 • „Teisingos“ formos akims (ne per daug apvalioms ar siauroms) dažniausiai tinka paties įvairiausio ilgio ir storio akių kontūro linijos. Pavyzdžiui, jeigu akys migdolo formos, tinka ilgesnės linijos, o štai jeigu siauros – tokios linijos gali tik pabloginti reikalą, ir akys vizualiai atrodys dar siauresnės.
 • Siauros akys taps didesnės, jeigu viršutinį voką papuošite storesne linija. Itin išilginti jos nepatartina, kadangi, kaip jau sakėme, tai akis tik dar labiau susiaurins, taip pat patartina vengti apatinio akių kontūro paryškinimo.
 • Įkypos akys išsiskiria tuo, kad jų kampučiai yra „užriesti“. Todėl ryškinamos stenkitės suteikti akims apvalesnę formą.
 • Jeigu akys arti viena kitos, tuomet liniją iki akies vidurio brėžkite kuo plonesnę, o vėliau ją pastorinkite ir pakelkite aukščiau. Šiuo atveju nepamirškite skirti dėmesio ir antakiams – paryškinkite.
 • Jeigu akių forma ne dovanėlė, tarkime, akių kampučiai kaip reikiant nusvirę žemyn, bandykite juos „pakelti“ skysta akių kontūro linija. Piešdamos liniją lengvai kilstelėkite „uodegėlę“, tačiau ji neturi atrodyti dirbintai užriesta pačiame gale, nes atrodys juokingai.
 • Rinkdamosi akių kontūro spalvą, atsižvelkite į savo blakstienas ir gymį. Tarkime, juoda labiausiai tinka vakarui, kadangi atrodo išties išskirtinai, sukuria dramatiško žvilgsnio įvaizdį. Taigi tamsioms blakstienoms tiks ir juoda, ir tamsiai pilka ar ruda; šviesoms blakstienoms – pilka; aukso spalvos blakstienoms – ruda.
 • Brėždamos liniją nepamirškite dar vieno svarbaus dalykėlio – tarp akių kontūro linijos ir blakstienų augimo linijos neturi būti jokio tarpo! Todėl dažantis ir reikia kiek pakelti akių voką pirštais, kad galėtumėte gundyti katės žvilgsniu...
  VIDEO: Pamokėlė: kaip pakeisti akių formą?
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt