Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Testas pagal 6 meilės rūšių teoriją

Jis ir Ji
Fotolia nuotr. / Jis ir Ji
Šaltinis: Žurnalas „JI“
0
A A

Esame laimingi, kai jaučiamės mylimi ir mylime. Nors mums, žmonėms, būdingi panašūs jausmai ir emocijos, kiekvienas turime savitą charakterį, vertybes, todėl ir mylime skirtingai. Yra teorija, teigianti, kad iš viso egzistuoja šešios meilės rūšys.

Dar 1973 m. išleistoje knygoje The Colors of Love (lietuvių k. „Meilės spalvos“) psichologas Johnas Lee teigė, kad žmogui būdinga meilė gali būti trejopa: 1. Eros – aistringa, 2. Ludos – lengvabūdiška, 3. Storge – bičiuliška. Kaip iš spalvų rate esančių pagrindinių mėlynos, geltonos ir raudonos galima išgauti kitas spalvas, iš trijų meilės tipų jis išskyrė dar tris: 1. Mania (Eros + Ludos) – egoistiška, 2. Pragma (Ludos + Storge) – logiška, 3. Agape (Eros + Storge) – altruistiška, pasiaukojanti.

Psichologai Clyde’as ir Susan Hendrickai tyrinėjo ir plėtė J. Lee teoriją bei sudarė meilės tipą nustatantį testą. Atlikę ne vieną tyrimą, jie priėjo prie išvados, kad rečiausiai skiriasi tos poros, kurios meilę supranta vienodai. O žmonės, mylimi taip, kaip tą daro patys, jaučiasi laimingesni nei sulaukę kitokio tipo meilės.

Atsakykite į klausimus ir suskaičiuokite, kurių simbolių surinkote daugiausia. Jei surinksite panašų skirtingų simbolių kiekį, perskaitykite visus jums tinkančius variantus. Jei visų simbolių surinkote maždaug vienodai, vadinasi, jūsų meilė gali keistis priklausomai nuo žmogaus, kuriam dovanojate savo širdį. Atlikdama testą, galvokite apie dabartinį širdies draugą. Na, o toms, kurių meilė dar neaplankė, teks pasitelkti vaizduotę.

 

1. SU KURIA MINTIMI SUTINKATE LABIAUSIAI?

 
Santykiai yra sunkus nuolatinis darbas.
 
Meilė – nuostabus jausmas! Vos apie ją pagalvojus širdyje ima plazdenti drugeliai.
3
 
Pavydas – meilės įrodymas. Dažnai jo neįmanoma suvaldyti.
 
Nebūtina iki ausų įsimylėti, kad sukurtum darnią šeimą.
 
Mylimieji visų pirma turi būti labai geri draugai.
 
Ištikimybė ir santuoka pernelyg sureikšminta.

 

2. PASKAMBINUSI DRAUGĖ PASAKO, KAD MATĖ JŪSŲ MYLIMĄJĮ KAVINĖJE SU NEPAŽSTAMA MOTERIMI. KAIP ELGIATĖS?

 
Labai supykstate, bet po akimirkos sumojate, kad neverta. Kerštas – puiki paskata su žaviu kolega nueiti vakarienės.
 
Vos padėjusi ragelį, važiuojate į tą kavinę – tegul viską paaiškina!
 
Pažįstate savo vyrą. Jis jus gerbia, todėl nedrįstų apgaudinėti. Tikriausiai tai darbo susitikimas.
 
Nedarote iš to tragedijos. Ta moteris gali būti bet kas: kolegė, seniai matyta kurso ar klasės draugė...
 
Pasijuntate nemaloniai. Susitikusi su mylimuoju paklausiate, kas ji tokia.
 
Pamanote, kad draugė apsiriko, ir paprašote jos nesikišti į svetimus reikalus.

 

3. JŪSŲ ANTROSIOS PUSĖS GIMIMO DIENA. KAIP NUSTEBINSITE JĮ?

 
Žvakių šviesa, romantiška muzika, skani vakarienė, nauji apatiniai drabužėliai – jis liks sužavėtas.
 
Suplanuosite kokią nors trumpą, bet smagią kelionę.
 
Padovanosite jam ką nors įsimintino, pavyzdžiui, šuolį su parašiutu, skrydį oro balionu, egzotišką masažą ar pan.
 
Nupirksite knygą, rėmelius nuotraukai, puodelį ar panašią dovaną, o švente tegul rūpinasi pats. Juk jūs esate svečias.
 
Išsiaiškinsite, ko jam labiausiai reikia, ir padovanosite. Gal diržas nusitrynė ar piniginė suplyšo?..
 
Atidžiai klausotės jo norų ir svajonių. Pasistengsite bent vieną įgyvendinti. Jei reikės paklosite visas santaupas. Svarbiausia, kad džiaugtųsi.

 

4. KUR, JŪSŲ MANYMU, GERIAUSIAI IEŠKOTI VYRO?

 
Baruose, kavinėse, naktiniuose klubuose.
 
Darbe – prieš pradedant bendrauti artimiau, svarbu žmogų bent šiek tiek pažinti.
 
Tarp draugų ir pažįstamų.
 
Vyro nereikia ieškoti. Jo reikia laukti...
 
Internete – didžiulis pasirinkimas ir drąsiau bendrauti.
 
Manote, kad svajonių vyrą galima sutikti bet kur: parduotuvėje, lėktuve, parke...

 

5. KOKIU VYRU LENGVAI SUSIŽAVĖTUMĖTE?

 
 Romantišku.
 
 Linksmu.
 
 Patikimu.
 
 Nuoširdžiu.
 
 Ištikimu.
 
 Nesavanaudišku.

 

6. STEBITE TUOKTUVES. APIE KĄ GALVOJATE?

 
Nesuprantu, kaip įmanoma visą gyvenimą praleisti su vienu žmogumi.
 
Mylimas žmogus – didžiausia dovana. Svarbiausia padaryti jį laimingu.
 
Na štai, įkliuvo bernelis, baigėsi jo vakarojimai su draugais... Šaunuolė jaunoji!
 
Pagaliau susitvarkė gyvenimą, galės susilaukti vaikų ir ramiai gyventi.
 
Jaučiatės pakylėta. Džiaugiatės, kad šie du žmonės surado vienas kitą.
 
Šaunuoliai, kad pasiryžo žengti šį atsakingą žingsnį. Svarbiausia, kad gerbtų vienas kitą.

 

7. TIK VAKAR IŠSISKYRĖTE SU MYLIMUOJU. KAIP JAUČIATĖS?

 
Kenčiate ir kaltinate save: buvau nepakankamai gera, dėmesinga, meili...
 
Skambinate jam, apšaukiate. Rašote ne itin gražias trumpąsias žinutes, kaltinate ir verkiate.
 
Labiausiai gaila, kad netekote draugo. Spaudžia širdį pagalvojus, kad kartu nebežiūrėsite filmų, nebežaisite stalo žaidimų, nekeliausite...
 
Širdis plyšta iš skausmo, bet guodžia mintis, kad jis nebuvo tas vienintelis.
 
Sėdite kirpykloje ir darotės naują šukuoseną, o vakare suplanuotas geras pasiautimas su draugėmis. Gyvenimas per trumpas, kad liūdėtume!
 
Jaučiatės prislėgta – juk metai bėga, o jūs dar neištekėjusi.

 

8. KAIP SAVE APIBŪDINTUMĖTE?

 
 Aistringa.
 
 Nepriklausoma.
 
 Draugiška.
 
 Praktiška.
 
 Valdinga.
 
 Gera.

   

 

REZULTATAI

 

► Daugiausia
 

Aistringa

Esate romantikė nuo galvos iki kojų pirštukų. Tikite meile iš pirmo žvilgsnio, mėgaujatės pasimatymais žvakių šviesoje, ašarojate skaitydama meilės romanus ir žiūrėdama jausmingus filmus, svajojate ir giliai širdyje tikite, kad šioje žemėje kiekvienam iš mūsų skirtas vienas vienintelis žmogus.

Įsimylite dažnai ir stipriai, leidžiate jausmams jus užvaldyti ir daugiau apie nieką nebegalvojate. Jums labai svarbi tiek dvasinė, tiek kūniška trauka. Vargu ar galėtumėte būti laiminga su vyru, kuris nekursto jumyse aistros.

Tiesa, vertėtų pagalvoti apie tai, kad net pats romantiškiausias vyras kartais gali trokšti paprastų dalykų. Pavyzdžiui, užuot pusę nakties jus glamonėjus, tiesiog išsimiegoti. Ir tai nereiškia, kad meilė baigėsi!

 

 

► Daugiausia
 

Lengvabūdiška

Arba jis per geras, arba per nuobodus, per daug prisirišęs, arba per sudėtingas, arba... Trumpai tariant, jums tikrai nesunku surasti priežastį, dėl kurios reikėtų nutraukti neseniai prasidėjusius santykius. O išsiskyrimas jūsų visai neliūdina, priešingai, nekantriai laukiate, kol horizonte pasirodys naujas grobis ir prasidės nauji nuotykiai, potyriai ir iššūkiai.

Įsipareigojimai ir atsakomybė baugina, todėl ilgalaikiai, rimti santykiai jūsų nedomina. Jums maloniau siekti meilės, nei ją stiprinti, puoselėti.

Vis dėlto nuolatos žaisdama katę ir pelę rizikuojate niekada nepamilti. Vengdama ilgalaikių santykių, tiesiog nesuteikiate sau galimybės pažinti kitą žmogų. Pamėginkite ir pamatysite, kiek iššūkių ir nuotykių jūsų laukia...

 

► Daugiausia
 

Bičiuliška

Žmogus, su kuriuo galite ir norite kalbėtis, – štai koks mylimasis jums suteiktų didžiausios laimės. Jums meilė – ne aistringos glamonės, dramos ar siautėjimai, o jaukus buvimas kartu, dvasinis ryšys. Svarbiausia pasitikėjimas, atvirumas, tarpusavio supratimas.

Bičiuliška meilė užsimezga ne iš pirmo žvilgsnio. Prieš įsileisdama žmogų į savo širdį ir gyvenimą, norite jį gerai pažinti, pabendrauti, todėl įsimylite pamažu, o kūniškoms aistroms neteikiate didelės reikšmės.

Vis dėlto ilgainiui tokia meilė gali tapti nuobodi kaip močiutės megztas lovos užtiesalas. Net ir pačiam geriausiam draugui, vertinančiam įdomius pokalbius ir sielų bendrumą, kartais norisi pasijusti patraukliam bei beprotiškai geidžiamam.

 

► Daugiausia
 

Egoistiška

Meilė dažnai jums reiškia tikrą chaosą. Panašiai kaip aistringoji įsimylite iki ausų, turite ir lengvabūdiškumo – jums nepavyksta apsieiti be dramų. Tiesa, jos dažniausiai kyla būtent todėl, kad mylite stipriai ir to paties trokštate iš antrosios pusės. Bijote būti palikta, išduota, todėl dažnai jus užvaldo pavydas. Nerimaujate, kai mylimasis užtrunka darbe, išeina su draugais pažiūrėti krepšinio... O komandiruotė ar darbo vakarėlis su nakvyne gali išvesti iš proto.

Nuolatinė įtampa ir įtarinėjimai ilgainiui gali sužlugdyti ne tik jus, brangiausiąjį, bet ir jūsų meilę. Todėl, jei norite darnių santykių, teks paplušėti iš peties, susiimti ir pradėti labiau pasitikėti ne tik juo, bet ir savimi. Juk nevaldomas pavydas – ženklas, kad nevertinate ir nemylite savęs.

 

Daugiausia
 

Logiška

Labiau nei pasivaikščiojimus mėnesienoje, svaiginančią aistrą, postringavimus apie globalinį atšilimą vertinate saugumą. Susipažinusi su vyru iš karto stengiatės išsiaiškinti, kokie jo lūkesčiai, požiūris, vertybės. Jei, pavyzdžiui, trokštate ištekėti, įsigyti būstą, susilaukti vaikų, net į antrą pasimatymą neisite su žmogumi, kuriam rūpi apkeliauti pasaulį.

Jūs mokate mylėti, tačiau jūsų meilė praktiška. Norite viską suplanuoti ir sutvarkyti, tik tada jaučiatės rami ir laiminga.

Kita vertus, ne visada, tiksliau, dažniausiai, gyvenimas klostosi ne taip, kaip mes norėtume. Todėl neverta nusiminti, kad iki šiol neradote antrosios pusės. Kantriai laukite arba būkite lankstesnė. Jeigu turite mylimąjį, kartais išdrįskite būti spontaniška.

 

► Daugiausia 
 

Altruistiška

Mylimajam esate dovana. Tačiau dažniausiai taip jį vertinate jūs. Mylite švelniai, giliai, besąlygiškai. Lengvai atleidžiate, globojate, rūpinatės, guodžiate. Kita vertus, tai nereiškia, jog esate naivi ir nesuprantate, kiek daug aukojate. Net jeigu mylimasis su jumis pasielgia negražiai, neįvertina jūsų, žinote, kad jis taip daro todėl, kad toks jo charakteris, jis sunkiai reiškia jausmus, yra įskaudintas ir pan. Trumpai tariant, visada randate, kaip jį pateisinti.

Kitaip mylėti nemokate, tačiau neleiskite, kad mylimasis visuomet tik imtų, o jums neduotų nieko. Ilgainiui pradėsite jaustis lyg išsunkta kempinė, nelaiminga ir tuščia. Nė nepajusite, kaip meilės ir švelnumo imsite ieškoti kito vyro glėbyje.

Žurnalas „JI“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt