Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Santykių ekspertas Šarūnas Mažuolis pataria: kaip išsiskirti su draugu

Skyrybos
Fotolia nuotr. / Skyrybos
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

Daugeliui kyla klausimų, kaip išsaugoti santykius, kaip neprarasti mylimo žmogaus?.. Visgi kartais nutinka ir taip, kad tenka sukti galvą, kaip tą žmogų palikti – gražiai ir be abipusių nuoskaudų.

KLAUSIMAS

Noriu išsiskirti su draugu. Kodėl? Tiesiog santykiai su juo nebetenkina, jaučiu, kad jis manęs nebedomina kaip vyras. Pastaruoju metu išvis pradėjo erzinti viskas, ką jis daro, sako, nepatinka, kai mane liečia.

Drauge praleidome dvejus metus.  Manau, priartėjome prie tos ribos, kai reikia arba tuoktis, arba skirtis. Gyvenimo santuokoje su juo neįsivaizduoju. Taigi – nusprendžiau skirtis. Tik bėda, kad jis apie tai net nenori girdėti. Kai bandau pasišnekėti, jis iškart mane nutraukia ir pradeda grasinti. Sako, jei paliksiu, persekios mane ir padarys mano gyvenimą nepakenčiamą arba nusižudys.

Labai prašau patarti, kaip su juo švelniau ir gražiau išsiskirti. Tikrai nenoriu nei pyktis, nei skaudinti. Šiaip jis tikrai geras žmogus, tiesiog mums kaip porai jau ne pakeliui...

 

Gedmanto Kropio nuotr. / Santykių ekspertas Šarūnas Mažuolis
Gedmanto Kropio nuotr. / Santykių ekspertas Šarūnas Mažuolis

Sveiki. Turiu nuliūdinti jus. Panašu, kad nematyti švelnių ir gražių skyrybų. Jūsų vaikinas griebiasi paskutinių priemonių, kad išlaikytų jus greta savęs. Standartiniai būdai – provokuoti baimę arba gailestį, vienus labiausiai pririšančių jausmų. Jis nesąmoningai bando tuo pasinaudoti. Kaip suprantu, jūs labiau jaudinatės dėl to, kad įskaudinsite jį, o ne dėl to, kad jo pažadai gali būti tiesa.

Sunku pasakyti, ar įmanoma sušvelninti jam teikiamą skausmą. Tai labai priklauso nuo žmogaus ir jo charakterio. Kuo jis nebrandesnis psichologiškai, tuo sunkiau priims jūsų sprendimą skirtis. Gali būti, kad jam tai bus lyg perkūnas iš giedro dangaus.

Vyrai paprastai sunkiau orientuojasi, kas vyksta santykiuose, ne taip greitai ir gerai nujaučia, kai santykiai ima judėti žlugimo link.

Įtariu, kad ne per dieną pajutote, jog iš šių santykių nieko nebus. Tuo metu jūsų draugas galėjo įsivaizduoti, kad jūsų santykiai kuo puikiausi.

Kitas aspektas – moters praradimas žeidžia vyro savivertės jausmą. Kai kurio tipo vyrai linkę turėti ir savintis moterį kaip jam priklausančią – tai jo vertės ir vyriškumo įrodymas. Nesugebėti išlaikyti to, kas jam priklauso, stipriai žeidžia jo ir taip silpnas bei skaudžias vietas.

Psichologinė priklausomybė, susitapatinimas su partneriu ir krūva kitų aspektų irgi svarbūs skyrybų procese. Noriu parodyti, kodėl jums gali nepavykti neskausmingai nutraukti ryšius. Tai nereiškia, kad turite likti su juo, jei esate tikra, kad tai – ne jūsų žmogus.

Taigi nebus lengva. Paprastai moteris jautriai reaguoja į kito skausmą ir nenori būti jo šaltiniu. Vis dėlto jei norite rezultato, teks susiimti ir pakentėti.

Pirmiausia patarčiau visiškai nuo jo atšalti. Taip mažumėlę palengvinsite išsiskyrimą ne tik sau, bet ir jam. Ne tik žodžiais, bet ir būsena parodykite, kad santykiai baigti ir daugiau su juo nenorite turėti jokių reikalų. Rodykite savo emocijas, nepasitenkinimą, susierzinimą. Nereikia vaidybos ar perdėto demonstravimo – tiesiog parodykite, ką ir taip jaučiate. Jei negyvenate kartu, rečiau susitikite, susikurkite kitų planų (geriau realių, nes bus paprasčiau, jei nereikės meluoti). Taip galite jam duoti laiko suvokti, kad viskas baigta, ir po truputį leisite jam pačiam prieiti prie šios išvados.

Į jo klausimus apie santykius atsakykite sąžiningai. Galite būti švelni, bet tuo pačiu ir tvirta. Tvirtumas šiuo atveju svarbus, nes jei jis pajus, kad gali perkalbėti jus ir manipuliuoti, turės vilties išsaugoti santykius ir, greičiausiai, stengsis tai daryti. Bėda, kad jo priemonės nebus pačios geriausios. Taigi tik uždelsite ir taip nemalonią situaciją.

Sunku pasakyti, kas sukels daugiau skausmo – vilkinimas ar staigus smūgis. Kartais žmogus niekada taip ir nesusitaiko, ir nesuvokia situacijos realumo, kol nepajunta jos visos. Gali būti, kad, nesiėmus kardinalių veiksmų, jis pripras prie naujos situacijos ir laikys ją tik laikinu periodu.

Šiek tiek pakalbėkime apie jo grasinimus. Mane kiek nustebino jūsų pasakymas, kad jis tikrai geras žmogus, bet jūsų gyvenimą ketina padaryti nepakenčiamą, jei paliksite jį. Taip, iš baimės ir skausmo žmogus pasako daug dalykų, tačiau tokiais grasinimais jis stoja prieš jus, užuot buvęs jūsų pusėje – kaip turėtų būti bet kokiuose draugiškuose santykiuose. Kitaip tariant, iš draugo jis savo noru patampa priešu.

Vienas iš būdų, kaip susitvarkyti su grasinimais, kad visi liktų sveiki ir gyvi, – informuoti apie jo žodžius savo ir jo tėvus. Jūsų draugas pirmiausia yra jo tėvų, o ne jūsų atsakomybė. Jūsų noras kuo mažiau įskaudinti jį yra puikiai suprantamas. Moterims paprastai būna ypač sunku palikti antrąją pusę. Sukėlusios kažkam skausmo, jos ilgai graužia save, o gailestis kitam žmogui neretai netgi sustabdo nuo skyrybų. Net kai santykiai seniai žlugę. Pranešę savo ir, svarbiausia, jo tėvams apie jo žodžius ir grasinimus bei savo sprendimą, nusiimsite nuo pečių dalį atsakomybės, kurią turbūt jaučiate. Visada yra nedidelė tikimybė, kad jis imsis realių veiksmų, tad geriau apsidrausti ir palikti jį saviškių priežiūrai.

Paskutinis patarimas – jei būti kartu nemalonu ir jau užtektinai ilgai tempėte gumą bei kalbėjote jam apie skyrybas, padarykite tai, apie ką rašiau prieš tai buvusioje pastraipoje, ir palikite jį iškart nutraukdama santykius.

Sunku pasakyti, kas sukels daugiau skausmo – vilkinimas ar staigus smūgis. Kartais žmogus niekada taip ir nesusitaiko, ir nesuvokia situacijos realumo, kol nepajunta jos visos. Gali būti, kad, nesiėmus kardinalių veiksmų, jis pripras prie naujos situacijos ir laikys ją tik laikinu periodu. Stebėkite, kas vyksta, ir būkite pasiruošusi prireikus pasakyti tvirtą „stop“ ir viskas baigta.

Bet kuriuo atveju skaudės abiem, bet kito pasirinkimo nėra, ir neskausmingų metodų paieškos tik vilkins situaciją, kai draugiško išsiskyrimo iš jo pusės, panašu, nenusimato.

Jums vertėtų pasikalbėti su artimais draugais ir priimti jų palaikymą bei paramą skyrybų laikotarpiu. Nelikite viena ir neprisiimkite visos naštos ant savo pečių, ypač kai jaučiatės atsakinga dar ir už savo draugą.

P. S. Jei atsiras kaltinančiųjų jus dėl skyrybų – kuo mažiau kreipkite į tai dėmesį ir nekelkite sau papildomo skausmo. Jūs abu suėjote į porą savo noru ir abu turite teisę savo noru viską baigti, jei santykiai netenkina. Sėkmės!

 

Tekstas Vaigos Leveckytės

 

DĖMESIO! Jums su partneriu kyla sunkumų, kurie kartina jūsų santykius? O gal neduoda ramybės kokie komplikuoti širdies reikalai (tarkime, nesiseka rasti antrosios pusės, užmegzti santykių ir pan.)? Drąsiai siųskite klausimą mums el. paštu ji24.lt@zlg.lt. Santykių ekspertas Šarūnas Mažuolis mielai atsakys.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Ekspertas
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt