Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šifruojame sapnus: kaip nakties vaizdiniai veikia santykius su mylimuoju?

Meilė
„Shutterstock“ nuotr. / Meilė
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

Per amžių amžius netylančios diskusijos, kodėl žmonės sapnuoja, tikriausiai niekuomet nepasieks bendros ir tvirtos išvados. Vis dėlto mokslininkai šiuo metu sutinka, kad sapnai sustyguoja tam tikrus realaus gyvenimo komponentus, rašo psychologytoday.com.

Ryte pabudote blogos nuotaikos ir visą dieną jaučiatės lyg būtumėte nesavame kailyje? Tikriausiai pagalvosite – iš lovos išlipau ne ta koja, o jei dar naktį kankino košmarai, bendra savijauta dieną išvis niekam tikusi... Pabudę po baisaus sapno kartais visą dieną jaučiate, kad įvyko kažkas labai blogo, nepaisant to, kad visa tai netikra ir vyko tik jūsų pasąmonėje. Kad ir kaip besistengtumėte, tos blogos savijautos nusikratyti niekaip nepavyksta... Skamba pažįstamai?

JAV psichologai tvirtina, kad sapnai gali padaryti didelę įtaką bendrai žmogaus savijautai dieną, negana to, jie gali pagerinti ar netgi sugriauti poros santykius.

Anot JAV universiteto psichologo Dylano Seltermano, žmones labiausiai paveikia sapnai, kuriuose išryškėja tam tikros bėdos meilės fronte. Tokie sapnai dažniausiai verčia atkreipti dėmesį ir susirūpinti santykiais realiame gyvenime.

Norėdamas ištirti sapnų vaidmenį santykiams, psichologas paprašė 60 paskutiniojo kurso studentų (visi jie su savo antrąja puse draugavo 6 mėnesius ar ilgiau) 2 savaites stebėti ir užrašinėti savo sapnus, emocijas, kurias jie sukelia, ir kaip per šį laikotarpį kinta bendravimas su savo antrąja puse.

Kuo retesni blogi sapnai, tuo retesni ir konfliktai

Pirminė tyrimo prielaida buvo, kad respondentai blogus sapnus sapnuos tuo laikotarpiu, kai su savo antrąja puse prastai sutars. Tyrimo autoriams buvo ypač įdomu sužinoti, kaip į košmarus reaguoja žmonės, kurie jaučia nerimą dėl savo santykių su mylimuoju (tai yra, bijo jį/ją prarasti), ir tie, kurie iš prigimties laikosi atokiau nuo savo partnerio ir vengia artumo.

Tyrime dalyvavusių studentų buvo paprašyta kasdien vertinti savo ir mylimojo santykių būklę pagal šiuos kriterijus: kiek per tą dieną jie vienas kitam išreiškė meilės ir intymumo, kiek laiko jie praleido kartu ir kokio laipsnio buvo kilęs (jeigu kilo) konfliktas. Aprašydami savo sapnus, studentai ryte turėjo įvertinti savo savijautą (teigiama ar neigiama) ir nurodyti, kokius jausmus sukėlė sapnas (tarkime, pavydą, kaltę ar pan.).

Tyrimo metu paaiškėjo, kad žmonės, kurie santykiuose jaučiasi nesaugūs ir bijo prarasti savo partnerį, po blogų sapnų jausdavo liūdesį, pyktį ar pavydą, tuo tarpu tie, kurie buvo užtikrinti savo santykiais su antrąja puse, rytais blogų emocijų nejusdavo.

„Shutterstock“ nuotr./Pora
„Shutterstock“ nuotr./Pora

Negana to, atlikus šį tyrimą paaiškėjo, kad kuo rečiau žmonės sapnuoja blogus sapnus, tuo retesni ir konfliktai su savo partneriu. Tai leidžia tvirtinti, kad sapnai gerokai paveikia santykius su mylimuoju. Tyrimo dalyviams itin didelę reikšmę turėjo sapnai apie išdavystę ir konfliktus. Žmonės, naktį sapnavę, kad jų partneris jiems neištikimas, kitą dieną jausdavo kur kas didesnį pavydą nei įprasta ir manydavo, kad antroji pusė jų nemyli, o tie, kurie sapnuodavo konfliktus, į juos tą dieną kur kas labiau ir būdavo linkę.

Erotiniai sapnai stiprina emocinį ryšį

Tyrimo metu pastebėtas gan intriguojantis ryšys tarp erotinių sapnų ir intymumo su savo partneriu kitą dieną. Tvirtus santykius palaikantys studentai, kurie naktį sapnavo erotinį sapną, kitą dieną savo partneriams jautė stipresnę meilę. Negana to, pastebėta, kad sapnai apie mylimąjį gerokai sutvirtina poros santykius.

Taigi šis JAV mokslininkų tyrimas atskleidė, kad sapnai tiek teigiamai, tiek neigiamai gali paveikti sąmoningą žmogaus gyvenimą. Tad jeigu nuolat sapnuojate, kad jūsų partneris jums yra neištikimas ar kad vis su juo riejatės, blogos sapno emocijos gali jus taip įtraukti, kad galų gale santykiai pradės šlubuoti ir realybėje.

Jeigu ryte pabundante kamuojami blogų jausmų, susimąstykite, iš kur jie kilo. Jeigu tai tik dėl blogo sapno, per daug į juos nesigilinkite, blogos emocijos gali stipriai paveikti jūsų bendravimą su mylimuoju.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt