Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Santykių ekspertas Šarūnas Mažuolis pataria: mane mergina buvusiojo draugas

Mergina ir du vaikinai
Fotolia nuotr. / Mergina ir du vaikinai
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

Šįkart santykių ekspertas Šarūnas kalba apie tai, ar verta leistis į draugystę su buvusio draugo bičiuliu.

Su draugu išsiskyrėme prieš porą mėnesių. Skyrybos tęsėsi ilgai, nes nemoku elgtis tokiose situacijose ir greitai padėti taško. Tačiau antroji pusė pati viską užbaigė. Likome draugais, tiksliau – tokiais bičiuliais, kurie nuolat bendrauja trumposiomis žinutėmis ir kartais susitinka. Kebliausia, jog mane pradėjo merginti  jo draugas. Suprantu, kad tai žiauru buvusiojo atžvilgiu, bet man patinka jo dėmesys. Dažnai pagalvoju, kad tai nėra dora. Tačiau jei elgsiuosi taip, kad tik kitiem būtų geriau, pati nebūsiu laiminga. Taigi prašau jūsų patarti arba tiesiog išsakyti savo nuomonę.

 

Gedmanto Kropio nuotr. / Santykių ekspertas Šarūnas Mažuolis
Gedmanto Kropio nuotr. / Santykių ekspertas Šarūnas Mažuolis

Sveiki,

Jūsų buvusiajam gali nepatikti tokia susidariusi situacija, bet tiesa yra ta, kad jūs daugiau nebe pora. Abu esate laisvi žmonės ir galite bendrauti bei draugauti su kuo norite ir kaip norite. Vieninteliai, kurie gali bandyti kažką aiškintis ir dorai ar nedorai jaustis, yra abu vyrai. Jums dėmesį rodantis vyrukas pats turėtų išsiaiškinti su  bičiuliu, ar jis tam neprieštarauja ir ar jų draugystė dėl to nenukentės. Ar gali pašlyti jūsų bičiulystė su buvusiuoju? Tai parodys tik laikas. Gali būti, kad jis netikėtai pasijus išduotas ir jūsų bendravimas baigsis. Lygiai taip pat jis gali susipykti su draugu ir visi pateksite į nemalonią situaciją. Tiesa ta, kad žmonės neprognozuojami ir nerašytos bendravimo taisyklės gražios tik teoriškai. Klausimas jums: ar bijosite sumaišties ir kaltinsite save, jei taip atsitiktų, ar pasirinksite bendravimą su jums patinkančiu žmogumi?

Su buvusiuoju likote draugais. Ar galite teigti, kad esate artimi bičiuliai, kurie vienas kitam linki tik paties geriausio? Jei taip, tuomet neturite ko bijoti: jis nebėra jūsų ex, o geras draugas, kuris turėtų būti laimingas, jei jūs būsite laiminga. Jei jaučiate, kad jis gali pavydėti, įsižeisti, pasijusti įskaudintas, tada jis nėra ir nebuvo geras draugas. Žmogui, mylinčiam kitą žmogų, ar tai būtų romantiška, ar draugiška meilė, svarbiausia mylimą, artimą asmenį matyti laimingą ir besišypsantį. Deja, realybėje dažnai būna atvirkščiai. Žmonės tokį ryšį vis tiek laiko draugyste. Kartais žmogus būna per daug emociškai sužalotas arba yra nepakankamai brandus, kad mokėtų būti geras draugas, ir tada prasideda dramos. Kokia yra jūsų situacija, pati žinote geriausiai. Jei leisite buvusiajam matyti ir žinoti, kad domitės jo draugu, pamatysite tikrąjį vaizdą.

Jūs esate ta, kuri eina savo keliu ir nori būti laiminga bei džiaugtis gyvenimu. Jūs nieko neišduodate, nes nesate įsipareigojusi, nedarote nieko netinkama. Vienintelis, kuris, jūsų nuomone, turi teisę spręsti, ar galite taip elgtis, ar ne, yra buvęs jūsų vaikinas. Jo emocinė reakcija į situaciją yra viskas, kas laiko jus nuo leidimo sau jaustis laimingai su kitu vyru. Dėmesio! Nerekomenduoju ignoruoti kitų jausmų ir, jei judu su buvusiuoju būtumėte pora, siūlyčiau gerai pagalvoti dėl dvigubo žaidimo.

Yra šis tas, ką galite padaryti, kad jaustumėtės ramiau. Jei santykiai su dabartine simpatija pajudės tiek, jog pradėsite kalbėti apie susidariusią situaciją, pasakykite jam, kaip jaučiatės buvusio draugo atžvilgiu. Papasakokite, kad jums nesmagu ir nejauku, kad nerimaujate dėl jo ir bičiulio draugystės. Perduokite atsakomybę jam, nes jūs šiuo atveju nieko negalite padaryti.  

Žmogui, mylinčiam kitą žmogų, ar tai būtų romantiška, ar draugiška meilė, svarbiausia  mylimą, artimą asmenį matyti laimingą ir besišypsantį.

Partnerystėje beveik visuomet abiem partneriams atsiranda savininkiškumo jausmas. Partneriai vienas kitam „priklauso“, ir kaip tik šis įsitikinimas apie kito žmogaus priklausymą mums sukelia daugiausia problemų, skausmo ir beprasmių konfliktų. Vieni turi stipresnį, kiti silpnesnį nuosavybės į partnerį jausmą. Tai puikiai matyti pagal tai, kiek partneris pavydus.

Būna, kad net po skyrybų vienas iš partnerių vis dar jaučia turįs teisių į buvusį partnerį. Vyrai labiau linkę „turėti“ antrąją pusę, ir tarp jų egzistuoja nerašyta taisyklė, kad bičiuliai atsiklausia vienas kito, jei pradeda rodyti dėmesį buvusiai draugo merginai.

Merginos šiuo atveju tai neliečia. Ji yra laisva ir gali būti su kuo tik nori. Kaip jau sakiau, taisyklės gražiai skamba tik teoriškai, o kaip vyrai reaguos ir sutars realybėje – parodys laikas.

Dar kartą grįžkime prie jūsų jausmo, kad mėgautis buvusio partnerio draugo dėmesiu yra nedora. Nenoriu įtikinėti jūsų, kaip turėtumėte ar neturėtumėte jaustis. Galiu tik nuraminti, kad nedarote nieko bloga. Nerašytų moralės normų ir bendravimo taisyklių yra daug, tad nenuostabu, kad lengva tarp jų pasiklysti. Šiuo atveju blogiausia, kas gali nutikti, tai jūs ir dabartinė simpatija prarasite jūsų buvusį vaikiną kaip abiejų draugą. Taigi panašu, kad turite du pasirinkimus: rizikuoti leistis merginamai ir žiūrėti, kur link tai nuves, arba padėti tašką ir nuspręsti, kad galimos pasekmės nevertos tokios rizikos. Kadangi geriau pažįstate savo buvusįjį, jo draugą ir žinote, kokie jų tarpusavio santykiai, lengviau numatysite, kaip gali baigtis ši istorija.

 

Tekstas Vaigos Leveckytės

 

DĖMESIO! Jums su partneriu kyla sunkumų, kurie kartina jūsų santykius? O gal neduoda ramybės kokie komplikuoti širdies reikalai (tarkime, nesiseka rasti antrosios pusės, užmegzti santykių ir pan.)? Drąsiai siųskite klausimą mums el. paštu ji24.lt@zlg.lt. Santykių ekspertas Šarūnas Mažuolis mielai atsakys.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Ekspertas
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt