Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Myliu savo vyrą, tačiau santykiuose jaučiuosi neįvertinta ir nelaiminga“. Santykių ekspertų komentaras

Namų ruoša
„Shuterstock“ nuotr. / Namų ruoša
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

Ką daryti, kai moteris pajunta, kad vyras nevertina jos pastangų puoselėjant jaukų namų židinį? Susikrauti daiktus ir išeiti ar toliau taikstytis su vyro abejingumu? Portalo Ji24.lt skaitytojai pataria santykių ekspertai.

Sveiki,

Turiu problemą. Man yra 26-eri, vyrui – 30. Susituokę esame jau beveik dvejus metus, auginame vienerių metų sūnelį, kurį abu be proto mylime. Po vaiko gimimo ne daug kas pasikeitė – tik tiek, kad nebevakarojam taip, kaip anksčiau, aš visiškai nebegeriu... Retkarčiais vyrą išleidžiu žvejot su draugais, nedraudžiu jam į namus pasikviesti draugų, išgėrusius juos netgi nuvežu namo. Beveik kiekvieną dieną gaminu valgį, tvarkau namus, kiekvieną rytą išlydžiu jį į darbą su šypsena, pasitinku taip pat.

Esu tikrai graži mergina, ne stora, baigusi universitetą, tačiau nesu laiminga. Vyras manęs nevertina, nesupranta. Kai neišsimiegu ar kai būnu blogos nuotaikos, griūva dangus. Pasak jo, visuomet turiu spinduliuoti džiaugsmu ir gera nuotaika. Užuot padėkojęs, kad padariau valgyti, jis nuolat man priekaištauja. Noriu būti išklausyta, o jis tik numoja ranka ir nueina. Jam net nesvarbu, kad naktimis verkiu. Kartą išgirdo, bet tik kreivai pažiūrėjo ir nuėjo miegoti. Gal kažką darau ne taip?

Visuomet jį palaikau, išklausau, pagiriu net už tai, kad išneša šiukšles. Matau, jog tai  pradžiugina jį, tačiau iš jo paties to niekuomet nesulaukiu. Žinoma, būna ir smagių akimirkų, kitaip nebūčiau už jo tekėjusi. Tikrai jį myliu, bet daugiau taip gyventi jau nebegaliu. Patarkite, kaip man elgtis? Ačiū.


Atsako santykių ekspertai Silvija ir Šarūnas Mažuoliai.

Sveiki,

Yra dvi moteriškos taktikos, kurias moteriai būtina taikyti, tačiau dažniausiai jos taiko arba vieną, arba kitą. Viena iš taktikų yra malonus elgesys, švelnumas vyrui, rūpestis juo. Kita – tvirtas pastovėjimas už save, savo norus, poreikius ir nesitaikymas su skaudinančiu elgesiu. Tik šių dviejų taktikų derinys išlaiko santykių stabilumą ir malonumą, augina gerąsias vyro charakterio savybes ir pagarbą moteriai, taktišką elgesį su ja.

Deja, neretai moterys laukia, kol nulašės paskutinis kantrybės lašas, ir palieka vyrą visiems laikams. Ne vienas vyras yra patyręs šoką po tokių staigių skyrybų, nes iki tol jis nė nenutuokė, kad poroje yra taip blogai.

Mūsų visuomenėje labai mažai žmonių turi bent jau esminių žinių, kaip elgtis poroje. Iš savo šeimų daugelis paveldėjo ne pačius geriausius elgesio ir bendravimo modelius. Sukūrę savo šeimas, žmonės ir toliau elgiasi taip, kaip elgėsi jų tėvai, netgi jei dievagojosi, kad tikrai to nedarys. Įpročių keitimas – tai ilgas ir kantrybės reikalaujantis procesas. Poroje atsakomybė tiek už moters, tiek už vyro įpročių keitimą labiausiai gula ant moters pečių, nes ji tam turi daugiausia įtakos. Vidinė išmintis greičiau parodo moteriai, kur ji daro klaidas, kurių nebenori daryti. Taip pat tinkamas moters elgesys su vyru skatina jį koreguoti savo netinkamą elgesį su moterimi. Moterį skaudinančio elgesio keitimą moteris gali paskatinti dviem būdais, kuriuos svarbu taikyti abu, o ne po vieną.

Pirmasis būdas – tinkamo vyro elgesio daigų auginimas. Kiekvienas vyras (išskyrus išimtinius atvejus, su kuriais neverta kurti santykių) kartkartėmis padaro kažką, kas moteriai yra malonu ir ko ji norėtų matyti daugiau. Tai gali būti tik nedidelis žingsnelis į tą pusę, tačiau labai svarbu pastebėti jį. O pastebėjus svarbu itin aiškiai leisti vyrui suprasti, kad moteriai tai labai patiko padėkojant, pagiriant, pasidžiaugiant. Paskatinimas suinteresuoja vyrą daryti daugiau tai, už ką yra skatinamas.

Antrasis būdas – leisti vyrui suprasti, kokio elgesio moteris netoleruos. Skaudinančio elgesio toleravimas leidžia vyrui ir toliau taip elgtis. Kita vertus, konfliktų kėlimas, kaltinimai ir nepasitenkinimai taip pat nepadeda. Veiksmingiausia taktika, aiškiai parodanti vyrui, kad moteris tokio elgesio netoleruos, yra:

♦ ramiu, tvirtu, tačiau neagresyviu tonu išsakyti tai, kas netenkina ir kas skaudina;

♦ vyrui nepadarius išvadų ir nepakeitus elgesio, pasitraukti nuo jo arba į kitą kambarį, arba pagyventi atskirai. Vyras paprastai daro išvadas tada, kai savo kailiu pajunta, jog problema yra ir kad ji – didelė. Vyras supranta atsitraukimo kalbą, nes būtent šitaip elgėsi jis, kai yra blogai – pasitraukia pabūti vienas. Jei moteris pasitraukia nuo vyro pabūti viena, jam tai yra aiškus signalas, kad kažkas negerai.

Moteriai atsitraukimas gali kelti didelę baimę ir jausmą, kad santykiai žlunga. Kaip tik dėl to daug moterų bijo tai daryti. Tačiau laiku atsitraukus ir davus vyrui suprasti, jog kažkas blogai, ta kalba, kurią supranta jisai, galima išsaugoti ne vienerius santykius.

Fotolia nuotr./Santykiai
Fotolia nuotr./Santykiai

Deja, neretai moterys laukia, kol nulašės paskutinis kantrybės lašas, ir palieka vyrą visiems laikams. Ne vienas vyras patyrė šoką po tokių staigių skyrybų, nes iki tol jis nė nenutuokė, kad poroje yra taip blogai – moteris nežinojo kaip ir nemokėjo jam šito paaiškinti vyro kalba. Kita moterų baimė – vyras ne tik neprieis išvadų, bet net nesistengs susigrąžinti moterį. Toks atvejis dažniausiai reiškia, kad vyrui moteris paprasčiausiai nerūpi tiek, kad norėtų dėl jos stengtis. Tenkinančių santykių su tokių vyru vis tiek nebus. Išimtys galimos tada, kai moteris ne iki galo paaiškina vyrui, kas blogai ir ko ji nori, ir vyras nesupranta, kas įvyko. Taigi pokalbis arba laiškas, paaiškinantis, kokia yra atsiskyrimo priežastis ir ko vietoj to norėtųsi, yra būtina sąlyga. Svarbiausia, kad jame neskambėtų kaltinimai, pyktis, įgėlimai. Vyrai dažniai elgiasi netinkamai ne iš blogos valios, o dėl netinkamo auklėjimo ir nežinojimo, tad labai svarbu apie tai, kas skaudina, išsakyti kuo anksčiau, kol nesusikaupė didelis emocinis krūvis ir kol moteris gali kalbėti ramiai ir taikiai.

Vieno pokalbio ir vieno atsitraukimo per visą poros santykių istoriją gali neužtekti net su gana išmintingu vyru. Svarbu mokytis kalbėti vienas kito kalba ir daryti tai nuolat. Negalima tikėtis, kad vienos konfliktinės situacijos sutvarkymas partnerį ir santykius pakeis kardinaliai. Poros santykiai – tai nuolatinė kūryba, auginimas, puoselėjimas, koregavimas, apkarpant nevykusius ūglius ir skatinant sveikų augimą. Moteris yra šito sodo vyriausiasis sodininkas ir su tinkamomis žiniomis bei pakankamai noro, ji gali sukurti meno kūrinį ir sau, ir savo vyrui.

Rekomendacija Jums – tiesiog bandykitės šitas taktikas, ieškokite papildomos informacijos ir žinių, kaip tinkamai elgtis santykiuose, ir vyras galiausiai po truputį pradės keisti savo elgesį. Vyras daug labiau keičiasi priklausomai nuo moters elgesio, nei moteris priklausomai nuo vyro, tad turite didelių šansų būti laiminga su mylimu vyru.

Svarbiausia – kantrybė tose vietose, kurias norite auginti, ir atkaklumas ten, kur yra pažeidžiami jūsų interesai, poreikiai ir kas daro jus nelaiminga santykiuose. Vyras nesąmoningai nori padaryti moterį laimingą ir jaučiasi labai atsakingas už jos laimę, gerą savijautą, smagią nuotaiką. Jums verta daugiau pastudijuoti ne tik santykių žinių, bet ir pažinti save, kaip moterį, savo poreikius, emocijas ir jų svyravimus, kantriai mokyti vyrą, kas ir kokia esate. Taip padėsite jam geriau jumis rūpintis ir mylėti, be to, pati pamažu tapsite vis laimingesnė.

Sėkmės jums!

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt