Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

2-2-2 taisyklė, gerinanti santykius: ją išbandžiusi pora dalijasi patirtimi

Pora
Fotolia nuotr. / Pora
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

Kiekvienuose santykiuose būna krizių. Jas įveikti siūloma įvairiai, bet psichologai tikina, kad kartais užtenka paprastų metodų. Vienas jų – 2-2-2 taisyklė, kuri padeda poroms suartėti ir vėl pajusti bendravimo malonumą.

Pagal taisyklę 2-2-2, reikia kas dvi savaites išeiti vakarieniauti kartu į miestą, kas du mėnesius praleisti savaitgalį kartu ne namie, bet užsiimant kokia nors veikla. Ir galiausiai – kas dvejus metus atostogauti kartu.

Pagal taisyklę 2-2-2, reikia kas dvi savaites išeiti vakarieniauti kartu į miestą, kas du mėnesius praleisti savaitgalį kartu ne namie, bet užsiimant kokia nors veikla. Ir galiausiai – kas dvejus metus atostogauti kartu.

Psichologai sako, kad jei laikomasi šios taisyklės nuosekliai, ji ne tik padeda pagerinti santykius, bet ir tampa įpročiu.

Kas dvi savaites išeikite vakarieniauti

Atrodo per dažnai? O jūs pabandykite iš anksto nenusistatyti prieš šį tokį terapinį seansą, nes šis ritualas išties gali pagerinti jūsų santykius. Pagalvokite, juk grįžtate namo dažniausiai skirtingu laiku, vakarieniaujate atskirai, kiekvienas įnikęs į savo išmaniuosius telefonus. O nuėję į kavinę ar restoraną, viską turėsite daryti kartu: rinktis maistą, vakarieniauti ir net turėsite laiko vienas su kitu pasikalbėti. Kitaip tariant, laikas bus skirtas tik jums abiem.

Be to, taip savo partnerį pamatysite ne tik su sportinėmis kelnėmis namie, bet ir gražiau apsirengusį. Taigi abu turėsite galimybę vienas į kitą pažvelgti kitomis akimis.

Kas du mėnesius – savaitgalis dviem

Dažniausiai savaitgaliai skirti tvarkyti namams, lankyti tėvus ar senelius. Todėl net nepastebime, kaip jis prabėga. Jaučiamės nepailsėję ir pykstame, kad artėja pirmadienis. Todėl kas dvi savaites skirkite laiko tik sau ir išties pailsėkite bei mėgaukitės vienas kito draugija. Sveikatingumo centrai, žygiai, ekskursijos, parodos... Kas du mėnesius savaitgalį leiskite ne savo namuose. Svarbiausia – išbandyti kažką naujo. Taip jūs ne tik praleisite daugiau laiko su savo antrąja puse, bet ir pamatysite visai kitą jo pusę nekasdieniškoje aplinkoje, galbūt net ne komforto zonoje. Kai patiriate daug streso tiek namie, tiek darbe, savaitgalis kartu visiškai kitoje aplinkoje gali ir atpalaiduoti, ir nuteikti romantiškai. Galbūt įvairios veiklos padės suprasti, kad išties esate gera komanda.

Kas dvejus metus – atostogos

Kas dvejus metus turėtumėte bent savaitei eiti atostogų. Ir tai galite daryti nebūtinai vieni: pasikvieskite draugų, šeimos narius ir pan. Tačiau jei keliaujate su kitais žmonėmis, bandykite rasti bent šiek tiek laiko pabūti tik dviese. Jei esate nutolę vienas nuo kito, jums gali būti sunkiau suplanuoti ilgesnę kelionę, ypač jie poreikiai yra skirtingi. Tačiau jei pasistengsite ir atrasite kompromisą, rezultatas jus tikrai džiugins.

TAIP PAT SKAITYKITE: Jos ir jo pasauliai – du didžiuliai skirtumai

Fotolia nuotr./Pora
Fotolia nuotr./Pora

Kaip laikytis?

Žinoma, taisyklę 2-2-2 galima pritaikyti ir pagal save: sutrumpinti bei pailginti laikotarpius, jei manote, kad tai yra reikalinga. Tačiau tarpai neturėtų būti per ilgi, nes kitaip gali kilti pavojus, kad jūs vėl grįšite prie savo kasdienių gyvenimo įpročių.

Norite paprasčiau planuoti veiklas? Pakabinkite ant savo šaldytuvo kalendorių ir susižymėkite jame datas, kada einate kartu vakarieniauti, kada planuojama išvyka savaitgaliui. Taip matysite, kada bus skirtas laikas pabūti su antrąja puse ir nederėtų planuoti nieko kito.

Ar taisyklė veiksminga? Tai išbandžiusi pora dalijasi patirtimi

Simonas ir Karolina: „Per pusę metų dar labiau suartėjome“

Simonas (32): Karolina vieną vakarą grįžusi iš darbo pasakė, kad su drauge kalbėjosi apie kažkokią keistą taisyklę, kuri gerina poros tarpusavio santykius. Aš iš pradžių į tai žiūrėjau skeptiškai, juk ir taip daug laiko praleidžiame kartu, keliaujame, o mūsų santykiai – puikūs. Kam mums kažkokios keistos terapijos... Tačiau ji mane įtikino, kad tai turėtų dar labiau mus suartinti.

Aš iš pradžių į tai žiūrėjau skeptiškai, juk mūsų santykiai – puikūs. Tačiau ji mane įtikino, kad tai turėtų dar labiau mus suartinti.

Be to, patikino, kad iš esmės gyvensime įprastą gyvenimą. Pradėjome kas dvi savaites vakarieniauti mieste, kas du mėnesius surengiame išvyką. To laikomės jau pusmetį. Beje, ne visada pavyksta tiksliai laikytis terminų, tačiau stengiamės labai nuo jų nenutolti.

Dvi pirmosios dalys yra įvykdytos ne kartą, tik trečioji dalis dar nėra išbandyta. Tačiau jau pradedame planuoti atostogas, manau, kad teks laužyti taisyklę, nes jau dabar norisi leistis į ilgesnę kelionę. Jau renkamės maršrutus ir galvojame, kur geriausiai atostogauti. Manau, sunkiausia bus susitarti dėl laisvalaikio pobūdžio, nes aš mėgstu aktyvias atostogas, o Karolina labiau norėtų gulėti paplūdimyje. Mano akimis, tai smagus žaidimas, pagyvinantis poros santykius.

Karolina (29): Tai puiki taisyklė, kuri man labai patiko vos tik apie ją sužinojau. Iškart nusprendžiau, kad reikia išbandyti. Nors Simonas, kaip ir dauguma vyrų, tokius eksperimentus vertino šiek tiek skeptiškai, man pavyko įtikinti, kad tai bus naudinga. Dabar kas dvi savaites išbandome vis naują restoraną, stengiamės neiti į tą patį. Taip nušauname du zuikius: pabūname naujoje vietoje ir skiriame kelias valandas tik vienas kitam: pakalbame, išklausome vienas kitą ir pan. Kartais paverčiame tai pasimatymu: tada Simonas atneša gėlių ir ateiname į restoraną atskirai. Beje, taisyklę pritaikome pagal save, pavyzdžiui, sykį nėjome vakarieniauti į kavinę, o surengėme pikniką.

Praėjo tik pusė metų ir matau, kad jau yra naudos – bendros patirtys suartino. Beje, teko išmokti rasti kompromisų, nes ne visada mūsų norai sutampa. Savaitgalis ne namie kas du mėnesius irgi puikus dalykas: tai tikra atgaiva po sunkių darbų. Todėl dažniausiai išprašau ramaus savaitgalio užmiestyje ar sveikatingumo centre, nes labai norisi atsipalaiduoti. Nors jei būtų Simono valia, tikriausiai koptume į kalnus... Tikriausiai nors kartą reikės savaitgalį praleisti ekstremaliai.

Nors mes ir taip daug laiko būdavome kartu, bet pakeisti aplinką, pamatyti savo artimą žmogų kitoje šviesoje tikrai labai naudinga. Aišku, jei pora turi rimtų problemų, galbūt reikėtų pasikonsultuoti su psichologu, gal jis turėtų ir kitokių nurodymų. Tačiau mes šio eksperimento ėmėmės ne todėl, kad mūsų santykiai buvo pašliję, o todėl, kad norėjome naujų potyrių. Be to, ritualai visada suartina ir priverčia laukti kažko, kas yra ypatinga ir jungia tik mus abu. Tai tarsi maža mūsų paslaptis, o draugai vis stebisi, kaip spėjame tiek daug kartu nuveikti.

TAIP PAT SKAITYKITE: Skiriasi kas antra pora. Kaip išsaugoti santykius?

Norite papasakoti savo istoriją, turite klausimų ar kilo gyvenimiškų sunkumų? Parašykite mums info@ji24.lt.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt