Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Seksas santuokoje. Kaip jį paįvairinti

Jis ir Ji
Fotolia nuotr. / Jis ir Ji
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

Po antspaudo pase kartais seksas tampa tiesiog pareiga. Tad nieko nuostabaus, kad jo lieka vis mažiau ir kartais jis tiesiog... kelia žiovulį. Ką daryti?..

Sekso kokybė

Neoficiali statistika teigia, kad vidutiniškai jau po trejų santuokinio gyvenimo metų lytiniai santykiai tampa gerokai retesni nei pirmaisiais vedybinio gyvenimo metais. Jei buvo tuoktasi iš aistros ir poros daugiau niekas nejungė, gresia šeimos krizė arba, dar blogiau, skyrybos.

Kitas variantas: jūsų intymūs santykiai su partneriu tiesiog nusistovėjo ir tapo įprasti, nieko nauja nežadantys. Ar tai blogai? Reikėtų nuoširdžiai abiem atsakyti į šį klausimą: „O ar mums reikia daugiau sekso?“ Gal tiesiog ilgitės to aistringo periodo, kuris jau praėjo? Praverstų apmąstyti naujus brandžius savo santykius, kurie, tiesa, pakito, bet gal nebūtinai į blogąją pusę? Juk daugelis gali tik pavydėti, kad ne vienerius metus sugebate puoselėti šeimyninę laimę.

 

Seksas – kaip darbas

Taip, seksas iš pareigos neteikia daug malonumo, bet kartais tai būtina. Kaip teigia psichologai, jei vyras nori daug sekso, o žmona dažnai atsisako, bėgant laikui, vyras sutiks su jos norais, bet... susiras meilužę. Arba šeimoje vis kils konfliktų, pykčių, kuriuos išprovokuos vieno iš partnerių nepasitenkinimas lytiniu gyvenimu. Tai giliai slypinčios priežastys, kurių dažnai pora nesuvokia – abu yra įsitikinę, kad ginčijasi dėl kitų priežasčių. Ezoterikai teigia, jog seksualinė energija susijusi su finansais, tad nieko nuostabaus, jei tokioje šeimoje sumažės pajamos.

 

Ką daryti?

Jei seksui nesate abejinga, bet mylėtis taip dažnai, kaip trokšta vyras, nesinori, pabandykite su juo tartis dėl tam tikro sekso kiekio, kuris tenkintų. Vyras pasijus pamalonintas, kad paisoma jo nuomonės. Jei darbas ir buitis jus taip nuvargina, jog apie seksą net nebekyla minčių, paprašykite vyro namie jums padėti – juk tai naudinga jums abiem. Jei jūsų seksualiniai troškimai sustiprės, tai bus naudinga pirmiausia jums pačiai, jūsų vyrui ir jūsų santuokai.

Panašiai galima išspręsti problemą, jei situacija atvirkštinė: vyras už žmoną daug šaltesnis, nors tai pasitaiko gana retai. Dažniausiai vyrai laikinai praranda domėjimąsi intymiu gyvenimu tada, kai jaučiasi emociškai pavargę ir namie nepatiria šilumos bei rūpesčio iš mylimos žmonos. Taigi būtų pravartu pasidomėti vyro rūpesčiais, leisti jam išsipasakoti, tuomet jis atsipalaiduos ir vėl atvirs į buvusį karštą meilužį.

Jei vyras jau ilgai abejingas seksui, tai gali būti ir kokios nors ligos požymis. Jeigu jis vartoja vaistus, pasidomėkite apie šalutinį jų poveikį, nes kai kurie medikamentai (pvz., antidepresantai) mažina lytinį potraukį. Kartais taip veikti gali ir hormoniniai vaistai.

Jei seksui jums trūksta laiko, tuomet suplanuokite jį. Skamba neromantiškai? Bet juk planuojate, pavyzdžiui, SPA savaitgalį su draugėmis? Tai kodėl nesuplanavus su vyru sexsekmadienio? Tai pakaitins jausmus, nes jam ruošitės, galvosite apie jį.

 

Bėgant laikui, jau daug ką išbandėte ir jūsų kūnas priprato prie jo rankų. Kaip nepaskęsti rutinoje?

♦ Pertvarkykite miegamąjį

Paprasčiausiai apsižvalgykite, kokie daiktai supa jūsų lovą. Išmėtyti vaikiški žaislai? Krūvos darbo dokumentų? Televizorius? Tai tikrai nesukuria aistringos nuotaikos. Tegul jūsų miegamasis bus tik jūsų. Ir net puikiausias orgazmas gali virsti nuobodžiu atodūsiu „O dabar – miegam…“, jei žvilgsnis užklius už krūvos nelygintų skalbinių.

 

♦ Atkreipkite dėmesį į higieną

Sutuoktiniai apie tai dažnai primiršta: juk partneris savas, bus gerai ir taip. Nemalonus burnos kvapas, pamiršta depiliacija, nušiurę apatiniai ir kitos problemėlės… Sutuoktinio tuo gal ir neišgąsdinsite, bet ir nesujaudinsite.

 

♦ Pažinkite save

Jei seksas su partneriu nebesukelia tokių emocijų kaip anksčiau, gal tiesiog nežinote, ko norite? Pasižiūrėkite kokį jausmus kaitinantį filmą ar perskaitykite, pavyzdžiui, „50 pilkų atspalvių“.

 

♦ Būkite atidi partnerio erotiniams troškimams

Jei kas nors netenkina jūsų, ieškokite priežasčių savyje: iš kur galėjo atsirasti jūsų sekstabu? Galbūt jie ir blokuoja jūsų pasitenkinimą intymiais santykiais? Kuo dažniau partneriui atsakote, kad „to“ nedarysite, tuo didesnė tikimybė, kad nukentės sekso kokybė, paskui ir kiekybė.

 

♦ Kreipkitės į seksologą

Tai normalu ir nekeista, net jei jums atrodo kitaip. Ypač jei iš tiesų norite išsaugoti šeimą ir pagerinti intymaus gyvenimo kokybę. Jis padės išspręsti giliai glūdinčias problemas, kurios kenkia intymiam gyvenimui (gal tai skaudi ankstesnių santykių patirtis, gal tam tikras klaidingas nuostatas atsinešėte iš paauglystės).

 

♦ Problemų lovoje sprendimas – kitur

Jei intymų jūsų pasaulį suėdė rutina, seksualiniai eksperimentai mažai bepadės. Sutuoktiniams reikėtų vėl imti labiau domėtis vienas kitu, atrasti partneryje ką nors nauja. Padėtų bendras hobis, bendra kūrybinė ar sportinė  veikla. Labai rekomenduotini šokiai, ypač tango ar salsa, – šokių mokyklų pilna! Tiesa, įkalbinti vyrą bus sunkoka, bet pabandyti verta.

O svarbiausia – nesivaržyti ir kalbėtis su partneriu intymiomis temomis. Tai pirmas ir svarbiausias žingsnis į problemos sprendimą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt