Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip oriai išsiskirti? Elgesio scenarijai

Meilė baigėsi...
„Fotolia“ nuotr. / Meilė baigėsi...
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

Retai kuris mūsų po skyrybų jaučia palengvėjimą lyg atvertus naują gyvenimo puslapį, dažniau tik pyktį, nusivylimą ar geliantį kaltės jausmą. Taigi – ar įmanoma kuo neskausmingiau išsiskirti?

Svarbiausias dalykas – sudėlioti visus taškus virš „i“. Tegul tarp jūsų nelieka nieko neišsakyto: išrėkite, išverkite ar ramiai išsakykite viską, dėl ko skaudu. Neslėpdami, nenutylėdami, nepalikdami daugtaškių. Nereikėtų siūlyti apie tai pasikalbėti vėliau susitikus prie kavos. Skiriantis svarbu sugebėti ryžtingai atsisveikinti, bet tai padaryti gražiai, be pykčio ir pagiežos.

patarimai poroms, kai jau nebe laikas ieškoti kompromisų ir suteikti santykiams dar vieną galimybę. pateikiame elgesio scenarijus, kai jau tvirtai žinoma, kad vienintelė savęs ir geresnio gyvenimo išsaugojimo viltis – skyrybos.

Kai skyrybų iniciatorė – jūs

Jei ryžotės skirtis jūs, tai visai nereiškia, kad jums bus lengviau. Bet galite pasistengti, kad mažiau kentėtų buvęs mylimasis, o jūs išsaugotumėte orumą ir mažiau kankintumėtės dėl užklupusio kaltės jausmo.

♦ Viskam savas laikas. Svarbu rimtam pokalbiui atrasti tinkamą momentą. Įvertinkite ne tik savo, bet ir partnerio emocinę būseną. Pasiruoškite pašnekesiui, apgalvokite, ką ir kaip sakysite. Geriau nepradėkite tokio pokalbio, jei užgriuvo daugybė problemų, kurios reikalauja greito sprendimo.
♦ Kontroliuokite emocijas. Įvertinkite partnerio charakterio ypatumus: nervingam, greitai įsiplieskiančiam dėl smulkmenų žmogui geriau apie savo sprendimą nepranešti netikėtai. Jei jūsų buvęs mylimasis tylus, drovus ir nuo jūsų priklausomas žmogus, nevertėtų pasiduoti jo manipuliacijoms ir apeliavimui į jūsų sąžinę. Būkite tvirta, jei jus kaltins beširdiškumu ir negailestingumu. Pasistenkite nuraminti partnerį.
♦ Kalbėkite tiesiai ir aiškiai. Pradėdama lemiamą pokalbį, kalbėkite ramiai ir atvirai, venkite užuominų ir neaiškumų. Aiškiai duokite suprasti, kad kelio atgal nėra. Nebijokite būti ryžtinga, kitaip neištūksite iš užburto nutylėjimų ir saldaus melo rato. Aiškintis santykius telefonu įmanoma tik tada, kai viskas jau aptarta, išskyrus paskutines smulkmenas. Ir atsiminkite: kad kuo geriau kontroliuosite situaciją, tuo lengviau bus išverti išsiskyrimą.

Kai skyrybų iniciatorius – jis

Geriausia jums, jei iškart susitaikysite, kad skyrybos – jau įvykęs faktas. Taip, jis išėjo. Ir šimtą kartų pakartota bei apverkta ši frazė, patikėkite, vėliau nebejaudins taip, kaip dabar. O tai jau maža pergalė kovoje už save.

♦ Pasidalinkite šia nelinksma naujiena su kuo daugiau žmonių. Nors turbūt norėsis elgtis atvirkščiai... Tačiau informavimas apie tai, kas įvyko, tegul nevirsta sriūbavimu ant kiekvieno pažįstamo peties. Paverkti ir išsipasakoti galite mamai ir geriausioms draugėms. Psichoanalitikai tokį skaudaus fakto paviešinimą vadina kančios išsklaidymu. Kai pasipasakosite, kas įvyko, dvidešimtai draugei ar pažįstamai, pajusite, kad jau ne taip sunku, kaip buvo.
♦ Atsisėskite prieš veidrodį ir išliekite visą savo liūdesį bei nusivylimą. Galite keiktis, verkti, bartis ar net dainuoti. Psichologai teigia, kad tokia terapija gana efektingai slopina stresą.
♦ Rašykite dienoraštį. Tai puikus būdas išsilaisvinti nuo prisiminimų, nuoskaudų, suvaldyti įžeistus jausmus – juk viskas, kas patikima popieriui, palaipsniui virsta praeitimi. Išgyventos ir aprašytos emocijos jau nebeužguls jūsų visu svoriu.
♦ Judėkite. Nesvarbu, kaip. Galite bėgioti parke, perstumdyti baldus namie ar surengti generalinę tvarką. Dar klasikai rašė, kad nuo sielos kančių geriausiai gelbsti fizinė veikla. Ir kuo jos daugiau – tuo geriau.  
♦ Duokite valią emocijoms. Visai neblogai išsirėkti kur nors miške (prieš tai apsidairius...) ar užsirašyti į kikbokso treniruotę – tvatindama bokso kriaušę išliesite visas negatyvias emocijas, ir jos nebegrauš iš vidaus.
♦ Atiduokite visas jėgas karjerai. Jei atrodo, kad iš kadaise laimingo asmeninio gyvenimo liko tik šukės, tai ne priežastis imti trypti viską, kas liko. Galbūt jus įkvėps mintis, kad bent darbe galite pati viską kontroliuoti. Mėgaukitės ir džiaukitės savo pasiekimais – sėkmės lydimas žmogus visada traukia aplinkinių akį. Tad jei nemanysite, kad jūsų gyvenimas beviltiškai žlugęs, o kreipsite dėmesį į tas jo sritis, kuriose sekasi, netrukus tikrai pritrauksite tinkamą kandidatą į savo širdį...
♦ Dažniau ieškokite malonių smulkmenų. Pažiūrėkite gerą filmą, perskaitykite knygų, kurioms nebuvo laiko, nusipirkite naujų drabužių, nueikite į vakarėlį, nors ir nesinorės. Ir svarbiausia – kuo dažniau būkite ne viena, o su draugais.

Patikėkite, kad kelio atgal nėra

Nesileiskite į prisiminimus, tad verčiau iškart nukabinkite bendras nuotraukas, kuo toliau į stalčius sukiškite mielas smulkmenas ar dovanėles. Po pusmečio jos jau taip nebejaudins.

Nebevartokite žodelio „jeigu“. Dažniausiai jis sukelia tik neigiamas emocijas, o vėliau – depresiją. Neverta savęs kankinti, kad jeigu tada būtumėte pasielgusi taip ir taip, galbūt viskas būtų kitaip susiklostę.

Vieno recepto visiems nėra ir negali būti, bet yra ir vienas pozityvus dalykėlis – kiekvienas išsiskyrimas yra kažko kito pradžia (nors dabar taip neatrodo)... Tai liga, nuo kurios tikrai pasveiksite.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt