Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kodėl moterys ieško atsitiktinio sekso?

Pora
Shutterstock nuotr. / Pora
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

Pagal statistiką, viena iš trijų 25–45 metų moterų bent kartą gyvenime nukrypsta „į kairę“ su žavingu nepažįstamuoju, net ir žinodama, kad tokie santykiai – be ateities. Kodėl?

Na, tradiciškai manoma, kad vyrams „pasitaiko“, o štai moterims pasitaikyti tiesiog negali. Jos gi židinio kurstytojos, motinos ir gerosios namų dvasios, todėl ir visuomenė, ir jos pačios už tai daug labiau save smerkia. Psichologai išskiria net aštuonias priežastis, kodėl dailiosios lyties atstovės ieško atsitiktinių ryšių.

1. Santuokinio gyvenimo rutina

Ateina momentas, kai vedybinė lova nebežavi taip, kaip anksčiau. Ir joje dažniau norisi tiesiog paskaityti knygą... O jei naujovių trokštanti moteris gyvena su itin konservatyviu vyru, ji gali susižavėti kitu, kuris tarsi žada aštrių pojūčių fejerverką.

2. Noras pakelti savivertę

Yra itin savimi nepasitikinčių moterų – galbūt jos neturi nuolatinio partnerio (ir nuolat lygina save su kur kas laimingesnėmis draugėmis), galbūt kadaise buvo vyrų skaudžiai sukritikuotos („guli kaip koks rąstas!”). Taigi, su vyru, kuris jos visai nepažįsta, tokia moteris tarsi nusimeta praeities naštą, jaučiasi labiau atsipalaidavusi ir pasąmoningai trokšta įrodyti, kad yra pasiruošusi viskam...

3. Paprastas smalsumas

Tai vaikystėje itin griežtai auklėtų moterų motyvas. Visą žalią savo jaunystę būdamos valdingos motinos šešėlyje jos savo poelgius vertino tik per vieną prizmę: „Ar tai galėtų elgtis mergina iš padorios šeimos?“ Tad išsilaisvinusios iš tėvų kontrolės, jos stengiasi atsikratyti nevisavertiškumo komplekso ir atsigriebti – leidžiasi į nuotykius su šūkiu: „Gyvenime viską reikia išbandyti!“

4. Įsipareigojimų baimė

Dažnai turinčios problemų asmeniniame gyvenime (iširusi santuoka, nesantuokinis vaikas, sunki finansinė padėtis, silpna sveikata) moterys nesiryžta užmegzti su vyru ilgalaikių santykių. Jas tenkina principas: „Niekas niekam nieko neskolingas“ – taigi ieškoma trumpalaikių neįpareigojančių santykių.

5. Iškreiptas laisvės suvokimas

Būdingas itin emancipuotoms damoms, pasiekusioms karjeros aukštumas. Dažniausiai jos neturi laiko asmeniniam gyvenimui ir nuolatiniams santykiams, o įprotis visur ir visada varžytis su vyrais suformuoja tokią jų gyvenimišką filosofiją: „Juk jeigu vyrams galima, tai ką – mes blogesnės???“

6. Viduramžio krizė

„Geriau jau atsitiktinis seksas nei visiškas jo nebuvimas!“ – taip svarsto 40-metės ir vyresnės vienišos ar išsiskyrusios moterys. Jos įsitikinusios, kad ilgalaikiams santykiams beveik neįmanoma susirasti laisvo jų amžiaus vyro, o senatvės baimė jas stumia į atsitiktinių vyrų glėbį: nors taip jos retkarčiais pasijunta moterimis.

7. Karjeros aukštumų troškimas

Būdingas jaunoms moterims, kurios įsitikinusios, kad norint pakilti vienu kitu karjeros laipteliu galima tik per tiesioginio viršininko lovą. Taigi, joms spontaniškas seksas per įmonės vakarėlį – pirmas žingsnis svajonių link.

8. Apgirtimas

Tai dažniausias moterų atsakymas į klausimą, kodėl jos prasidėjo su tuo neaiškiu tipeliu... Taigi, reikėtų pasiruošti dar ir moralinėms pagirioms kitą rytą.

Nemalonios atsitiktinio ryšio pasekmės. Jų nemažai: ir lytiškai plintančios ligos, ir baimė, kad TAI išaiškės (ypač jei atsitiktinio sekso partneris – bendradarbis), ir nusivylimas tuo kitu ir savimi. Liūdniausia pasekmė – Pelenės sindromas: kai po meilės nakties moteris beviltiškai laukia santykių tęsinio ir kuria bendros ateities planus. Taigi, kartais vertėtų nuo tokių nuotykių susilaikyti – vien dėl savo fizinės ir psichinės sveikatos...

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt