Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

5 dalykai, kurie pasikeičia po vestuvių

Vestuvės
123RF nuotr. / Vestuvės
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

Ilgai svajojote apie santuoką ir gražią partnerystę, įsivaizdavote, koks puikus bus jūsų gyvenimas? Tikriausiai toks ir bus, tačiau turite žinoti, kad po vestuvių kai kurie dalykai pasikeis.

Jūsų pavardė. Tai tikriausiai pats akivaizdžiausias pokytis ne tik jums, bet ir kitiems. Jis įvyksta iškart – nuo šiol turėsite prisistatyti naująja pavarde. Ir, beje, prie naujos pavardės priprasti nėra taip paprasta.

Nors pirmaisiais santuokos metais aistra liepsnote liepsnoja, vėliau ji iš lėto rimsta.
Juk būna ir sunkių dienų, kai nė vienas nepavelka kojų.

Gali būti, kad kurį laiką paklausta prisistatysite ar pasirašysite sena pavarde ir staiga suprasite, kad jūs turite naują. Taigi prie šio pokyčio teks kurį laiką pratintis. Beje, reikės pakeisti ir „Facebook“ paskyroje pavardę, o tai reikš, kad viešai deklaruojate visiems, jog jūsų gyvenime įvykio vienas svarbiausių įvykių.

Kartu su pavarde pasikeičia ir moters vaidmuo. Kad ir kaip būtų gaila, aplinkiniai, o ypač darbdaviai vis dar mano, kad ištekėjusi moteris turi mažiau ambicijų, nes atsiduoda šeimai. Vedusiam vyrui šiuo atžvilgiu kiek paprasčiau – į jį žvelgiama kaip į šeimos žmogų, kuriam svarbu rūpintis savo šeima, todėl manoma, kad jis nevengs atsakomybių.

Seksualinis gyvenimas. Nors pirmaisiais santuokos metais aistra liepsnote liepsnoja, vėliau ji iš lėto rimsta. Po kiek laiko seksualinis potraukis gali sumažėti, juk būna ir sunkių dienų, kai nė vienas nepavelka kojų. Be to, atsiranda gyvenimiškų rūpesčių, vaikai. Tačiau nereikia leisti aistrai užgesti. Mėgaukitės buvimu kartu: pažiūrėkite kartu filmą, lieskite viena kitą, užmikite apsikabinę – tai irgi svarbu.

TAIP PAT SKAITYKITE: Jei dar neišsirinkote vestuvinės suknelės

Vida Press nuotr./Vestuvės
Vida Press nuotr./Vestuvės

Jūsų prioritetai. Jei tuokiatės, vadinasi, aišku, kas jums gyvenime yra svarbu ir kam skiriate pirmenybę. Taigi nuo šiol ir prioritetai bus skirti šeimai. Jei iki šiol mėgote šėlioti iki išnaktų su draugais, gali būti, kad tai jums bus nebesvarbu. Jūsų prioritetai pasikeis – daugelis jų suksis apie šeimą ir santykius su sutuoktiniu: planuosite pirkti būstą, norėsite susilaukti vaikų, bandysite įgyvendinti savo gyvenimo viziją.

Galbūt jums gali tekti priimti ir sudėtingesnius sprendimus, pavyzdžiui, kuriam nors sutuoktiniui laikinai atsisakyti karjeros ir pasišvęsti šeimai, vaikams. Tai nelengvas sprendimas, tačiau sukūrus šeimą kai kurie kiti dalykai tampa antraeiliai.

Įsipareigojimai. Nuo to laiko, kai tik ištariate vienas kitam „taip“, prisiimate atsakomybę už santykius. Anksčiau jie būtumėte išsiskyrę, tai būtų tik nepavykę santykiai, o santuoka – kur kas rimčiau. Įsipareigojate visą gyvenimą būti su savo išrinktuoju, palaikyti, kad ir kas nutiktų, eiti kartu ir žiūrėti viena kryptimi. O šis įsipareigojimas prasideda nuo mažų dalykų: kasdienio rūpesčio, palaikymo, buvimo šalia. Jei anksčiau galėjote numoti ranka ir sakyti, kad sudėtingos situacijos išsispręs savaime, dabar dėl kiekvieno nesutarimo būsite atsakingi abu. Tai sudėtingas, bet kartu ir labai jaudinantis dalykas.

Pinigai. Kadangi santuoka reiškia šeimą, jūsų finansai nuo šiol bus bendri. Jei iki šiol turėjote kiekvienas atskirą sąskaitą, pirkdavote tai, kas patinka, dabar viskas šiek tiek pasikeis.

Nuo šiol galios taisyklė „Kas tavo – tas mano, kas mano – tas tavo“. Tad turėsite priprasti, kad dėl didesnio pirkinio reikės pasitarti su sutuoktiniu, nebegalėsite priimti sprendimų nepasitarę ir karštakošiškai.

Būna, kad sutuoktiniai skirtingai suvokia, kaip reikėtų tvarkyti šeimos finansus. Tai visai nekeista, nes daugelis dalykų susiformuoja dar šeimoje. Visgi turėsite nuspręsti, kaip tvarkyti šeimos biudžetą: kaip dalyti pinigus maistui, pramogoms, kokią pinigų dalį atidėti taupyti. Aišku, jei iki santuokos gyvenote kartu, galbūt jūsų finansų modelis jau yra susiformavęs, tačiau vis tiek kai kuriuos dalykus teks derinti labiau.

Kad ir kiek dalykų po vestuvių keistųsi, tai nuostabus žingsnis, kuris ne tik įpareigoja, bet ir leidžia atrasti tai, apie ką iki šiol net nepagalvojote. Kelionė tik prasideda!

TAIP PAT SKAITYKITE: Vestuvių planuotoja Laura Vagonė: „Noriu, kad žmonės pamirštų stereotipus“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt