Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vyrų klimaksas. Būna ir toks…

Vyras
Fotolia nuotr. / Vyras
Šaltinis: „Edita“
0
A A

Kaip apmaudu: visą dieną laukėte vakaro, kai pagaliau su vyru liksite dviese ir, šmurkštelėję po antklode, paskęsite vienas kito glėbyje, tačiau jo akyse – jokio džiaugsmo ir noro mylėtis. Na tiek to, pamanote, atsigriebsime kitą kartą. Bet laikas eina, o to karto kaip nėra, taip nėra…

Neskubėkite įsižeisti (ir jau juolab keršyti, kai mylimasis panorės artumo). Seksualinis vyrų potraukis, arba libido, - gana sudėtingas mechanizmas, sudarytas iš daugybės sraigtelių, ir jei bent vienas sustoja, darni veikla pradeda strigti. Paprastai tai ima ryškėti vyrams perkopus per keturiasdešimt. Tai gali būti ženklas, kad jūsų išrinktajam artėja andropauzė arba, liaudiškai tariant,  klimaksas.

 

Vyriškos bėdos

Apie moterų pauzę, kalbama ir rašoma labai daug. Na, o koks jis, - tasai vyriškas klimaksas? Kaip suprasti kad jūsų partneris pakliyvo į tokią bėdą?..

Apskritai, požiūris, kad klimaksas kamuoja tik vargšes moteris, yra beviltiškai pasenęs. Andropauzė daugelio šalių medikų jau seniai įvardijama kaip diagnozė ir tam tikrais atvejais netgi gydoma vaistais.

Tiesa, nemalonūs pereinamojo amžiaus simptomai vargina ne visus vyrus, nemaža jų dalis iki senatvės išlieka energingi, kupini gyvenimo džiaugsmo ir seksualiai pajėgūs. Sunkiau andropauzę išgyvena tie, kurių organizme žymiai sumažėja lytinio hormono testosterono.

 

Pagrindiniai simptomai:

- lytinio potraukio sumažėjimas,

- dirglumas, nervingumas,

- kūno masės padidėjimas,

- raumenų tonuso sumažėjimas, silpnumas.

 

Moterys klimaksą dažniausiai atpažįsta iš karščio priepuolių, šokinėjančio kraujospūdžio, menstruacijų ciklo sutrikimų, o vyrų organizmas tokių aiškių signalų nesiunčia, dauguma simptomų pasireiškia organinėmis ligomis: vienam pradeda mausti nugarą, kitam sutrinka širdies ritmas, trečią vargina skrandžio skausmai.

Įrodyta, kad andropauzę lengviau įveikia tie vyrai, kurie sveikai maitinasi (valgo daugiau šviežių daržovių ir vaisių, žuvies, pieno produktų), nevengia aktyvios veiklos, gerai išsimiega, pozityviai mąsto, yra optimistai.

Viso pasaulio mokslininkai vienbalsiai tvirtina, kad rūkymas ir alkoholis tik pasunkina andropauzės keliamus fizinius negalavimus. Todėl galima drąsiai teigti, kad sveikas gyvenimo būdas vidutinio amžiaus vyrams yra būtina sąlyga, jei jie nori džiaugtis visaverčiu seksualiniu gyvenimu.

Beje, įdomus dalykas: neretai vyrai tarsi intuityviai nujausdami, kas jiems naudinga, priartėję prie andropauzės, staiga netikėtai pasikeičia: meta rūkyti, puola įnirtingai sportuoti, nustoja vakarienei kirtę karbonadus ir šiaip nori atrodyti jauni ir greiti. Taigi jei tai vyksta su jūsų vyru – žiūrėkite į tai atlaidžiai ir supraskite – jam tikrai to reikia.

 

Kas dar mažina seksualinį potraukį

Beje, kartais vyriško lytinio potraukio sumažėjimas visia nepelnytai suverčiamas andropauzei. Tai gali nutikti ir dėl įvairiausių kitų priežasčių. Pavyzdžiui…

 

Emociniai sutrikimai, įtampa darbe, finansiniai nesklandumai ir pan. Kai žmogus prislėgtas, neramus, vargu ar protinga reikalauti seksualinio aktyvumo. Verčiau padėkite savo vyriškiui išgyventi sunkųjį laikotarpį. Kartais paprasčiausiai tylus buvimas šalia, supratingas žvilgsnis gali būti nepaprastai veiksmingas. Elkitės kaip tinkama, tačiau jūsiškis turi jausti, kad palaikote jį bet kokioje situacijoje. Jei jis nori kalbėtis - kalbėkitės, jei nori būti vienas – palikite kuriam laikui ramybėje.

 

Endokrininės ar nervų sistemos sutrikimai. Visai tikėtina, kad noras mylėtis gali dingti ir dėl sveikatos sutrikimų arba dėl šalutinio kai kurių medikamentų poveikio. Pavyzdžiui, pastebėta, kad potraukį seksui gerokai sumažina antihipertenziniai, apetitą slopinantys, skrandžio gleivinės opas ir uždegimus, alergiją gydantys vaistai.

 

Alkoholis. „Dėl drąsos“, „Greičiau atsipalaiduosiu“, „Būsiu pajėgesnis“, - šių ir panašių minčių genamas vyras gurkšteli taurelę kitą. O rezultatas apgailėtinas: alkoholiniai gėrimai, ypač stiprūs, neretai silpnina seksualinį pajėgumą, mažina pojūčių aštrumą. Na, o nesaikingas ir dažnas alkoholio vartojimas ne tik mažina lytinį potraukį, bet ir gali sukelti kur kas rimtesnių seksualinių funkcijų sutrikimų.

 

Dvasinis atitolimas nuo partnerės. „Jis manęs nebegeidžia...“ - tai, ko gero, pati skausmingiausia mintis, kuri gali užklupti bet kurią mylinčią moterį. Sielositės ar ne, tiesa yra tokia – vyrai nebenori mylėtis su moterimis, kurios tampa jiems nepatrauklios ir nemielos. Juk moterys – taip pat geidžia vyro, su kuriuo gera, saugu, kuriuo pasitiki ir jaučia atsaką į savo meilę. Taigi už dvasinio ryšio puoselėjimą yra atsakingi abu partneriai.

„Edita“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Klimaksas
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt