Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

S. Repčenkienė – apie kosmetikos naujoves ir moterų odos priežiūros klaidas

Moteris
Parodos „Pelenė 2014“ archyvo nuotr. / Moteris
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

Nuo senų senovės žmonės ieško unikalaus „slaptojo eliksyro“, leidžiančio išlaikyti jaunystę ir grožį kuo ilgesnį laiką. Mokslo inovacijos, pagerėjusi gyvenimo kokybė šiandien leido prailginti žmogaus gyvenimo trukmę: gyvename žymiai ilgiau nei mūsų proprotėviai. O kokių galimybių išlaikyti jaunystę suteikė pokyčiai grožio pramonės srityje?

Paslaptimis apie kosmetologines gudrybės ir grožio išsaugojimo paslaptis su Ji24.lt skaitytojais dalijasi Sabina Repčenkienė – profesionalios kosmetikos „Sothys“ atstovė Lietuvoje.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Sabina Repčenkienė
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Sabina Repčenkienė

– Kokie, Jūsų manymu, yra reikšmingiausi šių dienų pasiekimai grožio industrijoje?

– Pasaulyje kasdien dirba tūkstančiai žmonių tam, kad pratęstų žmogaus grožio amžių. L. Tolstojaus romane „Ana Karenina“ rašė: „Sena, apsunkusi moteris, 43 metų“. Tuo laikmečiu šis amžius jau reiškė senatvę. O šiandien, kas tėra tie 43 metai? Juk pats žydėjimas! Tai, mano nuomone, vienas iš pasiekimų.

Kosmetologijos pramonėje visi išradimai ir technologijos kuriami tam, kad moterys ir vyrai kuo ilgiau išlaikytų grožį. O kas yra grožis? Grožis, pirmiausia, yra sveika, švytinti, nesuglebusi oda.  Tam ir yra kuriami kremai, įvairios masažo technikos – kad kuo ilgiau pavyktų išlaikyti odą elastingą ir stangrią. Suprantu, kuomet žmogui sukanka 70 metų, nėra paprasta išlaikyti odą be raukšlių. Ja reikia pradėti rūpintis nuo 20 metų. Džiugu, kad kai kam tai iš tiesų pavyksta. Kartais žiūrime į savo klientes, kurioms yra 50–60 metų, ir su malonia nuostaba džiaugiamės – kaip gerai jos atrodo! Tinkamai puolėjant odą, žymiai lengviau ją prižiūrėti bėgant laikui.

– Kalbant apie mūsų laikmetį, ką galite papasakoti apie inovacijas profesionalios kosmetologijos srityje?

– Profesionalios kosmetikos įmonės naujovių siūlo kiekvienais metais. Svarbu pastebėti, jog 2013 m. visose ES valstybėse įvyko labai daug pokyčių grožio industrijoje, kadangi buvo uždrausta daugybė priemonių, laikomų kenksmingomis visos sąjungos mastu. Tiek didelėms, stiprioms, tiek mažesnėms įmonėms, gaminančios įvairius kosmetologinius produktus, teko pakeisti gamybos formules. Žinoma, ne visoms pavyko. Kai kas nesugebėjo pakeisti sudėties, kadangi bet kokie pokyčiai šioje pramonėje labai brangiai kainuoja.

Parodos „Pelenė 2014“ archyvo nuotr./„Sothys“ produkcija
Parodos „Pelenė 2014“ archyvo nuotr./„Sothys“ produkcija

Kaip „Sothys“ atstovė Lietuvoje, galiu kalbėti tik apie tą produkciją, kurią gerai žinau, tad šiandien džiaugiuosi, jog „Sothys“ šio sudėtingo laikotarpio metu reikėjo pakeisti tik keletą pozicijų. Iš to galime spręsti, jog kosmetika yra labai saugi. Juk saugumas, kaip ir visose srityse, yra prioritetinis tikslas. Visuomet pabrėžiu, jog svarbiausia naudoti saugią kosmetiką, t. y. tokią kosmetiką, kuri nesukelia alerginės reakcijos, nedaro žalos. Tik tuomet galime kalbėti apie rezultatą. Žinoma, rezultatas, irgi be galo svarbus – juk nenaudosime kosmetikos, kuri neteikia jokio realaus ir matomo rezultato.

Kalbant konkrečiai apie naujoves, „Sothys“ savo kosmetikoje pradėjo naudoti augalo kamienines ląsteles. Šios sudedamosios dalies tikslas – padėti odai įsisavinti tai, kas geriausia. Juk žinote, koks svarbus organas yra mūsų oda: per ją išskiriame ir pasisaviname įvairias medžiagas. Kartais odai pritrūksta jėgų įsisavinti gerąsias medžiagas, tam ir yra kuriami vis šie preparatai.

Be to, visai neseniai buvo išrasta kosmetika, kurios viena iš sudedamųjų dalių – Sibiro ženšenis. Šios kosmetikos dėka taip pat palengvinamas įsisavinimo procesas. Tai – tikra naujovė, kadangi nieko panašaus neturėjome iki tol.

– Veikiausiai kiekvienas žmogus siekia išsaugoti savo odą gražią kuo ilgesnį laiką. Šiandien, rodos, galime rinktis – juk tokia gausi kosmetikos pasiūla. Tačiau kyla klausimas: kaip atrasti sau tinkamą kosmetiką? Dar daugiau, kaip žinoti, ar ta kosmetika yra saugi?

– Jeigu atėję į parduotuvę renkamės kremą pagal įpakavimą ar draugų rekomendacijas – tai yra vienas dalykas. Tačiau, kalbant apie rimtą pasirinkimą, visuomet derėtų kreiptis į specialistą. Juk nevartojame vaistų savo nuožiūra, juos mums paskiria ir išrašo gydytojas. Tokio paties požiūrio reikėtų laikytis ir renkantis kitas kūno priežiūros priemones. Ir net jeigu žmogus nesilanko pas kosmetologą – nenori ar neišgali dėl įvairių priežasčių, rekomenduojama apsilankyti bent vieną kartą, kad specialistas apžiūros metu galėtų nustatyti odos tipą, patarti, kaip ją derėtų prižiūrėti.

Parodos „Pelenė 2014“ archyvo nuotr./„Sothys“ lūpdažiai
Parodos „Pelenė 2014“ archyvo nuotr./„Sothys“ lūpdažiai

Iš praktikos galiu pasakyti, jog dažnai tenka susidurti su klientėmis, darančiomis tą pačią klaidą: jos pačios nusistato savo odos tipą ir taiko priemones pagal savo supratimą. Paprastas pavyzdys: nusiprausus, išsivalius odą vakare, kitą rytą jaučiamas traukimo pojūtis. Iš to daroma išvada, kad oda yra sausa, ir jai reikalingas riebiam odos tipui skirtas kremas. Žmogus išsitepa odą riebiu kremu, tačiau kitą dieną jaučia vėl tą patį traukimo pojūtį. Pats žmogus nepastebi to, kad galbūt turi plačias ar išsiplėtusias poras, ar pati oda yra riebaus tipo... Taigi, naudojant netinkamą kremą, odai daroma „meškos paslauga“: prasideda įvairūs bėrimai, atsiranda spuogų... Todėl visuomet sakau, kad pradžioje yra labai svarbi gero specialisto konsultacija. Bent vieną juk galime sau leisti?

Žinant savo odos tipą, teisingai pasirinkti tinkamas odos priemones yra žymiai paprasčiau. Be to, visa profesionali kosmetika turi mėginukus. Atėjęs pas kosmetologą  žmogus gali gauti mėginuką ir pabandyti produktą. Kaip kitaip žinosi, kas tau tinka, jei to neišbandysi pats? Dar kita problema: kapiliarinė oda gali būti normali ir jautri. Ką pirmiausia reikia prižiūrėti: ar kapiliarus, ar jautrumą? Žinoma, kad jautrumą. Jeigu įsigysiu stiprų preparatą nuo kapiliarų, o mano oda yra jautri, kas tada bus? Lyg ir teisingai pasirinkau, tačiau ne nuo to galo pradėjau... Šituos ir kitus niuansus gali nustatyti tik specialistas. Vieną kartą išsirinkęs tinkančią kosmetiką, galėsi būti ramus ilgą laiką. Ir tikrai nėra teisingas požiūris, jog oda prie tos pačios kosmetikos pripranta, todėl ilgainiui to paties produkto naudojimas gali tapti neefektyvus.  Šiuolaikinė profesionali kosmetika gali pasiūlyti tiek daug variacijų, kad oda prie jų niekada nepripras.

Parodos „Pelenė 2014“ archyvo nuotr./„Sothys“ produkcija
Parodos „Pelenė 2014“ archyvo nuotr./„Sothys“ produkcija

– Teigiate, jog oda reikia pradėti rūpintis nuo pat jaunų dienų. Tačiau, žinote, jauni žmonės gyvena šia diena, galvodami, jog rūpintis savimi pradės, kai ateis „tas laikas“...

– Kai man buvo 40 metų, mano vienai dukrai buvo 20, kitai – 13 ar 14 metų. Ir kai aš darydavausi įvairias grožio procedūras, jos man sakydavo: „Tu, mama, ir 60 metų būdama norėsi išlikti graži…”. Žinote, kai tau 20 metų – 60 metų atrodo „kažkas tokio“. Ir dabar, kai man yra 60 metų, vyriausiajai dukrai – 40 metų, kartais pajuokaujam, prisimindamos tų laikų pokalbius. Jos abi sutinka, kad prisižiūrėti ir savo grožį puoselėti reikia visą gyvenimą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt