Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

5 ženklai, kad susitikinėjate su narcizu

Vyras
Fotolia nuotr. / Vyras
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

Narcisizmas gali pražudyti net stipriausią meilę ir sugriauti ilgai kurtus santykius. Tačiau pradėdami bendrauti su žmogumi ne iš karto galime pastebėti, kad jis yra narcizas. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį, kokie signalai yra pranašiški?

Nesuklyskite manydami, kad tikrieji narcizai perdėm rūpinasi savo išvaizda, yra labai išsidabinę ir puikuojasi savo ištreniruotu kūnu. Taip yra tik iš dalies, nes dalį narcisizmo bruožų išduoda elgesys.

Jei jums pradėjus pasakoti apie praleistą darbo dieną ar norus, jis pradeda vaidinti pavargusį ar pakreipia temą vėl apie savo reikalus, tai akivaizdus narcisizmo ženklas.

Niekada nepripažįsta, kad suklydo

Pripažinti savo klaidas yra sunku. Daugelis mano, kad tai padarę tarsi nusižemina, sumenkina savo ego, tampa prastesni. Tačiau yra priešingai – pripažinti klydus yra didelė žmogaus stiprybė ir gebėjimas gerbti kitą, parodyti, kad esi mąstantis, klystantis, bet tai suvokiantis žmogus.

Taigi jeigu jūsų antroji pusė niekaip negali pripažinti jūsų teisybės, ignoruoja savo padarytas klaidas, nors jos akis bado, vertėtų susimąstyti, ar šis žmogus yra pakankamai brandus santykiams. Taip pat atkreipkite dėmesį, ar ginčo metu jis nesistengia visos kaltės suversti jums, kad ir kokios būtų aplinkybės ar ginčo niuansai. Jei jis mano, kad jums vienaip ar kitaip elgtis nederėjo, kad kalta tik jūs, tikriausiai tai turėtų būti įspėjamasis ženklas. Atminkite, narcizas visada stengsis kaltę suversti kam nors kitam, o pats iš balos išlipti sausas.

Vida Press nuotr./Pora
Vida Press nuotr./Pora

Po ginčo jaučiasi įsižeidęs ir jus ignoruoja

Be abejo, aršaus ginčo metu kiekvienas turi savo nuomonę, nori jos tvirtai laikyti, nes yra šventai įsitikinęs savo teisingumu. Visgi net jei po neišspręsto ginčo jūsų antroji pusė elgiasi tarsi paauglys ir jus ignoruoja, nekalba, demonstratyviai elgiasi, nes jaučiasi įsižeidęs, pagalvokite, ar jums pakeliui. Ar turėsite kantrybės tokiems žaidimams? Juk tikroji meilė yra tada, kai sugebama įveikti savo ego ir rasti bendrą kompromisą dėl gražių ir prasmingų santykių.

Aš, aš ir dar kartą aš

Jūsų vaikinas – kompanijos siela, kalba neužsičiaupdamas, pertraukia kitus ir neleidžia įsiterpti, o jūs net burnos neturite kada praverti? Atrodytų, kad tai labai puiki savybė – komunikabilus, žodžio kišenėje neieškantis žmogus visur pritaps ir bus mėgstamas. Tokiam žmogui svarbu būti dėmesio centre ir kelti susižavėjimą. O jo žvaigždžių akimirkomis geriau nepulti priekaištauti, nes galima smarkiai nudegti – būti aprėktam, išvadintam nieko nesuprantančiu. Tačiau, kaip sakoma, kas per daug, tas nesveika.

Pabandykite pasižiūrėti atidžiau, ar nėra taip, kad toks elgesys koduoja tikrą narcisiškumą? Jei pastebėjote, kad jis puikuojasi savo pasiekimais, gebėjimais ir kitais dalykais, susimąstyti, ar nesusidūrėte su narcizu.

Jis nesidomi jumis

Kiekviena moteris nori, kad ja nuoširdžiai domėtųsi, iki smulkmenų išsiaiškintų, ką ji mėgsta, ko negali pakęsti, kokie dalykai džiugina, kokie liūdina ir pan. Jei vaikinas nuolat kalba tik apie save, jam rūpi tik jo veikla, užsiėmimai, išvaizda, darbas, o negali pasakyti, kokia jūsų mėgstamiausia spalva ar kokią kavą rytais geriate, vertėtų rimtai susimąstyti, ar jis neturi narcizams būdingų savybių. Ir svarbiausia visai ne tai, kad jis privalo žinoti, kas jums patinka, svarbu tai, kad susižavėjęs žmogus nuoširdžiai domisi ne savimi, bet kitu žmogumi, o tai suvaidinti sunku.

Jei jums pradėjus pasakoti apie jūsų reikalus, praleistą darbo dieną ar norus, jis pradeda vaidinti pavargusį ar pakreipia temą vėl apie savo reikalus, tai akivaizdus narcisizmo ženklas. Jam neįdomu, kaip jūs jaučiatės, ką išgyvenate, patiriate, jam svarbiausia jo jausmai ir potyriai. Jei jam rūpi tik jo nuomonė diskutuojant apie smulkmenas, pagalvokite, kas bus, kai kalba pasisuks apie rimtus dalykus. Toks elgesys yra tam tikra narcisizmo išraiška.

Jam galioja dvigubi standartai

Ar buvo taip, kad jūsų išrinktasis iškėlė baisią sceną dėl to, kad kažkas į jus, anot jo, ne taip dėbtelėjo, o po kiek laiko, pats nevengė artimesnio ryšio, flirto su kitomis dailiosios lyties atstovėmis? Narcisizmas gali pasireikšti ir tuo, kad jam žūtbūt reikia kuo daugiau merginų ir dar geriau, jei jos juo žavėsis ir sieks taip tik pakurstydamos jo savimeilę. Tad jei pastebėjote dvigubus standartus, taikomus jūsų atžvilgiu, metas susimąstyti, ar nebendraujate su narcizu, kuris kolekcionuoja moteris.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt