Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Santykių ekspertas Šarūnas Mažuolis pataria: vyras užklupo su kitu

Jis ir Ji
Fotolia nuotr. / Jis ir Ji
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

Situacija išties komplikuota. Bet ar ji reiškia, kad santuokoje bus padėtas paskutinis taškas?..

Klausimas Šarūnui

„Noriu paklausti, ką daryti, jei vyras kažkada buvo užklupęs su kitu? Beveik lovoje. Vėliau šiaip ne taip susitaikėme, tačiau jam, žinoma, liko nuoskaudų. Tas romanas seniai baigtas, bet kai vyras supyksta, visada man prikiša tą atvejį. Nebesiklauso, ką noriu pasakyti, nebenori girdėti, kai noriu išsipasakoti, bet tuo pačiu sako, kad labai mane myli. Ką jaučiu vyrui? Kartais atrodo, kad nekenčiu jo, kartais – visai nieko. Tačiau... mūsų santykiai lovoje prasti, kaip vyras jis manęs visiškai netenkina. Ką tokiu atveju daryti?“

 

Sveiki,

Jūsų situacija komplikuota ne dėl to, kad vyras buvo užklupęs su kitu ir vis dar laiko nuoskaudas širdyje. Pasakysiu, kas iš karto krito į akis skaitant jūsų laišką: jūs pati tvirtai nežinote, ar norite santykių su savo vyru. Jei jausmai jam yra tarp „visai nieko“ ir „nekenčiu“, tuomet kyla rimtas klausimas, ką su juo veikiate?

Neretai santykiai nuo puikios pradžios ir malonaus povestuvinio periodo pradeda palaipsniui grimzti žemyn, ypač jei partneriai nepuoselėja jų. Kitais atvejais pradiniai jausmai būna tik aistra ir susižavėjimas, o realybė po kurio laiko pasirodo ne tokia žavinga. Arba santykiai nuo pat pradžių neturi pagrindo, o du žmonės susieina tik tam, kad susieitų, būna priversti aplinkybių ir t. t.

Pirmuoju atveju yra daugiausia šansų prikelti santykius, jei norėtumėte tai padaryti. Pamėginkite sau atsakyti į šiuos klausimus: ar jūsų santykiai su vyru kada nors buvo tokie, kokių norėjote? ar yra kokia priežastis, dėl kurios norėtumėte pabandyti ir pasistengti gaivinti šiuos santykius? kokie jūsų vyro pliusai? ką jis jums teikia teigiamo, malonaus? už ką vertinate sutuoktinį, jei trumpam nekreipiate dėmesio į jo minusus? jei staiga prarastumėte vyrą, ko pasiilgtumėte, ko trūktų iš santykių su juo?

Žmonės, kurie jaučia kaltę, turi daug nuoskaudų partnerio atžvilgiu, daug neišsipildžiusių lūkesčių ir kitų neigiamų emocijų, yra labiau linkę nepastebėti teigiamų antrosios pusės savybių. Ne veltui sakoma, kad brangini tai, ką prarandi. Tad, prieš netenkant to, geriau pamatyti kuo realesnę situaciją, kad akys neatsivertų jau po laiko.

Vieno iš partnerių neištikimybė stipriai sukrečia santykius. Skiriamos trys fazės, kurias išgyvena išduotasis partneris. Tačiau poros dažniausiai užstringa vienoje iš dviejų pirmųjų ir iki galo santykių nebeatkuria.

Kita dalis istorijos – vyras jūsų netenkina, galbūt niekada netenkino ir į visus prieš tai buvusius klausimus apie vyrą ir jūsų santykius neturite pasakyti nieko teigiamo. Jūs pati renkatės su kokiu žmogumi dalytis savo gyvenimu. Kraštutinis pasirinkimas yra skyrybos, t. y. kai jau išbandėte viską, ką galėjote, ir niekas nepadėjo. Netenkinantys santykiai žlugdo abu partnerius. Du žmonės sueina (ar bent jau teoriškai turėtų sueiti) į porą, nes dviese linksmiau, maloniau, lengviau, paprasčiau, ir visi šie pliusai atsveria nepatogumus, kurie nori nenori atsiranda gyvenant taip arti vienas kito. Kai balansas persisveria į tą pusę, kai nepatogumų daugėja, o pasitenkinimo mažėja, – laikas pavojaus signalui, kuris užsidega ir pats, tik paprastai būna pražiopsomas. Kai vienas ar abu partneriai pagaliau pastebi jį, neretai būna jau per vėlu. Situacija darosi vis sudėtingesnė, noras spręsti problemą ir geranoriškumas vienas kitam mažėja... O jei dar užsilikusi viena kita gilesnė nuoskauda, tik rimtas darbas su santykiais gali sugrąžinti malonumą būti kartu.

Seksas yra vienas iš fizinių santykių aspekto dalių (į šį aspektą dar įeina prisilietimai, glostymai, apkabinimai). Nors jis nėra kertinis akmuo poros ryšiui palaikyti, netenkinantis seksas gali lemti gana daug. Ypač jei partneriai nelinkę kitaip fiziškai kontaktuoti. Svarbu nesumaišyti netenkinančio sekso su fizinės traukos nebuvimu. Kiekvienas žmogus yra skirtingas. Skirtingi ir jo poreikiai: kartais tai, kas malonu vienam partneriui, kitam gali visiškai nepatikti. Susikaupusios nuoskaudos ir neigiamos emocijos vienas kitam neaplenkia ir šios sferos. Lovoje su priešu gražu tik filmuose, o realybėje – tai du nepatenkinti žmonės, siekiantys vien tik savo malonumo ir nesirūpinantys partnerio poreikiais. Žinoma, visa tai galima stipriai pakeisti į gerąją pusę, susitvarkius santykius ir įvedus daugiau aiškumo, kas ko nori ir kas kam patinka.

Visai kas kita, jei nėra fizinės traukos. Emocinis klimatas poroje irgi gali stipriai paveikti, ypač moterį. Kuo daugiau neigiamų emocijų moteris jaus savo vyrui, tuo mažesnė bus fizinė trauka ir prastesnis seksas. Kitos priežastys fizinei traukai neturi nieko bendra su santykių kokybe ar emociniu poros klimatu – trauka arba yra, arba jos nėra. Kalbama apie daugybę veiksnių, kodėl taip yra. Vienas jų – genetinis suderinamumas. Žmogaus kūnas nuolat siunčia į išorę signalus judesiais, kvapu, balso tonu. Du žmonės paprastai nesupranta, kodėl traukia vienas kitą kartais tik fiziškai, tačiau gamta daro savo darbą. Jei šios traukos nėra ir nebuvo, ją sukurti dirbtinai praktiškai neįmanoma.

Dėl neištikimybės... Vieno iš partnerių neištikimybė stipriai sukrečia santykius. Skiriamos trys fazės, kurias išgyvena išduotasis partneris. Tačiau poros dažniausiai užstringa vienoje iš dviejų pirmųjų ir iki galo nebeatkuria santykių.

Pirmoji fazė yra intensyviausia. Sužinojęs apie neištikimybę, partneris reaguoja jautriai ir aktyviai, kyla daug pykčio, kaltinimų, emocijų. Tai gali tęstis net kelis mėnesius, tačiau viskas labai priklauso nuo konkretaus žmogaus ir situacijos.

Antroji fazė yra pasyvaus susigyvenimo. Intensyvus pyktis ir emocijos jau išlietos, ir partneriai bando kartu gyventi toliau. Pasitaiko malonių ir net labai malonių dienų, bet tikrojo artumo nėra. Išduotajam vis dar kyla įtarimų ir baimių. Kartais jis iškelia neištikimybės klausimą, primena apie tai. Panašu, kad kaip tik čia jūsų vyras dabar ir yra įstrigęs.

Trečioji fazė – santykių atkūrimas. Kai abu partneriai nusprendžia, kad laikas imtis veiksmų ir užbaigti nemalonią istoriją. Tai aktyvaus bendradarbiavimo ir kantrybės reikalaujanti fazė, bet su abiejų partnerių pastangomis galima vėl atkurti artimus ir pasitikėjimu pagrįstus santykius.

Apie šias fazes trumpai papasakojau tam, kad šiek tiek suvoktumėte savo vyro būseną. Jei iki tol santykiais buvote patenkinta, bet likimas pakišo koją su kitu vyru – turite daugiau ar mažiau šansų viską grąžinti į buvusias vėžes. Tačiau sprendimas yra tik jūsų pačios rankose ir į klausimą, ką tokiu atveju daryti, teks atsakyti jums.

Tekstas Vaigos Leveckytės

 

DĖMESIO! Jums su partneriu kyla sunkumų, kurie kartina jūsų santykius? O gal neduoda ramybės kokie komplikuoti širdies reikalai (tarkime, nesiseka rasti antrosios pusės, užmegzti santykių ir pan.)? Drąsiai siųskite klausimą mums el. paštu ji24.lt@zlg.lt. Santykių ekspertas Šarūnas Mažuolis mielai atsakys.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt