Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Mano mergina atsisako mylėtis... Nejaugi jos nejaudinu?“ Santykių ekspertų komentaras

Santykiai
„Shuterstock“ nuotr. / Santykiai
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

Į portalo Ji24.lt redakciją kreipęsis Julius klausia, kas gali lemti moters nenorą mylėtis – išblėsusi aistra, dingusi meilė, o gal tiesiog užklupusi rutina?

Laba diena,

Nutiko tokia situacija. Mes su drauge gyvename kartu, santykių pradžioje seksualinis gyvenimas buvo idealus, bėgant laikui mano jausmai, geismas jai nė kiek nesusilpnėjo, o jai, kiek pastebiu, visai kitaip... Kai bandau eiti prie fizinės meilės, iš jos veido matau, kad ji to nenori. Mano mergina nuolat atsisako su manimi mylėtis. Aišku, aš nenorėdamas jos įžeisti, jos labai neverčiu. Ji nuolat prašo nepykti ir vis atsiprašinėja... Kartu esame tik pusę metų, bet nejaugi po tokio trumpo draugystės laiko aš jos jau nebejaudinu? Ji sako, kad mums reikėtų pakeisti aplinką, kad merginos kitokios, jos negali dažnai mylėtis... Bet kodėl tada mano geismas ir jausmai jai tik stiprėja, o ji kuo toliau, tuo labiau manęs nenori? Gal jūs kaip nors man padėsit išsiaiškinti šiuo klausimu.

Ačiū, Julius


Atsako santykių ekspertai Silvija ir Šarūnas Mažuoliai.

Sveiki,

tiesa, kad dažnesniu atveju vyrui seksualiniai santykiai yra daug svarbesni nei moteriai, tačiau retai poros problema būna dėl šios priežasties.

Moteriai seksualiniai traukai ir norui eiti į fizinį kontaktą labai svarbi jos emocinė būklė ir tai, kaip ji jaučiasi poroje. Vyrui seksas padeda atsipalaiduoti, ir dalis vyrų tokiu būdu šalina stresą, taigi jiems stresinė būsena gali tik didinti norą mylėtis. Moteriai – priešingai, stresas užslopina seksualinę trauką, ir mylėjimasis tampa nemalonus. Kuo moteris patiria didesnį stresą ir kuo daugiau susikaupia negatyvių emocijų, tuo sunkiau jai mylintis patirti malonumą ir tuo labiau ji apskritai vengia sekso. Be to, sekso metu moters kūnu pradeda kilti energija, kuri išjudina susikaupusias sunkias emocijas, ir moteris po mylėjimosi gali kurį laiką jausti liūdesį, emocinį skausmą, norą verkti, kylantį pyktį, agresiją. Dalis moterų intuityviai jaučia, kad taip bus, ir dėl to vengia suartėjimo.

Tam, kad moteris norėtų mylėtis bei patirtų iš to kuo didesnį malonumą, jai būtinos kelios sąlygos:

Ji turi jaustis saugiai poroje su savo vyru. Jai svarbu žinoti bei jausti, kad vyras yra pasiruošęs įsipareigoti jai ir santykiams. Moteriai mylėjimasis reiškia galimybę susilaukti palikuonių ir atsipalaiduoti bei mėgautis seksu ji gali tik tada, kai jaučiasi saugi, kad nebus palikta viena su galimais vaikais.

Moteris turi būti pailsėjusi, neužsikrovusi darbais, turinti laiko sau. Pervargusiai moteriai mylėjimasis yra tik dar vienas varginantis užsiėmimas, kurio ji, jei galės, vengs.

Kadangi emocinė moters būklė svarbi jos potyriams sekso metu, sunkios emocijos, kurių ji yra prikaupusi per gyvenimą, skatina ją vengti mylėtis. Moteriai svarbu turėti galimybę periodiškai išsivalyti emociškai – išrėkti, išverkti viską, kas yra susikaupę. Dalį emocinio moters valymosi turi sugerti vyras ir išmokti priimti jos sunkias emocijas bei būti su ja tuo metu, kai moteriai blogai.

Vyro trauka moteriai svyruoja labai nestipriai, kai tuo tarpu moteriai seksualinė trauka priklauso nuo daugybės faktorių. Tai nereiškia, kad tos traukos nėra, tai reiškia, kad tam, jog ji būtų sužadinta, reikia daugiau nei vien būti šalia vyro.

Vyro tikslas mylintis turėtų būti orentuotas į moters patiriamą malonumą, o ne paties pasitenkinimą.

Statistiniais duomenimis, Amerikoje  mylėjimasis porose vidutiniškai trunka apie dvi minutes. Vyrui pasiekti orgazmą to visiškai užtenka ir jis lieka patenkintas, tuo tarpu moteris kartais net nespėja pajusti, kad kažkas apskritai įvyko. Vietoje malonumo ji gauna tik nusivylimą.

Moters kūnas daug lėčiau reaguoja į seksualinį stimuliavimą, ir pati sueitis jai neturi tiek daug reikšmės. Seksas, kaip beatrodytų keista, moteriai prasideda nuo nuolatinio dėmesio rodymo jai, komplimentų, šiltų, neturinčių jokios seksualinės potekstės, apkabinimų. Vyro tikslas mylintis turėtų būti orentuotas į moters patiriamą malonumą, o ne paties pasitenkinimą. Taip seksas taps malonesnis ir pačiam vyrui.

Daug porų iki galo neišsiaiškina, kas jiems teikia malonumą, ką jie mielai padarytų dėl savo partnerio, o kas jiems yra nepriimtina. Moteris turi informuoti vyrą, kaip ją reikia liesti, kiek ilgai iki sueities ji nori glamonių, bučinių, galbūt komplimentų ir dėmesio jai. Didelė dovana moteriai po mylėjimosi – nenusisukti ir užmigti, o pabūti šiek tiek su ja apsikabinus. Nepaisant to, kad vyras netenka daug energijos sekso metu, kiekvienas vyras yra pajėgus dar kelias minutes išlikti neužmigęs ir pabūti su savo moterimi.

Galimybė išsivalyti sunkias emocijas yra dar vienas faktorius, atnaujinantis moters trauką vyrui. Kaip jau minėjome, moteris emociškai valosi į vyrą, tačiau tik tuo atveju, jei santykiuose jaučiasi saugi. Dalis vyrų nesupranta, kas nutinka, kai po ilgesnio laiko kartu, ypač kai santykiai pradeda judėti rimtesnių įsipareigojimų link, moteriai vis dažnėja prastos nuotaikos, ji pradeda reikšti pykčius, nepasitenkinimus, susierzinimus ir panašiai.

Tai visiškai normalus procesas ir reikia susirūpinti tuomet, kai moteris to nedaro. Jei ji visą laiką geros nuotaikos arba stengiasi tokia būti, neišreiškia sunkių emocijų, pastarosios po truputį kaupiasi. Kaip tik dėl to pradeda mažėti seksualinė trauka bei noras mylėtis, nekalbant apie tai, kad šilti jausmai (meilė) vyrui taip pat po truputį gęsta.

Moters pareiga santykiuose – išmokti reikšti sunkias emocijas ir daryti tai taip, kad nesužeistų vyro. Vyro pareiga – neslopinti šios išraiškos, nebandyti moters linksminti ar keisti, o būti su ja tuomet, kai moteriai sunku. Pora turi po truputį tarpusavyje išsiaiškinti, kaip tvarkytis tokiose situacijoje ir ko moteriai tuo metu reikia iš vyro. Be to, reikėtų žinoti, kad gali stipriai skirtis mylėjimosi dažnumo poreikis. Vienam partneriui to gali reikėti kelis kartus per savaitę, o kitam – kartą ar du per mėnesį, ir tai yra visiškai normalu. Jūs turite tai išsiaiškinti tarpusavyje ir rasti abipusį sprendimą.

Retesniais atvejais moteriai mylėjimasis apskritai yra neįdomus ir seksualiai su vyru ji suartėja tik santykių pradžioje tam, kad  gautų stabilius santykius. Kuomet santykiai nusistovi, ji pradeda vis rečiau sutikti mylėtis.

Labai sunku pasakyti, kokia yra Jūsų poros situacija. Judviems būtų naudinga apsilankyti pas santykių specialistą ar psichologą abiem kartu ir rasti atsakymus į klausimus. Mylėjimasis ir su tuo susijusios problemos yra psichologinio arba emocinio pobūdžio. Jei mokate kalbėtis kaip pora ir išklausyti bei išgirsti vienas kitą, galite patys eksperimentuoti ir ieškoti tikrųjų dabartinės situacijos priežasčių. Sėkmės Jums!


DĖMESIO! Jums su partneriu kyla sunkumų, kurie kartina jūsų santykius? O gal neduoda ramybės kokie komplikuoti širdies reikalai (tarkime, nesiseka rasti antrosios pusės, užmegzti santykių ir pan.)? Drąsiai siųskite klausimą mums el. paštu ji24.lt@zlg.lt. Santykių ekspertai Šarūnas ir Silvija Mažuoliai mielai atsakys.

P. S. LABAI PRAŠOME KLAUSIMUS RAŠYTI TIK LIETUVIŠKOMIS RAIDĖMIS!

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Seksas Meilė
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt