Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Moteriškas ginklas – silpnumas

Jis ir Ji
Fotolia nuotr. / Jis ir Ji
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

„Savo seminaruose moteris mokau, kad tiesioginis spaudimas vyrui, ko nors reikalaujant, sugadina tarpusavio santykius, o rezultatas dažniausi esti niekinis“, – sako santykių ekspertas Šarūnas Mažuolis.

Ar teko kada įsakyti vyrui atlikti kokį darbą? Kas buvo vėliau? Greičiausiai jis arba atsisakė tai padaryti arba, padaręs vieną kartą, daugiau jums niekada nepadėjo šioje srityje.

Prieš porą metų viena pažįstama papasakojo nutikimą: senais laikais, kol dar nebuvo pampersų, žmonės naudojo vystyklus ir juos dažnai skalbdavo. Moteris paprašė vyro pagalbos. Vyras vystyklus išskalbė, bet tai padarė „vyriškai kokybiškai“. Moteris nesusilaikė ir išsakė paprastutę pastabą: „Žiūrėk, kaip prastai išskalbei.“ Vyras tėškė vystyklus į vonią ir daugiau niekada nebeprisilietė prie jų…

Pateiksiu kelias esmines klaidas, daromas prašant vyro pagalbos (arba reikalaujant atlikti tai, ką jis privalo atlikti):

 

1. Visiškos pasirinkimo laisvės atėmimas. Pavyzdžiui, „Brangusis, suremontuok spintelę. Šiandien!“. Teisingiau būtų sakyti (nereikalaujančia intonacija): „Brangusis, būtų šaunu, jei suremontuotum spintelę, bet viskas gerai, jei nespėsi šiandien. Pasitikiu tavimi, padarysi tai kitą dieną.“

Geriausias patarimas bandant teigiamai paveikti vyro elgesį – nieko nereikalaukite ir neprašykite, kai esate susinervinusi.

Suprantu, kad kyla klausimas, ar vyras iš viso kada nors suremontuos tą nelemtą spintelę, jei su juo taip šnekėsime? Tikrai nieko nevyks be kitų moteriškame arsenale esančių nuostabių poveikio priemonių.

 

2. Parodoma, kad kitu atveju vyras bus nereikalingas. Pavyzdžiui, trūkus kantrybei dėl spintelės, negrasinkite: „Na ir nereikia! Pati suremontuosiu!“ Geriau naudokite moterišką gudrybę „Padėk man, brangusis“. Kaip tai daroma? Pradedame daryti vyrišką darbą, bet darome tai nerangiai ir nemokšiškai. Paprastai tokiais atvejais vyras neapsikentęs atskuba ir „išvaduoja“ jus nuo „neteisingo darbo darymo“.

 

3. Kaltinimas. Pavyzdžiui, vyras jau antras mėnuo „strateguoja“ spintelės remontą. Moters kantrybei trūkus, ji pareiškia: „Tu niekada nesutvarkysi šios spintelės!“ Kaip manote, kokia tikimybė, kad po tokių žodžių vyras puls tvarkyti spintelę? Tiesą sakant, maža... Tokios ištartos frazės rezultatas – sugadinti santykiai, nuotaika ir… nepataisyta spintelė.

 

Mes, vyrai, jautrūs spaudimui ir nepagarbos rodymui, tad esame valdomi moteriško „silpnumo“ ir švelnumo. Geriausias patarimas bandant teigiamai paveikti vyro elgesį – nieko nereikalaukite ir neprašykite, kai esate susinervinusi. Sustokite minutėlei ir užduokite sau klausimą: „O jei man pasakytų tokiu tonu, kaip reaguočiau?“ Ar tai neišprovokuotų jo gynybos, agresijos ar ignoravimo? Juk kai vyras naktį vėluoja grįžti namo iš pasilinksminimo su draugais, atidarius duris galima jį pasitikti žodžiais: „Na, kur šlaisteisi, prisigėręs gyvuly? Ką, negalėjai paskambint?!“ arba „Aš jaudinausi ir jaučiausi nesaugi, kai nežinojau, kur esi. Kitą kartą, jei nori, kad jausčiausi saugi ir mylima, paskambink man, kai galėsi.“

Žinodamos, kokios pasekmės laukia, teisinginiausius būdus bendrauti belieka rinktis jums.

 

Tekstas iš www.sarunas.mazuolis.lt

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Vyras
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt