Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Neištikimybė vyrų ir moterų akimis

Neištikimybė
„Fotolia“ nuotr. / Neištikimybė
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

Neištikimybė – visuotinai pripažįstama blogybė. Ji griauna ilgalaikius santykius, šeimas, nesuteikia stabilumo ir prieštarauja vyraujančioms moralinėms vertybėms. Visgi ir vyrai, ir moterys būna neištikimi, tik jų požiūris į tai neretai yra skirtingas.

Masačusetso universiteto tyrimai parodė, kad moterys ir vyrai, būdami neištikimi, taip pat elgiasi nevienodai. Dailiosios lyties atstovės viską slepia subtiliai, o štai vyrų elgesys tampa keistas, kitoks nei visada. Taip gali būti todėl, kad vyrai ir moterys meluoja skirtingai.

Pasak M. Gary‘io Neumano, knygos apie neištikimybę autoriaus, 92 proc. vyrų teigia, kad jų neištikimybė buvo nesusijusi vien tik su seksu.

Taigi galima manyti, kad ir meluodamos dėl neištikimybės moterys elgiasi taip, kad antrajai pusei nesukeltų įtarimo. O vyrai priešingai – ieško priežasčių, kodėl partnerė yra kalta dėl jo nederamo elgesio, galbūt net bando ją apkaltinti: neretai pyksta, provokuoja konfliktus, kartais net nepagrįstai kritikuoja. O toks elgesys, žinoma, kelia dar daugiau įtampos.

Ar tikrai moterys vadovaujasi emocijomis, o vyrai – fiziologija?

Manoma, kad vyrų neištikimybė – tik fizinė, o moterų neretai būna emocinė. Todėl vyrauja įsitikinimas, kad būtent dėl emocinio moterų artumo su kitu žmogumi, ši neištikimybė gali kur kas labiau griauti net ir darnius bei ilgalaikius santykius.

Shutterstock nuotr./Meilė darbe
Shutterstock nuotr./Meilė darbe

Manoma, kad vyrams lengviau atsieti seksą nuo emocijų. O štai moterys seksualiniams santykiams ryžtasi tik tuomet, kai pajaučia emocinį artumą. Dažna moteris, net būdama neištikima, šiems santykiams gali suteikti daug reikšmės ir laikyti tai ne tik trumpalaikiu nuklydimu. Jos gali iš tikrųjų įsimylėti ir tikėtis, kad tai – tikroji meilė, kurią pagaliau atrado. Būtent dėl emocinio antplūdžio jos gali ryžtis palikti savo sutuoktinį ar nutraukti ilgametę draugystę. Visgi jei vyras, su kuriuo moteris yra neištikima, nėra tokios pačios nuomonės, gali kilti tikra drama.

Tačiau pasak M. Gary‘io Neumano, knygos apie neištikimybę autoriaus, 92 proc. vyrų teigia, kad jų neištikimybė buvo nesusijusi vien tik su seksu. Vyrai sako, kad jų neištikimybės priežastys dažnai yra emocinės: pakilumo jausmas, atsipalaidavimas, kitos moters įvertinimas. Tai gali paneigti nusistovėjusį faktą, kad moterys išduoda vedinos tik emocijų, o vyrai – fiziologijos.

Kaip susijęs uždarbis ir neištikimybė?

Kai kurie tyrimai rodo, kad daugiau uždirbančios moterys dažniau būna neištikimos. Psichologai nesutaria, kodėl taip yra: vieni teigia, kad daugiau uždirbančios moterys jaučia didesnį spaudimą, todėl taip jos ieško atsipalaidavimo, kiti – kad didesnis uždarbis leidžia jaustis labiau pasitikinčiomis savimi ir jos nori tai išbandyti, o treti – kad daug uždirbančioms moterims sunkiau susirasti ilgalaikius partnerius, todėl jos dažniau puola į atsitiktinius santykius ir neieško ilgalaikių, o tai formuoja tam tikrus įpročius.

Visgi psichologai teigia, kad moterys dažniau būna neištikimos savo partneriams. Remiantis vienu Vašingtono universiteto mokslininkų tyrimu, aiškėja, kad moterys uždirbančios daugiau kaip 80 tūkst. JAV dolerių per metus, yra neištikimos vyrams pusantro karto dažniau nei moterys, kurių atlygis per tą patį laiką mažesnis nei 30 tūkst.

TAIP PAT SKAITYKITE: Būrėja Lina Balsė: „Kvapai sužadina pasąmonėje slypinčias patirtis“

4 skirtumai tarp vyrų ir moterų

  • Daugiau moterų mano, kad neištikimybė yra blogai. Socialiniame tyrime vyrų ir moterų dauguma atsakė, kad neištikimybė susituokus yra nepateisinamas dalykas. Taip atsakė 78 proc. vyrų ir 84 proc. moterų. Vadinasi, daugiau moterų nei vyrų mano, kad neištikimybė yra netinkamas elgesys.
  • Vyrai labiau atleidžia išdavystę. Teksaso universiteto tyrimas parodė, kad 50 proc. vyrų teigė, jos jie atleistų savo partnerei, jei ji būtų neištikima su moterimi, tačiau tik 22 proc. atleistų, jei apgautų su vyru. Moterys manė kitaip – 21 proc. teigė, kad atleistų, jei jų partneriai būtų neištikimi su vyru, bet 28 proc. atleistų jei tai būtų neištikimybė su moterimi. Mokslininkai nurodė, kad toks skirtumas gali būti, nes daugeliui vyrų dviejų moterų seksas gali būti erotiškas, be to, tai negresia nėštumu.
  • Daugumai vyrų patinka jų santuokos. Vienas tyrimas atskleidė, kad 54 proc. vyrų, kurie apgaudinėjo savo antrąja pusę, teigė, kad jų santuoka puiki. Tačiau tik 34 proc. moterų, kurios buvo neištikimos, jautė tą patį.
  • Daugelis vyrų nemato nieko blogo bučiuoti kitą moterį. Remiantis vienos apklausos duomenimis, 60 proc. vyrų manė, kad bučiavimasis su kitu moterimi nėra nieko blogo, bet tik 34 proc. moterų pasakė tą patį.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kodėl vienos moterys viską spėja, o kitoms vis trūksta laiko?

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt