Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Flirtas per „Facebook‘ą“ – kur slypi slidi riba?

Santykiai
„Shutterstock“ nuotr. / Santykiai
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

Tikriausiai daugelis sutiks, kad „Facebook‘as“ yra nuostabus dalykas – vieniems šis socialinis tinklas yra puikus būdas laikui prastumti belaukiant autobuso ar kol bus atnešta vakarienė kavinėje, kitiems – nepamainomas bendravimo įrankis ar tiesiog būdas lengvai ir greitai sužinoti visas dominančias pasaulio naujienas.

Vis dėlto paskutiniu metu netyla kalbos apie „Facebook‘o“ daromą žalą socialiniam žmonių gyvenimui, psichologijai ir netgi poros santykiams. Štai Didžiojoje Britanijoje viena iš penkių porų dėl savo skyrybų baksnoja pirštais būtent į „Facebook‘ą“, rašo wewomen.ca.

Sakote, keista? Gerai pagalvojus, nuklysti į kairę per šį socialinį tinklą išties nėra labai sudėtinga, tačiau ar tikrai dėl neištikimybės yra kaltas būtent „Facebook‘as“?..

Pagalvokite – jūs esate nepatenkitas savo santykiais ar santuoka, o „Facebook‘e“ turite ištisą katalogą savo pažįstamų ar draugų ir puikiai žinote, ką jie veikia ir koks jų asmeninių santykių statusas. Juk net ir tie, kurie realiame gyvenime yra laimingai susituokę, neatsispirs pagundai pasižvalgyti po savo žavios bendradarbės ar kaimynės „Facebook‘o“ profilį, tiesa? Na, o jeigu santykiai pradeda klibėti, tokios galimybės jau tikrai nepraleisite, juk slapčia norite žvilgtelėti, ką šis pasaulis jums dar gali pasiūlyti...

„Shutterstock“ nuotr./„Facebook'as“
„Shutterstock“ nuotr./„Facebook'as“

Štai Kembridžo universiteto studentas 28-erių Damienas tikina, kad bendravimas per „Facebook‘ą“ yra kur kas lengvesnis: „Šis tinklas yra tarsi socialinis „greitintuvas“, praktiškai visose situacijose bendravimas per „Facebook‘ą“ vyksta daug greičiau ir lengviau. Gaila, tačiau tai reiškia, kad net ir flirtas per „Facebook‘ą“ vyksta kur kas greičiau nei realiame gyvenime, o ir flirtuoti gali laisvai ir niekieno netrukdomas!“

Tad argi tai reiškia, kad tam, kad galėtumėte palaikyti sveikus ir sėkmingus santykius, reikia abiems sutuoktiniams ar partneriams visiškai atsisakyti šio socialinio tinklo? Visų pirma, atsakymas į šį klausimą priklauso nuo jūsų pačių. Jeigu turite antrąją pusę, tačiau vis neatsipiriate pagundai paganyti akis po gražių merginų ar vaikinų nuotraukas ir svajojate kada nors realybėje su jais susitikti, tuomet „Facebook‘as“ santykiams į naudą tikrai neišeis. Tačiau, jei tai darote tik dėl savo malonumo ir jokių slaptų svajonių nepuoselėjate ar, juolabiau, jeigu „Facebook‘ą“ naudojate tik darbui ar dėl naujienų srauto, tuomet šis socialinis tinklas jūsų santykių sugadinti tikrai neturėtų.

„Facebook‘o“ taisyklės

Daugeliui porų patartina susikurti bendravimo ir flirto per „Facebook‘ą“ taisykles, mat jos gali užkirsti kelią įvairiems pykčiams ateityje. Tarkime, jeigu turite antrąją pusę, tikriausiai nederėtų užkalbinti visiškai nepažįstamų (net ir gražiai atrodančių) merginų ar vaikinų. Na, o jeigu privačios žinutės sulaukiate patys, į ilgas kalbas leistis nederėtų, vien iš pagarbos dabartiniams santykiams.

„Shutterstock“ nuotr./Neištikimybė
„Shutterstock“ nuotr./Neištikimybė

Kita vertus, taip galite prarasti galimybę susirasti išties gerų draugų. Štai 26-erių Londone gyvenantis Terry tikina paprasto flirto su merginomis per „Facebook‘ą“ atsisakęs dėl tuometinių santykių, tačiau vėliau šio savo sprendimo pasigailėjo, mat su savo mergina vaikinas šiaip ar taip išsiskyrė. „Buvusi mano mergina žinojo, kad vakarėlyje susipažinau su keliomis merginomis, vėliau su jomis pradėjau bendrauti per „Facebook‘ą“, žinoma, mano merginai tai nepatiko ir nors su naujomis pažįstamomis jokių kėslų neturėjau, bendravimą teko nutraukti. Dabar, kai jau esame išsiskyrę, manau, kad tai buvo kvaila, nes, kas gali žinoti, galbūt praradau galimybę turėti išties geras drauges, juk dėl jausmų savo merginai tuomet aš neabejojau...“ – pasakojo vaikinas.

Visiškai atsisakyti bendravimo su priešingos lyties atstovais per „Facebook‘ą“, atrodo, nėra labai teisingas sprendimas, juk ir realiame gyvenime dažnai net nejausdami paflirtuojame su menkai pažįstamais žmonėmis ar kolegomis darbe.

Flirtas yra gyvenimo dalis ir visiškai jo atsisakyti kažin ar vertėtų, svarbu atskirti tą nedidelę ir itin plonytę ribą tarp nekalto flirto ir žengimo neištikimybės link. O juk neištikimybės priežastys gali slypėti kur kas giliau – galbūt miegamajame dingo aistra ar anksčiau skaisčiai švietusi meilės liepsna paskutiniu metu gerokai prigeso? Kartais taip jau nutinka, kad poros jausmai tiesiog ima ir atšąla ir tuomet suveikia protas – arba buvę mylimieji bando gelbėti savo santykius ir vėl įžiebti pradingusią liepsnelę, arba geresnių santykių eina ieškotis kitur...

Visi santykių ekspertai it susitarę kartoja – gerų ir sveikų santykių pamatas yra didžiulis pasitikėjimas ir meilė vienas kitam. Tad jeigu jūsų santykiuose šios dvi savybės vis dar neišblėsę, joks nekaltas flirtas per „Facebook‘ą“ jūsų tvirtos poros tikrai neišskirs!

Šiaip ar taip, bendraudami ar galbūt flirtuodami per „Facebook‘ą“, niekuomet nepamirškite, kad šioje socialinėje terpėje, žmonės labai lengvai gali redaguoti savo nuotraukas, keisti savo pomėgius ir keletą kartų pataisyti žinutes prieš jas išsiųsdami. Tad nesvarbu, kiek gerai manote pažįstantys žmogų per „Facebook‘ą“, laikyti jį geresniu už savo dabartinį partnerį, kurį galbūt pažįstate jau įvairiose gyvenimiškose situacijose, yra ganėtinai kvaila.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt