Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Apie seksualumą atvirai...

Jis ir Ji
Fotolia nuotr. / Jis ir Ji
Šaltinis: Žurnalas „JI“
0
A A

Žiniasklaidoje knibždėte knibžda ekspertų patarimų, kaip tapti geidžiamai, viena po kitos steigiasi gundymo mokyklos, o patrauklumas laikomas tiesiausiu keliu į sėkmę. Tad pasvarstykime, kur slypi seksualumo paslaptis.

Graži bet kokia kaina

Šiandien seksualumas nebelaikomas tabu: žiniasklaida mūsų sąmonėje kuria moters kaip seksualios gražuolės įvaizdį, nevaržomai po kaulelį narsto intymias temas ir propaguoja sekso kultą. Nors daugelis tai priimame kaip normalų dalyką, kai kurių iš mūsų požiūrį į seksualumą vis dar veikia praėjusių kartų suvokimo nuotrupos, kai intymūs vyro ir moters santykiai buvo slepiami po devyniais užraktais. Juk daugelį amžių seksualiniai jausmai ir fantazijos buvo laikoma „nuodėmingąja“ žmogaus puse, o seksualumas prilyginamas moraliniam palaidumui.

Verta prisiminti, kad visais laikais moterys kartais net gana drastiškais būdais siekė būti patrauklios ir geidžiamos. Viduramžiais dėvėdavo siauručius, normaliai kvėpuoti neleidžiančius korsetus, kad tik išryškintų taliją ir vizualiai padidintų krūtinės apimtį. Kinijoje, kur mažos pėdos laikomos seksualumo simboliu, mažų mergaičių pėdutes buvo stipriai suveržiamos tvarsčiais, kad nebeaugtų. Šiandien dėl grožio moterys gulasi ant operacinio stalo. Plastinė chirurgija suteikia galimybę pasididinti krūtis, sumažinti veido raukšles.

Amerikiečių antropologė Helen Fisher žmonių santykius išskyrė į tris dalis: seksualinė trauka, romantiški santykiai ir meilė. Viskas prasideda nuo seksualinės traukos. Nors vyrai tikina, kad partnerę renkasi dėl tokių savybių kaip protas, rūpestingumas ar nuoširdumas, paneigti fakto, jog moters išvaizda ypač svarbi pirmajam įspūdžiui, jie negali. Mokslininkai atlieka daugybę tyrimų, kurių rezultatai rodo viena: patrauklios moterys jaudina vyrų smegenų aktyvumo centrus, ypač tuos, kurie yra atsakingi už vaizdinę informaciją. Vyras, nesąmoningai vadovaudamasis instinktais, renkasi partnerę, su kuria galėtų pratęsti giminę. Nenuostabu, kad svarbiausiu moterų grožio prioritetu laikoma proporcinga figūra: klubai, liekna talija ir didelė krūtinė.

 

Slaptasis ginklas – kūno aromatas

Sakysite, kaip paaiškinti tuos atvejus, kai vyrai žavisi netobulos išvaizdos mergina? Mokslininkai vieningai atsakytų – taip yra dėl gyvūnų ir žmonių organizme gaminamų cheminių junginių feromonų, kurie privilioja priešingos lyties atstovus. Kartu su kitomis medžiagomis „meilės aromatą“, kuris pasižymi subtiliu, specifiniu kvapu, išskiria odos liaukos ir atskiros ląstelės.

Feromonų įtaka gyvūnijos vystymuisi ir poravimuisi įrodyta jau seniai, žmonės taip pat ne išimtis. Psichologas Michaelis Wedekindas atliko tyrimą ir įrodė, kad galime užuosti kito žmogaus imuninės sistemos tvirtumą ir taip išsirinkti antrąją pusę, su kuria susilauktume stiprių ir sveikų palikuonių. Įdomu, kad tyrimo metu giminaičių kvapas tiriamiesiems atrodė nepatrauklus ir neerotiškas: jie turi panašią imuninę sistemą, tad bendri palikuonys netaptų atsparesni ligoms.

Natūralus žmogaus kvapas gali būti malonus, traukiantis, ir atvirkščiai. Kai jaučiamės gerai, esame puikios nuotaikos, smegenys išskiria pasitenkinimo, laimės hormonų endorfinų, kurie „kvepia“ švelnumu, susižavėjimu ir aistra, tad priešingą lytį galime uždegti panašiais jausmais. Patinkantis kvapas gali sustiprinti pojūčius ir pažadinti vaizduotę. Deja, žmogaus uoslė ne tokia tobula kaip gyvūnų ar kai kurių vabzdžių. Nepamirškime ir to, kad daugeliu atvejų žmogaus kvapas nesuteikia pakankamai informacijos, todėl, ieškant idealaus partnerio, visi dirgikliai vienodai svarbūs: tiek vaizdas, tiek garsas, tiek kūno kvapas.

 

Afrodiziakai – mitas ar tikrovė?

Nuo seno žmonės vartojo įvairiausias žoleles, vaisius, daržoves ir gyvūninės kilmės medžiagas,  vadinamas afrodiziakais, tikėdami, kad jos padidina seksualumą. Vieni buvo svarbūs dėl formos, primenančios žmogaus kūno dalis, kiti vertinami dėl poveikio, panašaus į seksualinį susijaudinimą (pavyzdžiui, česnakas pagerina kraujotaką, o nuo aitriosios paprikos ir kitų aštrių prieskonių imame prakaituoti, padažnėja širdies ritmas).

Viduramžiais alchemikai pardavinėjo „meilės gėrimus“, kurie neva sužadindavo aistrą. Šiandien sekso prekių parduotuvėse galima nusipirkti „feromoninio meilės eliksyro“ arba cheminiu būdu pagamintų kvepalų su feromonais, kurių aromatas traukia priešingą lytį.

Beje, tokių kvepalų veiksmingumu abejoja Berno universiteto mokslininkai. Jie teigia, kad kiekvienas preparatas mus veikia nevienodai. Norint sukurti patrauklų ir galingą afrodiziaką, pirmiausia reikėtų gauti žmogaus genetinius duomenis. Šiaip ar taip mokslas dar nėra įrodęs, kad vieni ar kiti afrodiziakai turi poveikį, skatinantį lytinį potraukį.

 

Paslaptinga moteris – seksuali

Mes galime išmokti atrodyti seksualiai. Tereikia kūno formas pabrėžiančios ir apnuoginančios aprangos, kojas ilginančių batų aukštais kulniukais, makiažo, sukuriančio išraiškingą žvilgsnį, ir daugelis vyrų atkreips į jus dėmesį. Tačiau riba tarp seksualumo ir vulgarumo labai plonytė. Juk sakoma, kad paslaptingą viliokę ir „seksbombą“ skiria vos dviem centimetrais ilgesnis sijonėlis.

Nesunku paaiškinti, kodėl visiškai nusirengusi moteris tampa nebe tokia patraukli – nebelieka paslapties. O įvairūs perregimi apdarai, gilios iškirptės ir skeltukai, neužsegtos sagos – tai, kas teikia užuominą, bet intymiausias kūno vietas paslepia nuo akių ir žadina slaptas fantazijas. Intelektualas Francis Kito rašė, kad lytinis poreikis yra silpnas, palyginti su aistra, kuri kyla bent menkiausiai susijaudinus.

Tiesa, gundantys apatiniai, trumpi sijonėliai ar korsetai – tai išoriniai dirgikliai, sužadinantys jaudulį, o tikrasis seksualumas slypi mūsų viduje. Tiksliau sakant, mūsų mintyse.

Minčių terapija

Be biologinės prigimties (seksualumas gali būti užkoduotas net ir genuose), kur kas svarbesnis vidinis nusiteikimas. Tai yra atsakymas, kodėl kai kurios moterys, mūvėdamos džinsus ir vilkėdamos marškinėlius, vyrams taip pat gali atrodyti patrauklios. Visų pirma jaustis patogiai reiškia jaustis natūraliai. Savęs nuvertinimas, negalėjimas atsipalaiduoti koketuojant su vyru – netinkamo mąstymo pasekmė. Toms, kurios mano, kad seksas yra bjaurus dalykas ir apie tai šnekėti nepadoru ir gėdinga, išreikšti vidinį seksualumą gana sudėtinga. Tik pakeitus suvokimą apie intymius santykius ir daugiau apie tai kalbant su priešinga lytimi, pamažu formuojasi seksualumo bruožai.

Tad kodėl gi postringaujame apie seksualius drabužius ar įvairiausių afrodiziakų poveikį? Čia taip pat slypi minčių jėga, moksliškai dar vadinama placebo efektu, kai žmogus jaučia poveikį, nes yra įsitikinęs jo veiksmingumu. Daugelį moterų seksualiai įkvepia nėriniuoti apatiniai, šilkas, satinas, atviri drabužiai, o ryškus makiažas padeda išlaisvinti vidinius kompleksus. Tie patys išoriniai dirgikliai, skirti atkreipti vyrų dėmesį, tiek pat svarbūs moterų vidinei būsenai. Vyrai, kurie mano, jog apatinis trikotažas yra nereikalingas atributas jų seksualiniam gyvenimui, „nes juos vis tiek reikia tučtuojau nuvilkti“, nesuvokia, kokią didelę psichologinę reikšmę tokia apranga gali turėti jo partnerei. Kuo moteris jaučiasi seksualesnė ir gražesnė, tuo stipresni jos seksualiniai troškimai.
 

Žurnalas „JI“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt