Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Veiksmingi būdai, kaip puoselėti vyro ištikimybę

Jis ir Ji
Fotolia nuotr. / Jis ir Ji
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

Nors į neištikimybę šiais laikais žvelgiama pro pirštus, tačiau jos sukeltos jausmų audros daugeliui palieka gilius randus. Dažniausiai klausiama savęs: „Kodėl man taip nutiko? Ką padariau ne taip?“

Poroje tik vieno kalto nėra, bet tai – ne aksioma, kuriai negalima prieštarauti. Kai galiausiai liekame vieni su emocijų likučiais, tenka atsakyti ne į vieną klausimą ir panirti į apmąstymus, kuriuo keliu sukti?

Išdavystės požymiai 

Jų gali būti pačių įvairiausių. Kartais neištikimybė taip ir lieka nepastebėta visą gyvenimą, ypač jei tai buvo laikinas susižavėjimas. Tačiau tiek moterys, tiek vyrai, visgi jausdami aistrą kitam asmeniui, tampa kitokie. Dažnai pradedamos kalbos, kad reikia vienas kitu pasitikėti visais gyvenimo atvejais, puoselėti santykiuose atvirumą arba, atvirkščiai, vis dažniau juokais kalbama, kad monogamija šiais laikais yra niekam nereikalinga.

  • Darbas. Daugiausia meilės romanų prasideda darbo aplinkoje, kurioje praleidžiame kone visą dieną. Galiausiai nueiname papietauti su žaviu kolega, smagiai praleidžiame laiką... Toks scenarijus turbūt žinomas ne vienam – tik ne visada tai išsirutulioja į kažką rimto: kartais flirtas tiesiog suteikia daugiau pasitikėjimo savimi. Sunerimti reikėtų tuomet, jeigu antroji pusė jau ilgą laiką darbe leidžia vakarus ir savaitgalius, jo metu vengia kalbėti telefonu, dažnai keliauja į įvairius renginius, priėmimus, komandiruotes, teisinasi įtempta dienotvarke... Žinoma, kartais situacija darbe būna nevaldoma, tačiau tam, kad sužinotumėte, kas vyksta, pradėkite kalbėtis.
  • Nauja šukuosena, seksualus apatinis trikotažas, daili suknelė... Puošiatės iš širdies, bet vyras to nė nepastebi. Galite išeiti iš namų visam vakarui ir dar nepranešusi su kuo, o jis nė nesiruošia nerimauti. Planuojate bendras atostogas, išvyką, susitikimą su draugais – jam neįdomu...
  • Nuolatinis nepasitenkinimas antrąja puse. Jis jus kritikuoja dėl visko: išvaizdos, praeities įvykių, paruoštos vakarienės, tvarkos namuose, draugų, šeimos... Dažnai lygina jus su savimi, „šaunuoliu“, greta kurio esate tik vargšelė, nesugebanti pasišildyti net maisto... Visu savo aiškiai išreikštu nepasitenkinimu antroji pusė stengiasi užgniaužti kaltės jausmą ir lyg bando pateisinti savo neištikimybę.
  • Puoselėja savo išvaizdą. Nauji kvepalai, dailūs drabužiai, gal net sporto salė... Staigus susirūpinimas savo išore tikrai nėra pagrindinis žymuo, kad mylimasis rezga meilės romaną, bet atkreipti dėmesį, prieš ką jis taip puošiasi, visai nesunku. O gal jis tiesiog nori dailiai atrodyti teisėtai savo žmonai?

Neištikimybės įveikimo abėcėlė

Jeigu esate susituokę daug metų, akivaizdu, kad aistra nebėra tokia karšta kaip pirmaisiais santuokos metais. Tačiau meilei nesvetimas augimas ir išmokstate kur kas daugiau nei galite pagalvoti: pagarbos, draugystės, rūpesčio… Taigi galima išdavystė bet kuriuo atveju sudrebina net pačios tvirčiausios sąjungos pamatus. Atkreipkite dėmesį, kaip mylimasis elgiasi su jumis. Jei į nugarą alsuoja neištikimybės pavojus, verta apmąstyti ir savo elgesį bei troškimus. Ar dar norite šalia savęs matyti šį žmogų? Ar trokštate išsaugoti santuoką?

1. Pagalvokite

Jeigu nesate abejinga sutuoktiniui ir jūsų santykiams, pamąstykite, ką galite padaryti. Tarkime, vienos moterys neištikimybę vertina labai kritiškai ir vienareikšmiškai – be jokių kalbų skyrybos! Vienu mostu nubraukiami nugyventi metai, patirtys, emocijos… O štai kitos stengiasi išsiaiškinti, kodėl taip nutiko. Gal tai tebuvo lengvas susižavėjimas, nė nekvepiantis meile? Gal artimas žmogus gailisi ir nori susigrąžinti tai, ką prarado? Norėdamos užkirsti kelią neištikimybei, gerai apgalvokite visus šios situacijos scenarijaus variantus. Gal kuris nors padės pamatyti šviesą tunelio gale.

2. Nekaltinkite savęs  

Nors moterys linkusios kaltinti save visais gyvenimo atvejais, neskubėkite sumenkinti savęs. Net jei partnerio jausmai atvėso, o jūs sulaukiate daugiau priekaištų nei pagyrų, tai nereiškia, kad esate prastesnė. Pasitikėkite savimi! Gali būti, kad  jūsų vyras tiesiog nesupranta, kaip pateisinti savo neištikimybę ar susižavėjimą, todėl keičiasi jo emocinė būsena, padažnėja keistų ir nesuprantamų nesutarimų.

3. Pamilkite save

Pripažinkime, dėl didelio darbo krūvio, rutinos, buities, vaikučių priežiūros sau skiriame ne tiek daug dėmesio, kiek norėtume. Na, nebent esate milijonieriaus žmona, tačiau tokias galima suskaičiuoti ant pirštų. Pasistenkite pasiekti tiek dvasinę, tiek fizinę harmoniją: joga, Pilateso mankšta, apsilankymas pas grožio specialistę, galiausiai dvasinės praktikos, meditacija padeda sudėlioti save iš naujo, įkvepia pozityvumo.

4. Susigrąžinkite romantiką

Pasiūlykite sutuoktiniui prisiminti smagiausias ir romantiškiausias jūsų bendro gyvenimo akimirkas. Gal tai buvo pirmoji kelionė kartu? Gal pavykusi romantiška vakarienė prabangiame restorane? O gal smagus pasivaikščiojimas parke? Galiausiai net paprastas pokalbis gali sužadinti aistrą ir malonius prisiminimus.

5. Isterijoms ir įžeidimams griežtas NE!

Karštos emocijos tik dar labiau sujaukia protą, o po konflikto jausitės vienas kitą pažeminę, bet taip ir neradę problemos sprendimo. Konstruktyvus mąstymas ir kritika, blaivus požiūris į esamą situaciją, argumentų išdėstymas duoda kur kas daugiau naudos. Ir nepamirškite svarbiausio – ramybės būsena tiesiog būtina!

6. Dalyvaukite vienas kito gyvenime

Sakoma, kad žmogui reikia duoti laisvės daryti tai, ko jis trokšta. Būkite subtilūs, net jei jums atrodo, kad tai yra nepriimtina ir neįdomu. Geriau susilaikykite nuo destruktyvaus požiūrio ir pašaipų. Kur kas geresnė išeitis – sugalvoti ką nors nuveikti kartu: gaminti valgyti, tvarkyti namus, keliauti į darbą vienu maršrutu, lankytis svečiuose... Trumpai tariant, parodykite vienas kitam dėmesį buitinėje rutinoje – ją įveikti dviese gerokai lengviau. Paskui ateis laikas ir romantiškesniems, įdomesniems ar net ekstremaliems užsiėmimams. Trumpai tariant, nebūkite abejingi vienas kito veiklai, nes net elementarus klausimas byloja apie rūpestį ir susidomėjimą.

7. Kalbėkitės ir dar kartą kalbėkitės

Kuo dažniau kalbėkite apie viską, kas vyksta jūsų gyvenime, kad ir apie perskaitytą straipsnį, knygą, seniai sutikto draugo pasikeitusį gyvenimą, kaip užsiauginti prieskoninių žolelių ant palangės... Temų pokalbiui – ne viena ir ne dvi. Deja, nuo buitinės rutinos surambėjusios širdys ir protai verčiau renkasi kompiuterį nei gyvą ir jaukų pašnekesį. Ilgainiui tarp jūsų atsiranda tokia tuštuma, kurios nė nesinori užpildyti. Todėl nepasiduokite naujausių technologijų skvarbai į jūsų gyvenimus, o geriau užpildykite juos tuo, kas tikra, – savo jausmais. Niekas taip nežlugdo santykių kaip abejingumas. Taigi nepasiduokite! 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt