Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ar reti intymūs santykiai – geriau?

N-18
Pora lovoje
Vida Press nuotr. / Pora lovoje
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

Neretai tiek poros, tiek mokslininkai ginčijasi, kiek kartų per savaitę pora turėtų turėti intymių santykių, koks skaičius yra normalus. Mokslininkai tikina, kad net palyginus reti intymūs santykiai gali būti visiškai normalūs ir įprasti.

Kai kurie mokslininkai teigia, kad retesni intymūs santykiai yra naudingi. Nors daug kur teigiama, kad dažnesnis sekas suteikia daugiau laimės. Visgi tyrimai rodo, kad net ir mylėdamiesi vos kartą per savaitę žmonės gali būti laimingi ir puoselėti gražius santykius.

Toronto universiteto mokslininkai, apklausę daugiau nei 30 tūkst. amerikiečių, priėjo išvados, kad požiūris „kuo daugiau, tuo geriau“ gali būti neteisingas.

Remiantis apklausomis, kurias atliko Toronto universiteto mokslininkai, apklausę daugiau nei 30 tūkst. amerikiečių, padaryta išvada, kad požiūris „kuo daugiau, tuo geriau“ gali būti neteisingas.

Nors praleidusios daugiau laiko miegamajame, poros gali tapti laimingesnės, visgi moksliniai tyrimai rodo, kad seksas nėra tiesiogiai susijęs su santykių gerove, kaip manyta iki šiol. Todėl jei ir mylitės ne daugiau kaip vieną kartą per savaitę, tai nereiškia, kad jūsų santykiai prasti ar jūs negeidžiate vienas kito.

Mokslininkai taip pat teigia, kad intymūs santykiai kartą per savaitę yra vidutinis ir visiškai normalus skaičius. Tai visiškai nereiškia, kad mylimasi per mažai. Žmonės, kurie puoselėja ilgalaikius santykius ir reguliariai mylisi kartą per savaitę, yra patenkinti, nes mano, kad jų santykiai yra normalūs ir visiškai sveiki. Tyrimas atskleidė, kad lytinių santykių dažnumas taip pat nėra susijęs su vienišų žmonių savijauta.

Žinoma, vien šios išvados nėra pakankama priežastis mylėtis rečiau nei kartą per savaitę. Nesvarbu, ar esate vienišas, ar puoselėjate romantiškus santykius.

Fotolia nuotr./Pora.
Fotolia nuotr./Pora.

Mylisi kartą per metus ir jaučiasi laimingi

Mirror.co.uk apklausė tris poras, kurios turi skirtingus intymių santykių įpročius: viena pora mylisi kasdien, kita kas savaitę, o trečioji – tik kartą į metus.

Nors daugeliui atrodo, kad kartas per metus yra neįtikėtinai mažai, apklaustieji teigė, kad jie daugiau laiko skiria kitiems dalykams: bučiniams, buvimui kartu, maisto gaminimui, bendravimui su šeima. Kai pora susituokė prieš 21 metus, jie mylėdavosi kartą ar du per savaitę, bet ilgainiui šis skaičius mažėjo. Tačiau dabar sutuoktiniai augina net keturis vaikus, tad jie šio daugeliui baisiai skambančio skaičiaus nesureikšmina ir jaučiasi laimingi.

Rečiau mylėtis – geriau?

Kai kurie medikai ir santykių psichologai teigia, kad daugiau sekso yra naudingiau tiek fizinei, tiek psichinei sveikatai, visgi kai kada susilaikyti yra labai naudinga, net jei puoselėjate romantiškus santykius.

Jei rečiau mylėsitės, labiau pasiilgsite intymių akimirkų su antrąją puse, todėl jūsų seksas bus kokybiškesnis, aistringesnis, malonesnis. Tad net jei palyginti mylitės dažnai, pabandykite pailginti laiką ir pamatysite, kad laukimas įneš daugiau spalvų ir potyrių į jūsų intymų gyvenimą.

O gal jus sieja tik seksas?

Be abejo, jei santykiai tik įsiliepsnojo, jūsų aitros tikriausiai neužgesinamos. Visgi jei jūsų santykių pagrindas yra intymus bendravimas, reikėtų pagalvoti, ar tai nėra vienintelis dalykas, palaikantis jūsų ir partnerio ryšį?

Užduokite sau klausimą, ar ištvertumėte ilgesnę intymių santykių pertrauką, ką veiktumėte, kaip bendrautumėte? Jei atsakant į šiuos klausimus jums kilo kliūčių, abejojote, atvirai pakalbėkite su savo partneriu, ką vienas kitam jaučiate, kokią ateitį matote, kas dar be siautėjančių hormonų jus jungia. Atviras ir nuoširdus pokalbis turėtų padėti.

TAIP PAT SKAITYKITE 5 skirtingos meilės kalbos: ar su mylimuoju šnekate ta pačia?

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt