Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Vyras nebeskiria man jokio dėmesio. Jaučiuosi kaip „durnė“. Ekspertų komentaras

Jis ir Ji
Shutterstock nuotr. / Jis ir Ji
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

Sakoma, kad visos pasakos baigiasi vestuvėmis. Tačiau drauge su jomis baigiasi ir visos pasakos. Greičiausiai taip nutiko ir mūsų skaitytojai, kuri kreipėsi patarimo.

Sveiki. Mes su vyru beveik ketveri metai, kaip susituokę. Kuo toliau, tuo sunkiau... Jis nebenori man skirti jokio dėmesio, tiksliau – jis sako: „Tu man skirsi dėmesio, o tada ir aš. Tu mane mylėsi, o tada ir aš tave...“ Virtau kažkokia ne namų šeimininke, o namų tvarkytoja. Maža to, kad prižiūriu mūsų vaikus, prižiūriu, kaip galiu, mūsų namą, turiu bėgioti paskui jį. Visą laiką: atnešk man tą, atnešk aną. Kai bandau atsispirti ar sakau, kad esu užimta, iškart sako, jog esu savimyla, negalvoju apie jį ir t. t.

Jeigu baramės, pirmoji išsiaiškinti santykius pradedu aš. Vyras sako, kad visada yra teisus. O aš šiaip... Kartais prieš jį jaučiuosi kaip durnė, nieko nemąstanti ir nieko nemokanti... Tikiuosi, mane išgirdote. Jeigu galite, padėkite patarimu...


Atsako santykių ekspertai Šarūnas ir Silvija Mažuoliai.


Sveiki,

Iš to, ką parašėte, panašu, kad esate labai sudėtingoje situacijoje. Tokiais atvejais būtų puiku išgirsti abi puses. Kadangi turime tik jūsų pasakojimą, pakomentuosime tai, ką parašėte.

Santykių pradžioje praktiškai visi vyrai elgiasi taip, kad patenkintų moters dėmesio, švelnumo, romantikos poreikius ir laimėtų ją sau. Žinoma, būna porų, kurios sueina visiškam nežinojime ir bando kurti santykius ten, kur jau nuo pat pradžių buvo katastrofa. Klasikinė situacija vis dėlto būna tokia, kad pradžia būna daugiau mažiau graži, o po kurio laiko viskas pradeda griūti. Vyras atsipalaiduoja, pradeda ryškėti tikrasis jo charakteris, moteris gadina situaciją nuolaidžiavimu ar grubia kalba... Taigi vaizdas tampa liūdnas. Abu paprastai jaučiasi teisūs ir nuskriausti, kaltė verčiama vienas kitam, o daryti išvadų niekas neskuba. Užsisuka užburtas ratas, kol kažkuris iš partnerių nebeištveria arba jie atsiriboja vienas nuo kito ir pradeda gyventi kaip kaimynai. Išeiti iš tokios situacijos – ilgas ir nemalonus kelias. Prieš papasakodami, kaip tai galima padaryti, pakalbėsime apie standartines klaidas, kurias moteris daro santykiuose ir kurios gali sužlugdyti bet kokią porą.  Vyro daromų klaidų neminėsime, nes šiuo atveju iš to jums nebus naudos.

Vos tik moteris pradeda stengtis dėl vyro ir santykių, vyras atsipalaiduoja ir liaunasi tai daryti. Išlepinti vyrą nesunku.

Viena iš moters klaidų – aštrus liežuvis. Tai moters įprotis skaudžiai gelti žodžiais, sakyti aštrias pastabas, grubiai atsikirsti ar tiesiog šaltai ir sausai kalbėti su vyru. Su tokia moterimi vyras tampa vis grubesnis ir atšiauresnis. Kai kurie jų išeina iš santykių tik dėl to, kad nebegali pakęsti savęs tokių, kokiais tapo. Moterims, mėgstančioms įgelti, pažeminti vyrą, nėra lengva pasikeisti ir to nebedaryti. Ne viena tokį įprotį paveldėjo iš savo šeimos, kurioje mama taip pat elgėsi su tėvu. Moterys skundžiasi, kad, nepaisant to, jog mato, kokias klaidas daro, tačiau to, kas išmokta nuo vaikystės, sunku atsisakyti. Dar sunkiau, jei moteris nė nesuvokia, kur ir kaip griauna savo santykius.

Kita klaida, kurią neretai moterys daro santykiuose su vyru, – slapukavimas. Dalis vyrų turi gana ugningą charakterį, ir jautresnė moteris pasirenka šį tą nuo jo nuslėpti, kad neišprovokuotų audringos jo reakcijos. Jos liaujasi jam pasakoti, kaip jaučiasi, ką galvoja vienu ar kitu klausimu, galiausiai nutyli, kur buvo, ką veikė, su kuo buvo susitikusios. Moters slapukavimas išprovokuoja vyro netaktą, jis ima su ja elgtis grubiai. Taip pradeda suktis užburtas ratas: kuo moteris daugiau slapukauja, tuo grubiau elgiasi vyras, o tai moterį dar labiau skatina slapukauti.

Daugelis moterų tokioje situacijoje teigia, kad nėra kitos išeities. Jei jos sakytų tiesą, sulauktų agresyvios ar audringos sutuoktinio reakcijos. Jei vyras iš prigimties yra ūmaus būdo, geriau iš viso vengti tokių santykių. Tačiau jei buvo laikas, kai jis elgėsi taktiškai, teks po truputį pradėti sakyti tiesą, o vyro reakcijas raminti informuojant, kad tokie santykiai netankina jūsų ir, jei jis nepakeis savo elgesio, gresia skyrybos.  Kartais užtenka to, kad moteris tvirtai nusprendžia nesitaikstyti su vyro netaktu ir,  jei prireiks, palikti jį. Tai pajutęs vyras aprimsta.

Dar viena moterų klaida – per didelės pastangos santykiuose. Vos tik moteris pradeda stengtis dėl vyro ir santykių, vyras atsipalaiduoja ir liaunasi tai daryti. Išlepinti jį nesunku. Vyro prigimtyje, jei jis neturi mėgstamos veiklos, kuriai būtų atsidavęs, yra įrašyta tinginystė ir atsipalaidavimas. O štai moteris labiau linkusi būti veikli. Ir kuo labiau ji nuvarginta gyvenimo, santykių, tuo būna veiklesnė. Paradoksas – vyras geriausiai jaučiasi kažką veikdamas ir dėl ko nors stengdamasis, o moteris – būdama atsipalaidavusi ir mėgaudamasi vyro pastangomis. Daliai moterų sukurti santykiuose tokią dinamiką, kur ji galėtų atsipalaiduoti ir mėgautis, gali prilygti kopimui į Everestą. Pirma – tam reikėtų per prievartą mokytis atsipalaiduoti ir nieko neveikti ar veikti kažką tik savo malonumui. Antra – tektų susidurti su vyro nepasitenkinimu, gal netgi labai dideliu. Trečia – veiklios moterys paprastai nemoka būti dėkingos vyrui už jo darbus ir apskritai pamatyti, ką jis padaro. Dažiau jos reiškia nepasitenkinimą, kad jis kažko nepadarė, padarė ne taip ar ne laiku. Vyras dės visas pastangas tik tada, kai jaus ir girdės dėkingumą iš moters, ir matys, kad jo pastangos vertinamos.

Yra ir daugiau klaidų, kurios gadina santykius, tačiau šios trys, galima sakyti, esmingiausios. Dalis žmonių apskritai nesutverti santykiams ir viso labo naudojasi partneriu. Šeimos psichologas ar santykių konsultantas padėtų jums iš šalies pamatyti savo situaciją ir rasti būdų, kaip būtų galima ją pagerinti, jei iš viso galima. Mūsų rekomendacija – susirasti tokį žmogų, nes vargu ar vienai pavyks ką nors iš esmės pakeisti ir paveikti santykius taip, kad jie jus tenkintų. Sėkmės jums!


DĖMESIO! Jums su partneriu kyla sunkumų, kurie kartina jūsų santykius? O gal neduoda ramybės kokie komplikuoti širdies reikalai (tarkime, nesiseka rasti antrosios pusės, užmegzti santykių ir pan.)? Drąsiai siųskite klausimą mums el. paštu ji24.lt@zlg.lt. Santykių ekspertai Šarūnas ir Silvija Mažuoliai mielai atsakys.

P. S. LABAI PRAŠOME KLAUSIMUS RAŠYTI TIK LIETUVIŠKOMIS RAIDĖMIS!

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Vyras Santykiai
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt