Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Kaip apie skyrybas paaiškinti valdingo vyro tėvams?“ Santykių ekspertų komentaras

Skyrybos
„Fotolia“ nuotr. / Skyrybos
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

Pernelyg valdingas vyras gali užgožti bet kurią moterį. Tokie santykiai veda į aklavietę ir verčia rinktis – ar toliau sekti vyro pašonėje, ar vis dėlto sukti skirtingais keliais? Ji24.lt skaitytoja pasirinko antrąjį variantą, tačiau jai iškilo kita problema – kaip apie sprendimą skirtis pranešti sutuoktinio tėvams?

Sveiki,

Turiu labai didelį galvos skausmą. Su vaikinu gyvename kartu jau dvejus metus, tačiau noriu skirtis. Kodėl? Todėl kad jam tapau tiesiog judantis objektas namuose. Šiuo metu esame užsienyje, jis dirba, aš poilsiauju (jei galima tai pavadinti poilsiu), kiekvieną vakarą grįžęs iš darbo, jis net nenori ir net nesistengia man parodyti nors menkiausio dėmesio. Man pradėjus priekaištauti, jis atrėžia, kad yra pavargęs. Nejaugi galima tiek pavargti, kad nenorėtumei net sekso? Mylimės rečiau net už vyresnio amžiaus žmones... Nebenoriu kankinti savęs, nebenoriu gaišti laiko su tuo, su kuriuo nematau ateities.

Mano vyras nepaprastai valdingas. Kai užsiminiau, kad noriu tęsti mokslus, jis nepanoro nė žodžio girdėti. Apie mano draugų ratą net baisu ir pasakoti. Jis man paskelbė ultimatumą – „Arba aš, arba tavo draugai“. Todėl dabar turiu tik vieną geriausią draugę (ačiū Dievui, nors ji dar liko), vyriškosios giminės draugų neturiu, nes mano „antroji puselė“ uždraudė man tokių turėti.

Taigi be jokių abejonių noriu skirtis, bet noriu paklausti jūsų, kaip išsiskyrus sugebėti nuvažiuoti į jo namus ir pasiimti savo daiktus (su mumis kartu gyvena jo tėvai), nes žinau, kad už tai, jog paliksiu jį, būsiu apkaltinta tik aš. Jo šeima niekuomet nesupras, kad, porai skiriantis, nebūna kalta tik viena pusė...


Atsako santykių ekspertai Silvija ir Šarūnas Mažuoliai.

Sveiki,

Žmonės turi savo nuomones ir požiūrius į tai, kas vyksta, ir nebūtinai visi supras, kodėl nusprendėte skirtis. Gali būti, kad draugo tėvai smerks jūsų pasirinkimą ir jų akyse liksite kalta dėl griuvusių santykių. Deja, netgi racionalūs paaiškinimai daliai žmonių neįdomūs ir jie tvirtai laikosi savo nuomonės. Kita vertus, dalis žmonių labiau linkę girdėti tai, ką sakome, nei mums atrodo.

Vyras greitai pajunta, kad su moterimi galima elgtis kaip nori ir nesąmoningai pradeda tuo naudotis.

Savikalta ir vidinės baimės gali stipriai iškraipyti kitų žmonių žodžių bei elgesio suvokimą, ir pasaulį pradedame matyti kaip priešišką. Daug ką nulemia mūsų pačių interpretacijos. Bet kokiu atveju vienintelis veiksmingas elgesio modelis su žmonėmis yra taikumas, draugiškumas ir tvirtas savo pozicijos laikymasis. Svarbu skirti bandymą įrodyti savo poziciją nuo bandymo paaiškinti ją. Mėginimai įrodyti neveikia, nes sukelia priešišką atmosferą ir yra žingsnis konflikto link. Tas, kuris mėgina įrodyti, iškarto tampa pažeidžiamu. Bandant tiesiog paaiškinti situaciją, svarbu neprisirišti prie noro, kad kiti žmonės suprastų. Dalis žmonių gali nenorėti suprasti, tad pajutus, kad kalbos niekur neveda, neverta gaišti laiko ir energijos.

Tokiu atveju, jei kalbėtume apie draugo tėvus, teisingiausia tiesiog pasiimti daiktus ir pasitraukti. Bendravimas su žmonėmis nėra labai sudėtingas. Daug sunkiau susitvarkyti su vidiniu kaltės, baimės, nevisavertiškumo jausmais, kurie ir kelia nerimą dėl kitų žmonių reakcijų ir žodžių. Deja, tam reikia pakankamai laiko ir kantrybės susirasti tinkamus specialistus, grupes ar programas, kurios po truputį padėtų susitvarkyti su vidiniu pasauliu. Šiuo skyrybų atveju gali tekti tiesiog eiti „į šaltą dušą“ ir jausti tai, ką jaučiate. Geriausiu atveju draugo tėvai bus gana supratingi ir išsiskirsite gražiuoju, blogiausiu – teks iškentėti nemalonų susidūrimą su priešingomis nuomonėmis ir požiūriais, kol susirinksite daiktus ir išeisite iš jų namų.

„Fotolia“ nuotr./Skyrybos
„Fotolia“ nuotr. / Skyrybos

Baimė susidurti su priešinga nuomone gali pakišti koją ir santykiuose su vyru. Vyras greitai pajunta, kad su moterimi gali elgtis, kaip nori, ir nesąmoningai pradeda tuo naudotis. Dauguma žmonių akimirksniu ima elgtis, kaip jiems būna geriau, jei partneris nemoka išsakyti savo norų ar nepasitenkinimo netinkamu elgesiu. Net neturintys blogų ketinimų ir mylintys vyrai pradės daugiau ar mažiau negerbti moters, kuri nemoka nubrėžti ribų ir išsakyti savo norų. Vieno iš partnerių, dažniau moters, slapukavimas sukelia kito partnerio, dažniau vyro, netaktą. Nutylėjimas, pavyzdžiui, dėl netinkamo elgesio, jau yra slapukavimas, turintis pasekmių.

Jei vyras nežinos, koks jo elgesys žeidžia moterį, jis jo ir nekeis. Dėl to moteris anksčiau ar vėliau pasitrauks iš santykių arba kentės nuo jų. Vidinės baimės turi ir kitą medalio pusę. Žmogus, bijantis išsakyti savo nuomonę ar pastovėti už savo poziciją, dažnai pats yra priešiškas aplinkai ir greitai supyksta ar netgi tampa agresyvus. Kadangi kitus žmones jis mato kaip priešus, savaime pradeda arba bėgti, arba gintis bet kokioje situacijoje, kuri jam pasirodo grėsminga. Iš tikro toje situacijoje negali nebūti jokio pavojaus, tačiau baimių vedamas žmogus interpretuoja ją per savas prizmes. Baimių sukeltas pyktis sukelia ir kitų žmonių pyktį bei veda konflikto link.

Poroje moterys, kurios turi problemų dėl pasitikėjimo savimi, dažnai nutyli vyrui apie savo jausmus arba į kiekvieną netinkamą elgesį reaguoja pykčiu, kandumu ar nepasitenkinimu su didele negatyvumo doze. Galimi įvairūs tylėjimo ir pykčių deriniai, tačiau reaguoti ramiai ir adekvačiai tokiai moteriai sunku. O štai  vyro elgesys nesikeičia nei moteriai tylint, nei išsakant nepasitenkinimą su negatyviomis emocijomis. Vyras girdi tik tai, kas pasakyta ramiu tonu ir kas, jei reikia, užtvirtinama veiksmais, t. y. atsitraukiant nuo vyro ar laikinai atsiribojant nuo santykių.

Rekomenduojame rasti savų būdų, kaip padirbėti su vidinėmis baimėmis, kaltėmis, nepasitikėjimu savimi. Kitaip rizikuojate vėl įbristi į santykius, kuriuose vyras negerbs jūsų ir nekreips į jus dėmesio. Vyrui lengva atsipalaiduoti ir atitolti nuo moteris, ir moters pareiga yra visada išlaikyti nedidelę, bet sveiką santykiams įtampą ir duoti vyrui suprasti, kad reikia gerbti ją ir rūpintis ja. Apsitvarkius savo vidinį pasaulį, palengvės ir santykiai su kitais žmonėmis. Bus lengviau susidurti su priešinga nuomone, laikytis savo pozicijos, nepaisant to, kad kažkam ji gali nepatikti. Atsiras daugiau geranoriškumo ir draugiškumo su aplinkiniais ir pačia savimi, daugiau žmonių gerbs jūsų pasirinkimus ir nuomonę, nepaisant to, kad ji gali neatitikti jų požiūrių ir norų.

Gyvenimo patirtys prasideda nuo mūsų pačių, ir aplinka tam neturi tiek daug įtakos, kiek įsivaizduojame. 


DĖMESIO! Jums su partneriu kyla sunkumų, kurie kartina jūsų santykius? O gal neduoda ramybės kokie komplikuoti širdies reikalai (tarkime, nesiseka rasti antrosios pusės, užmegzti santykių ir pan.)? Drąsiai siųskite klausimą mums el. paštu ji24.lt@zlg.lt. Santykių ekspertai Šarūnas ir Silvija Mažuoliai mielai atsakys.

P. S. LABAI PRAŠOME KLAUSIMUS RAŠYTI TIK LIETUVIŠKOMIS RAIDĖMIS!

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Santykiai Skyrybos
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt