Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vizažistė R. Medeikaitė: „Žaviuosi moterimis, kurios, bėgant metams, myli save vis labiau“

Makiažas
„Fotolia“ nuotr. / Makiažas
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

Estetikos samprata – kintantis ir greičiausiai kultūrinis reiškinys. Mados viršeliuose pateikiamų modelių oda – nepriekaištingai lygi ir neraukšlėta. Šis efektas neretai pasiekiamas nenatūraliai, kompiuterinėmis korekcinėmis programomis. Kasdieniame gyvenime sukurti tokį efektą sudėtinga. Tačiau kiekviena moteris žino, jog norėdama pakeisti veido bruožus, formą, ji gali pasinaudoti makiažo gudrybėmis.

Seniai žinoma tiesa, jog makiažas puikiai pasitarnauja ir tuomet, kai nenorime atskleisti tikrojo savo amžiaus. Tik ar šiuo laikmečiu, kai medijose daugiausiai pateikiami estetizuoti jaunų žmonių veidai, tikslas atrodyti jaunu mums netapo esminis?

Vizažistė Raminta Medeikaitė.
Vizažistė Raminta Medeikaitė.

Mintimis apie makiažo tikslą, gudrybes bei sezono madas su Ji24.lt portalo lankytojais dalijasi jaunoji vizažistė Raminta Medeikaitė, keletą metų intensyviai talkinanti modelių fotosesijose bei teikianti kasdienes vizažo ir blakstienų priauginimo paslaugas „Beauty Make Up Studio“.

– Koks jūsų požiūris į jaunystės grožio kultą? Koks vis dėlto turėtų būti makiažo tikslas: pajauninti žmogų ar paryškinti / pagilinti unikalius jo veido bruožus?

– Dauguma moterų stengiasi kuo ilgiau išsaugoti jaunystę, tačiau daug svarbiau, kad moterys suprastų, jog jaunystė praeina, o grožis moterį lydi visą gyvenimą. Neišvengsime gamtos dėsnių, tačiau žaviuosi moterimis, kurios metams bėgant myli save vis labiau. Turiu tokių klienčių, kurioms per 40, jų akys spindi, jos džiaugiasi galėdamos skirti laiko sau: pasidaryti makiažą, šukuoseną, prisiauginti blakstienas. Manau, kad vos įžengus į ketvirtąją dešimtį moteris neturėtų susisukti į apsmukusius drabužius, kurie maskuoja figūros pokyčius, ir atsisakyti bet kokių iššūkių, naujovių, pramogų.

Pats žodis „kultas“ man skamba atgrasiai. Tačiau manau, kad jaunatviškumas, t. y. žmogaus noras kuo ilgiau išlikti sveikam, gražiam ir energingam, yra sveikintinas ir savaime suprantamas dalykas. Jaunystės kulto aukomis tampa ne tos moterys, kurios puikiai jaučiasi įkopusios į penktąją, šeštąją dešimtį ar vėliau, o tos, kurios negali susitaikyti su esamu amžiumi ir laiko jį yda, trūkumu, kurį būtinai reikia paslėpti. Šioje jaunystės išsaugojimo kovoje laimi tos, kurios myli save tokias, kokios yra dabar.

Agatos Gricajevos („Agata Gri Photography“) nuotr./Ramintos Medeikaitės makiažas. Modelis – Solveiga Bučytė.
Agatos Gricajevos („Agata Gri Photography“) nuotr./Ramintos Medeikaitės makiažas. Modelis – Solveiga Bučytė.

Kalbant apie makiažą, visuomet pirma paklausiu, kaip moteris save įsivaizduoja. Paprastai klientė prasitaria, dėl ko kompleksuoja, ką norėtų paslėpti, o ką atskleisti. Vizažistas turi tinkamai parinkti makiažo priemones ir atspalvius. Juk makiažas – tai menas išryškinti veido individualumą ir atskleisti gražiausius jo bruožus.

– Papasakokite bendrai, koks makiažas jums patinka, ką siūlote savo klientėms? Ar egzistuoja makiažo etiketas? Jei taip, koks jis?

– Gražus makiažas yra toks, koks pačiam žmogui yra patrauklus. Jeigu makiažas tinka, galima veide įžvelgti daugiau pasitikėjimo savimi, šypsenos ir akių spindesio. Tai, ką siūlau ir kokį makiažą atlieku savo klientėms, labai priklauso nuo aplinkybių: kokia proga, kada, koks renginys ar kokio formato fotosesija. Visgi yra nerašytos makiažo taisyklės, kaip sakote, etiketas, kur ir koks makiažas būtų tinkamas. Pavyzdžiui, kaip reikia atrodyti einant į dalykinį susitikimą, pokalbiui dėl darbo? Tokiu atveju makiažas turi būti dieninis, švelnių atspalvių, suteikiantis veidui natūralumo ir nežymiai paryškinantis esamus gražesnius bruožus, tuo pačiu paslėpdamas nepageidaujamus trūkumus. Visai kitokį makiažą darome, eidamos į vakarėlį naktiniame klube, kur kitoks apšvietimas, apranga, aplinka.

– Ką turėtų apie makiažą žinoti kiekviena moteris?

– Ji turėtų atrasti tai, kas tinka būtent jai. Šiuo atveju gali praversti ir specialisto konsultacija, kelios makiažo pamokėlės. Aš išskirčiau 3 pagrindinius makiažo akcentus, kurie itin palengvintų moters rytines makiažo procedūras.

Pirma, makiažo pagrindas. Svarbu, kad tiktų būtent jūsų odos atspalviui bei tipui. Antra, antakiai – neatsiejama makiažo dalis. Tvarkingi, taisyklingos formos, suformuoti, atsižvelgiant į veido bei akių formą, spalvos intensyvumas priklauso nuo situacijos ir natūralių antakių. Trečia, akys; dažniausiai užtenka tiesiog gero blakstienų tušo, jei norite, galima naudoti ploną akių linijos kontūrą, kuris paryškins blakstienų tankumą ir juodumą.

Agatos Gricajevos („Agata Gri Photography“) nuotr./Ramintos Medeikaitės makiažas. Modelis – Patricija Kazlaučiūnaitė.
Agatos Gricajevos („Agata Gri Photography“) nuotr./Ramintos Medeikaitės makiažas. Modelis – Patricija Kazlaučiūnaitė.

Kaip tik artėja kasmetinė grožio industrijos paroda „Pelenė“, kur įvairūs stilistai bei makiažo profesionalai dalijasi vertingais patarimais apie makiažo subtilybes, naujoves, makiažo priemones. Ieškančiomis patarimų ar pagalbos tikrai rekomenduoju čia apsilankyti.

– Kiekvieną sezoną mados žurnalai pateikia sezono makiažo tendencijas. Gal žinote, kas numatoma šio pavasario ir vasaros sezonui? Ar pati, beje, vadovaujatės šiomis tendencijomis ?

– Šį pavasarį madingi šviesūs oranžiniai lūpų dažai, mėlyni akių šešėliai, katės akių makiažas, taip pat ir balti akių šešėliai su baltu akių kontūru, blizgūs auksiniai akių šešėliai, spindinti, skaisti oda, žalios spalvos akcentai.

Agatos Gricajevos („Agata Gri Photography“) nuotr./Ramintos Medeikaitės makiažas. Modelis – Greta Volungevičiūtė.
Agatos Gricajevos („Agata Gri Photography“) nuotr./Ramintos Medeikaitės makiažas. Modelis – Greta Volungevičiūtė.

Kiekvieną sezoną domiuosi naujausiomis makiažo tendencijomis ir kitomis stiliaus naujovėmis, tačiau aklai jomis nesivadovauju, kadangi tai tokia plati ir vietoje nestovinti sritis... Kaip ir minėjau, svarbu atsirinkti tai, kas tinka kiekvienam asmeniui individualiai. Mados žurnalų siūlomas tendencijas dažniausiai išbandau fotosesijų metu, kuomet yra didesnė laisvė saviraiškai, kai makiažas gali būti įdomesnis ir ryškesnis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt