Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kokias psichologines priežastis slepia vyro nenoras mylėtis?

Seksas
„Shuterstock“ nuotr. / Seksas
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

Manote, kad vyras mylėtis su jumis atsisako dėl to, kad tapote jam nepatraukli? Visiška netiesa! Su tokiomis problemomis susidurti gali net ir gražiausios pasaulio moterys. Tikroji sumažėjusio vyro seksualinio libido priežastis gali slypėti kur kas giliau nei manote – jo psichologijoje.

Tad dėl kokių priežasčių iš tiesų vyrai įjungia raudoną šviesą seksualiniams malonumams ir kaip šias problemas išspręsti, pataria žurnalo „Psychology Today“ kalbinta diplomuota sekso ir santykių ekspertė Laurie Watson.

Jo darbas yra jo meilužė

Kai vyrai aistringai siekia savo karjeros, savo seksualinį susijaudinimą, kuris turėtų būti skirtas jų mylimosioms, jie gali sublimuoti būtent savo darbui. Tuomet jiems kur kas didesnį pasitenkinimą savo ego kelia ne seksas, o uždirbami pinigai, pagyrimai ar paaukštinimas darbe.

„Fotolia“ nuotr./Aistringas apkabinimas
„Fotolia“ nuotr./Aistringas apkabinimas

Ką daryti? Stenkitės nuolat domėtis jo karjera, kad vyras kartu su jumis galėtų pasidžiaugti savo pasiekimais darbe. Galite netgi užsirašinėti svarbiausius dalykus, tarkime, kokį projektą jis rengia, kad parodytumėte savo nuoširdų domėjimąsi. Vis dėlto paprašykite, kad vyras nepamirštų skirti laiko ir jums. Papasakokite apie savo pasiekimus darbe ar pasiūlykite skirti bent valandą laiko tik jums abiems. Na, o savaitgaliais arba bent kartą per savaitę kartu nueikite į pasimatymą, taip išsaugosite romantikos kibirkštėlę. Jeigu vyras vakarais būna pernelyg pavargęs po darbų, pasiūlykite jam pasimylėti rytais, juk seksas suteikia energijos visai dienai!

Seksualinė autonomija

Jūsų vyras atsisako su jumis mylėtis, o savo seksualinius troškimus, tiesiogine prasme, jis tiesiog perima į savo rankas. Na, tiksliau, į vieną ranką... Juk pasitenkinti žiūrint porno ar pasitelkus savo paties fantazijas yra gerokai lengviau.

Kai kurie vyrai jaučiasi pažeidžiami, kai privalo priklausyti nuo kito žmogaus siekdami savo seksualinio pasitenkinimo, mat jie mano, kad priklausomybė daro juos nevyriškus. Įvairios sunkios patirtys vaikystėje, nepakankamas tėvų rūpestis vyrų arba moterų psichologijoje gali įausti suvokimą, kad priklausomybė yra pavojinga.

Ką daryti? Pasakykite savo mylimąjam, kad seksas yra būtinas jūsų santykiams. Paprašykite, kad jis atsitrauktų nuo masturbacijos ir pabandytų išsiugdyti seksualinį geismą jums. Visuomet priminkite sau, kad jo seksualinio geismo trūkumą lėmė ne jūsų kaltė, tai nėra asmeniškas dalykas, tai veikiau savisaugos būdas dėl baimės prisirišti ir būti priklausomam nuo kito žmogaus.

Nerimas dėl erekcijos disfunkcijų

Erekcijos disfuncija, pernelyg ankstyva arba uždelsta ejakuliacija gali būti daugelio veiksnių priežastis, tačiau vyro jausmai po nepavykusio sekso (susierzinimas, pyktis ar gėda) dažniausiai tampa pagrindine priežastimi, kodėl jis visiškai praranda norą mylėtis.

Fotolia nuotr./Jis ir Ji
Fotolia nuotr./Jis ir Ji

Ką daryti su vyresniais vyrais? Priežastis čia dažniausiai slypi ne dėl seksualinės aistros sumažėjimo, o dėl baimės, kad lovoje gali tiesiog nieko nepavykti. Psichologinė baimė blogai pasirodyti vyresnio amžiaus vyrams gali tapti pagrindine priežastimi visiškai atsisakyti sekso. Įtikinkite savo vyrą apsilankyti pas urologą, kad jis išsitirtų testosteronų lygį savo organizme. Galbūt tai jį kiek nuramins... Jei šis būdas nepadės, paprašykite, kad mylimasis patenkintų jus rankomis, burna. Tai darydamas jis tikrai susijaudins ir tuomet nebus ko bijoti – gamta viską sudėlios į savas vietas...

Ką daryti su jaunesniais vyrais? Su tokiomis problemomis susidūrę jauni vyrai kur kas labiau jaudinasi dėl savo mylimosios reakcijos, tad visų pirma, būkite supratinga, antra – reikalaukite, kad vaikinas kreiptųsi pagalbos. Pernelyg ankstyvą ejakuliaciją dažniausiai padeda išspręsti seksualinė terapija.

Baimė atskleisti seksualines fantazijas

Daugelis seksualinę terapiją pasirinkusių porų neretai apie savo mylimuosius ir apie save pačius sužino išties netikėtų dalykų. Štai, pavyzdžiui, puikų darbą turintis ir šeimą mylintis vyras, lyg ir neturintis iškreiptų sekso fantazijų, nuėjęs pas psichologą ir pažvelgęs į save įdėmiau supranta, kad jį už romantiškas meilės naktis kur kas labiau domina karštas ir audringas seksas. Būna atvejų, kad apie savo seksualinius troškimus žmonės nežino ir patys, tačiau būna ir taip, kad net ir žinodami, jie bijo juos atskleisti savo mylimiesiems. Toks seksualinių troškimų užgožimas ir nepakankamas pasitenkinimas seksu ilgainiui gali atbaidyti bet kokį norą mylėtis.

Ką daryti? Pasistenkite atvirai pasikalbėti ir pažadėkite savo vyro neteisti už jokias jo seksualines fantazijas. Pasiūlykite jas išbandyti ir būtinai papasakokite savo troškimus. Atviri santykiai, nuoširdūs pokalbiai ir išsakytos seksualinės fantazijos garantuos jums nepamirštamus malonumus lovoje!

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt