Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Santykių ekspertas Šarūnas Mažuolis pataria: jei draugas nenori vesti

Jis ir Ji
Fotolia nuotr. / Jis ir Ji
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

Santuoka – rimtas įsipareigojimas, kurį toli gražu ne kiekvienas priima lengvai. Tad ką daryti, kai moteris nori tuoktis, o vyras – ne?..

Klausimas:

Su mylimuoju esame kartu trejus su trupučiu metų. Noriu ištekėti. Jis tai puikiai žino. Prieš metus jis, gerokai priremtas dėl to prie sienos (kritinis manevras...), pažadėjo, kad mūsų vestuvių dėl šventos ramybės sulauksiu greičiau, nei jis planavo, bet... man reikės dar laukti. Pagal jo planą turėčiau laukti (jei nemeluoja ir šį kartą!) dar 2–3 metus. Bet aš ir taip nemažai gyvenu pagal jo planą ir dėl to jaučiuosi labai nelaiminga. Ar verta dar laukti?

 

Gedmanto Kropio nuotr. / Santykių ekspertas Šarūnas Mažuolis
Gedmanto Kropio nuotr. / Santykių ekspertas Šarūnas Mažuolis

Sveiki,

Pirmiausia apie kritinius manevrus. Nežinau, kokia buvo jūsų istorija, bet yra viena strategija, kurią moterys taiko ir kuri gali rimtai pakenkti santykiams. Ši strategija – tai apsimesti besilaukiančiąja arba iš tikrųjų pastoti ir taip paspausti ar pašantažuoti vyrą. Net ir juoko forma, tokia strategija vyro galvoje amžiams pasėja nepasitikėjimą moterimi ir gali tapti rimta kliūtimi tolesniam artumui, šiltiems, pasitikėjimu grįstiems santykiams. Bet kokia manipuliacija, spaudimas, prievarta ir apgaulė tik didina atstumą tarp žmonių.

Sveikiausias būdas spręsti panašią problemą – paprastai, aiškiai, be pykčių ir rėmimo prie sienos, bet su tvirta vidine intencija pasakyti: „Jei santykiai neturi perspektyvos peraugti į kažką rimtesnio (šiuo atveju vestuves), tuomet jie netenkina manęs. Apsispręskime: arba..., arba...“

Dar viena galima ir dažna klaida: moteris pasako, kad išeina, bet taip ir nesiima veiksmų. Vyras tokiu atveju vis mažiau gerbia moterį ir nebūna itin suinteresuotas tenkinti jos pageidavimus. Tai ne manipuliacijos manevras, o vidinis apsisprendimas, ką daryti toliau, veikimas pagal tą apsisprendimą.

Beje, partneris turi lygiai tokią pačią teisę išsakyti savo pageidavimus ir siūlyti savo sprendimus. Raktinis žodis – bendravimas, aiškumas ir pažadų tesėjimas. Bet koks žodžio nesilaikymas taps vis didesne priežastimi nepasitikėti ir griaus santykius. Taigi kiekvienas iš partnerių turi gerai pagalvoti, ką kalba, ką žada ir, svarbiausia, atsakyti už savo žodžius.

Dar vienas aspektas jūsų istorijoje – gali būti, kad jūs su draugu turite absoliučiai skirtingas bendro gyvenimo vizijas ir tikslus artimiausiems 2–3 metams. Jei jūsų noras šiuo metu yra šeima ir vaikai, o jo – laisvas gyvenimas poroje be teisinio įsipareigojimo, tuomet turite rimtų problemų. Esmė ta, kad nė vieno iš jūsų norai nėra svarbesni už kito. Abiejų troškimai turi vienodą teisę būti įgyvendinti. Todėl šiuo atveju, manau, neišvengiama susėsti ir išsamiai bei nuoširdžiai išsiaiškinti, kas ko iš tikrųjų nori ir ką darysite toliau. Gal paaiškės, kad jis šiuo metu nemato savęs kaip vedusio vyro, tėvo ir šeimos galvos. Negalite versti žmogaus ignoruoti savo norų. Vadinasi, jums teks rinktis, ar lauksite, kol jis jausis pasiruošęs, ar palikti jį. Žinodamas jūsų apsisprendimą, tuo atveju jis taip pat turės galimybę rinktis: arba pakeičia savo planus ir derinasi prie jūsiškių, arba praranda.  

Vedybos yra svarbus aspektas moteriai, tačiau pirmojoje vietoje visgi turi būti vyras ir poros santykiai, o ne antspaudas pase. Jei ištekėti yra svarbiau nei faktas, už ko tekama, tuomet santuoka jau dabar pasmerkta patirti fiasko.

Dar vienas dalykas – vedybos dėl vedybų. Daugelio moterų pasąmonėje vedybos turi galybę reikšmių ir simbolikos, sustiprintos romantiniais filmais ir knygomis. Problema prasideda tada, kai noras ir reikalas greičiau ištekėti bei sukurti šeimą tiesiog užvaldo moterį ir ji nebemato, už kokio vyro ruošiasi tekėti, nebemąsto ir nejaučia, ar tai tikrai tas žmogus, kurio nori šalia, ar tik kažkas, su kuriuo jau ilgai yra kartu ir daugmaž normaliai sugyvena. Trys metai – pakankamas periodas sudėlioti visus taškus virš „i“ ir įvertinti, ar santykiai perspektyvūs, ar juose kažko visgi trūkta, ar tik baimė bei nesaugumas trukdo juos užbaigti ir kurti naujus.

Vyrui santuoka paprastai taip pat turi savo reikšmę – tik ne tokią romantišką kaip moteriai. Jam tai yra rimtas įsipareigojimas tarnauti šeimai, ir niekas nenori įsipareigoti, jei nėra tuo tikras. Paprastai vyras neskuba vesti dėl dviejų priežasčių. Viena jų – jis dar neįsitikinęs, ar tai iš tiesų yra ta moteris. Vyras gali sąmoningai nesuprasti, kas yra ne taip. Kai moteris tikrai tinkama, paprastai santykiai iki altoriaus nukeliauja daug sklandžiau ir be didesnių abejonių. Kita priežastis – nepakankamas brandumas. Moteris paprastai šeimai subręsta daug anksčiau nei vyras ir turi daugiau pagalbos iš gamtos hormonų ir instinktų lygyje įsipareigoti, gyventi artimame santykyje su kitu žmogumi, auginti vaikus. Štai vyrui šeima neretai asocijuojasi su tarnyste (kai kuriems net su vergyste), o ne su kažkuo, kas apipinta viltimis ir svajonėmis. Nebrandumas, net sutikus tinkamą moterį, skatins vyrą kuo ilgiau delsti ir išsaugoti laisvo žmogaus statusą. Kai kurie vyrai (kaip ir kai kurios moterys), deja, taip niekada ir nesubręsta santuokai.

Viena iš klaidų, kurią su nebrandžiais vyras padaro moterys, – nusitempia prie altoriaus bet kokia kaina. Bet... po kelerių metų tokios moterys atsipeikėja ir pamato, kad visą laiką gyeno su vaiku, kuris net savimi negali padoriai pasirūpinti. Ką jau kalbėti apie šeimą... Užsisvajojusios apie santuoką ir šeimą tokios moterys augina ir lepina  vyrą, niekada neleisdamos jam suaugti. Bet štai vieną dieną atsipeikėjusios, jos pradeda iš vyro reikalauti būti vyru, kai šis, ant šiltos krosnies augintas, nežino, ką apskritai tai reiškia. Per didelis iniciatyvos ėmimasis dažniausiai pridaro daugiau žalos nei naudos. Jei moteris nori tekėti – puiku, tačiau vyras irgi turi norėti vesti. Jei jis to netrokšta, derėtų daryti tam tikras išvadas...

Paskutinis patarimas – trumpos skyrybos gali būti lemiama patirtis abiem. Jos pagelbėtų išsiaiškinti, ką judu vienas kitam iš tikrųjų reiškiate ir kaip labai norite būti kartu.

Vedybos yra svarbus aspektas moteriai, tačiau pirmojoje vietoje visgi turi būti vyras ir poros santykiai, o ne antspaudas pase. Jei ištekėti yra svarbiau nei faktas, už ko tekama, tuomet santuoka jau dabar pasmerkta patirti fiasko. Pabuvimas atskirai ypač naudingas vyrui, nes tik taip jis gali aiškiai įvertinti, ko netenka, ir pasverti, kiek moteris ir esami santykiai jam yra brangūs ir svarbūs.

 

Tekstas Vaigos Leveckytės

 

DĖMESIO! Jums su partneriu kyla sunkumų, kurie kartina jūsų santykius? O gal neduoda ramybės kokie komplikuoti širdies reikalai (tarkime, nesiseka rasti antrosios pusės, užmegzti santykių ir pan.)? Drąsiai siųskite klausimą mums el. paštu ji24.lt@zlg.lt. Santykių ekspertas Šarūnas Mažuolis mielai atsakys.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Ekspertas
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt