Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Santykių ekspertas Šarūnas Mažuolis pataria: jei vyras šaudo akimis į kitas, vadinasi, nemyli jūsų?

Liūdna moteris
Fotolia nuotr. / Liūdna moteris
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

Pasišventimas santykiams – ne kiekvienam. Tiek vyrai, tiek moterys neretai eina į juos labiau vedini asmeninių tikslų ir naudos, kurią gali gauti, nei noro augti ir tobulėti kaip asmenybės artimai bendraujant su kitu žmogumi.

Gedmanto Kropio nuotr./Santykių ekspertas Šarūnas Mažuolis
Gedmanto Kropio nuotr. / Santykių ekspertas Šarūnas Mažuolis

Žodis „meilė“ taip pat seniai prarado savo tikrąją prasmę, ir dažnai girdima frazė „daugiau nebemyliu tavęs, nors labai mylėjau“ tik patvirtina, kad tikros meilės niekada ir nebuvo. Tada meilė ir aistra ar susižavėjimas tarpusavyje neturi nieko bendra.

 

Vyras moterimi susižavi greitai, aistra padaro savo darbą ir štai – gimsta didžiulė „meilė“. Ta stebuklinga, nepažinta, o gal ir sunkiai pasiekiama moteris užvaldo mintis ir trumpam tampa pasaulio centru. Tiesa, pasaulio centru ji gali būti gana ilgai, net nusivesti prie altoriaus, kol... aistra pradeda blėsti, o šalia esanti moteris nebeaudrinti vyro vaizduotės. Kitas žingsnis, žengiamas tarsi savaime, – vyras pradeda ieškoti kitų šaltinių vaizduotei patenkinti. Jais gali tapti dailios merginos, einančios gatve, arba slaptas pasidairymas internete po puslapius „tik suaugusiesiems“ ir pan.

 

Kita priežastis, kodėl vyrai pradeda šaudyti akimis į kitas realybėje ar internete, gali būti pačios moters atsakomybė. Dalis moterų po vestuvių, ypač gimus vaikams, taip atsipalaiduoja, kad nustoja rūpintis savo išvaizda, tampa nebeįdomios, nelinksmos, nuolat kažkuo nepatenkintos. Aišku, neretai tam yra svarių priežasčių: vaikai, darbas, namų ruoša... Tačiau tokiems „niekams“ kaip intymių santykių palaikymas jos tiesiog neberanda laiko ir nebeturi energijos. Bet... tiesa yra tokia: moters aplaidumas, net ir turint tam milijoną rimčiausių pasiteisinimų, skatina vyrą dažniau dairytis į aplink besisukiojančias ar nuotraukose besipuikuojančias žavingas, seksualias moteris. Aplinka turi ką pasiūlyti, o su psichologiniu „programavimu“ taip lengvai nepakovosi.

 

Trečia – vyras, nemokantis užmegzti gilesnio ryšio su moterimi, šio ryšio poreikį tenkins įvairiausiais kitais būdais, pavyzdžiui, išoriniais dirgikliais (žavios praeivės gatvėje, erotinės vaizdajuostės, nuotraukos ir pan.). Kai kitas žmogus sukelia mumyse emocinį ir fizinį atsaką, mes savotiškai jaučiamės turintys ryšį su juo. Kai tas ryšys, dėl egzistuojančių santykių su moterimi, yra sunkiai prieinamas, kyla dar didesnis azartas ir aistra, kuri lyg narkotikas skatina vėl ir vėl provokuoti tokius pačius pojūčius. Stiprūs malonūs pojūčiai ir iš dalies patenkintas ryšio su kitu žmogumi poreikis įsuka karuselę, ir tik tikro gilaus poreikio patenkinimas gali ją sustabdyti. Ar vyras leisis į gilesnį ryšį su savo moterimi, priklauso tik nuo jo paties, nes tai nėra maloni ir lengva kelionė daugeliui vyrų – ji kelia didesnį siaubą nei šuolis iš lėktuvo be parašiuto.

Ar vyras leisis į gilesnį ryšį su savo moterimi, priklauso tik nuo jo paties, nes tai nėra maloni ir lengva kelionė daugeliui vyrų – ji kelia didesnį siaubą nei šuolis iš lėktuvo be parašiuto.

 

Ketvirta – moterų skaičius kelia vyro savivertę. Naudodamasis moters kūnu savo poreikiams patenkinti, nebrandaus tipo vyras taip tarsi užglaisto nepasitikėjimą savimi ir gilias vidines žaizdas. Jis gali mylėti savo moterį ir ja žavėtis, tačiau nevisavertiškumas, vidinės žaizdos draskys jį ir vers ieškoti visų imanomų būdų, kaip numalšinti skausmą, apie kurio egzistavimą nė nenutuokia. Vyras sąmoningai nesuvokia to skausmo.

 

Dar vienas dalykas: kiekvienas vyras, kaip ir kiekviena moteris, nesąmoningai pastebi gražius žmones ir neretai žvilgteli į juos visai nekaltai, t. y. neturėdami jokios sąmoningos intencijos. Per daug pavydi ir nepasitikinti savimi moteris tokius žvilgtelėjimus gali suprasti kaip žvalgymąsi į kitas. Tokiu atveju tai jau ne vyro, o pačios moters problema. Tačiau jei kalbama apie situaciją, kai vyras akivaizdžiai nužiūrinėja kitas, vaikšto po erotines interneto svetaines ir mylimąją verčia jaustis nejaukiai, nesaugiai, galimas daiktas, kad pora turi išties rimtų problemų, kurios gali pasmerkti nemaloniam gyvenimui kartu ar net baigtis skyrybomis.

Ar taip besielgiantis vyras nemyli jūsų? Nebūtinai. Priežastys gali būti daug gilesnės ir tik konkrečios poros ir konkretaus atvejo analizė gali duoti atsakymą į klausimą, kas už viso to slypi iš tikrųjų.

Tekstas Vaigos Leveckytės

 

DĖMESIO! Jums su partneriu taip pat kyla sunkumų, kurie kartina jūsų santykius? O gal neduoda ramybės kokie komplikuoti širdies reikalai (tarkime, nesiseka rasti antrosios pusės, užmegzti santykius ir pan.)? Drąsiai siųskite klausimą mums. Santykių ekspertas Šarūnas Mažuolis mielai atsakys.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Ekspertas Vyras
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt